TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:36:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin i fudbal  (Pročitano 3810 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2019, 12:46:22 pre podne »

Previše je to treninga u toku nedelje, pogotovo 3 treninga nogu. Kako izgledaju ti treninzi ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2019, 12:23:19 pre podne »

Slažem se sa Zoltanom, priče oko navlačenja previše vode, "mase", itd su preterivanje...dva puta dnevno po 3 gr kreatin-monohidrata, može dovesti do fatalnog porasta na "masi"? Smatram to preterivanjem...

Korektna ishrana, sadržajni i redovni treninzi će svakako onemogućiti "retenciju vode" i sl.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2019, 04:50:05 posle podne »

Nismo se razumeli :) , nisam rekao da zbog dobijenih misica sam sporiji , nego stvaram vece opterecenje na kolena jer sam tezak sa fudbalera , obicno imaju po 70 kila na moju visinu 179cm, pa zbog toga mislim da  tezina ima znacajnu ulogu zbog mojih navedenih povreda :)
Ako imaš problem sa kilažom, plus ti kreatin monohydrat dodatno stvara problem navlačenjem vode, uzmeš fino kre-alkalyn i nemaš tih problema. Evo preporuka za jedan od Pansporta:

https://www.pansport.rs/kreatin/kre-alkalyn-3000?sku=470#node-product-body

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2019, 04:03:38 posle podne »

Nismo se razumeli :) , nisam rekao da zbog dobijenih misica sam sporiji , nego stvaram vece opterecenje na kolena jer sam tezak sa fudbalera , obicno imaju po 70 kila na moju visinu 179cm, pa zbog toga mislim da  tezina ima znacajnu ulogu zbog mojih navedenih povreda :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2019, 09:22:59 pre podne »

Znam dosta fudbalera koji su koristili kreatin ali su se toliko trosili da nije bilo sanse da dobiju masu vec ih je on samo oporavljao.
Sve to naravno zavisi od jos mnogo toga..ishrana,odmor,drugi treninzi itd...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2019, 01:26:15 pre podne »

Znači, ono čuveno, masa usporava...šta reći, ima istine ;) Mada, opet, da ne bude previše ;)
« Poslednja izmena: Januar 23, 2019, 01:29:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2019, 01:15:46 pre podne »

Aktivan sam , trcim , igram , pauzu sam imao zadnji put pre par meseci kad sam se operisao, sada je proslo 8 meseci  od operacije i igram vec , ne dajem 100% na terenu ali polako ulazim u tok...
Nemam problema sa viskom sala , jer imam 12% masti na telu po proceni neke vage u teretani , ali vidim ovako na oko trbusnjake, znam da sam fit , nemam sa salom problema, izgleda da mora misic da se smanji jer sam gore dosta dobio misica i to mi je problem sada...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2019, 12:44:59 pre podne »

Ako je bio dug period neaktivnosti( oporavak od operacije) + nesređena ishrana, svakako da su masne naslage siguran "dobitak"...

Ništa neće prebrzo, ništa se ne može postići preko noći...pa ne bi trebalo ići u krajnost u pogledu restrikcija u ishrani...

Ako je potrebna pomoć oko korekcija ishrane, tu smo...

"Pod kreatinom" uz povećane trenažne napore unos vode bi trebalo duplirati...
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2019, 02:43:06 posle podne »

Naravno :) , radim noge 3x a gornji deo tela 2x nedeljno.
Nabio sam misice i sad mi je teze da skinem kile , imam 179cm i 85 kg , pokusavam da budem u deficitu al nesto i ne ide :D , sad kada krenu pripreme verujem da cu barem 1-2kg izgubiti zbog silnog trcanja.
2 puta sam operisao prednji ukrsteni ligament , oba kolena. Zato verujem da ima i do kilaze veze , pre dok sam imao 70kg nikakve povrede nisam imao...
Pijem collagen,glukozamin,omega 3,magnezijum,cink i hranim se poprilicno dobro.
Vode 2L na dan minimum..i ostalo da ne duzim.. uozbiljio sam se bas , nisam znao za kreatin da li daje perfomanse pa sam se vama strucnjacima obratio :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2019, 12:59:09 pre podne »

Da li pored fudbala treniraš u teretani ?
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2019, 01:04:14 posle podne »

Hvala na odgovoru :))
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2019, 12:01:01 pre podne »

Kreatin može svakako pomoći, idealan "energy boost" i kod sprintera, bickilista, triatlonaca, fudbalera...čak je bilo i nekih sumnji u "legalnost upotrebe" istog u fubalu...  ;) Ima laičkih spekulacija da "dobitak na masi" uzrokovan istim može dovesti do usporenja igrača...ali sve je to preterivanje...

Sve u svemu, radi...lep članak za čitanje... https://www.soccersupplement.com/blogs/news/creatine-for-football-players
« Poslednja izmena: Januar 21, 2019, 12:05:23 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2019, 11:40:23 posle podne »

Pozdrav, bavim se fudbalom , 2 puta dnevno imam treninge , zanima me da li cu kroz unosenje kreatina dobijati na perfomansama ili ne,izdrljivost , snagu itd.. ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.