TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 12:52:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta misl oko gejnera hyper mass 5000 I kreatina micronized monohidrat I TRENINGA  (Pročitano 2318 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #9 poslato: Januar 05, 2018, 01:53:40 pre podne »

Nemoj trenirati ruke dan pre treninga grudi ledja. Da li treniraš noge ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2018, 09:51:11 pre podne »

Slažem se sa Slavišom.Reda treba da bude u svemu pa i ovde i biće lakše.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2018, 11:05:01 posle podne »

Sve ovo deljuje kranje haotično...

Za napredak je potreban red, a ne haos...

Taj šejk nije dobro rešenje...pre sam za kompletne obroke...

Posle treninga možeš uzeti proteinski suplement + bananu ( i eto "gejnera")  ;)

Malo na temu formulisanja obroka...uopšteno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Nadam se da ćeš što pre krenuti u bolje opremljenu teretanu...

A pitanju neumerenosti sa alkoholom... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/alkohol-hrana-lek-ili-otrov
« Poslednja izmena: Januar 03, 2018, 03:59:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Vlada011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2018, 05:57:37 pre podne »

Hvala vam na odgovoru, potrudicu se da vam sto bolje sve objasnim . Usput srecna vam nova godina!
Odlucio sam se za gejner jer sam mrsav imam oko 63/64kg I visok sam oko 172-173cm, imam 21godinu.
Ne znam imena vezbi, al cu se potruditi da objasnim kako mi izgleda. Pon - biceps 3vezbe sa tegov od 6do8ponavljanja, (trenutno sa 7,5kg jer ne mogu vise sa 10kg uradim 2-3-4max. Pa cu povecati vremenom) triceps 3vezbe sa tegom 6do8ponavljanja (10kg) I 1vezba iza ledja drzim ruke I dizem se I spustam oko 10-12ponavljanja (mislim da znate na sta mislim) nekad stavim I opterecenje tj teg. I ramena 4 vezbe od 6 do 8 ponavljanja sa tegom. Utorak grudi sa tegom radim na klupi 3 vezbe od 6do8ponavljanja, I planiram da ubacim sklekove. Koliko bih mogao sta mislite da mozda ne bude ni puno al naravno ni malo? :D , ledja radim 3vezbe sa tegom od 6-8ponavljanja I 2 vezbe trapeza, I stomak.
Sreda odmor, cetvrtak kao ponedeljak, petak kao utorak samo umesto stomaka radim noge.
Da li nesto menjati u ovom planu?
A sto se tice obroka,  za dorucak jedem ono sto nadjem u frizideru, tipa sendvice neke sa sirom ili necim proteinskim, jaja sa slaninom mozda, nekad burek imam, pa uzmem uz jogurt. Uglavnom posle dorucka sacekam da prodje dva ipo tri sata pa treniram, posle treninga pojedem tunjevinu ili belo meso ( pre kad sam trenirao I jedno I drugo kad sam mogao toliko pojedem ) , za rucak bude meso, krompirici, nesto kuvano ili riba sve zavisi. I onda mi je ili vecera ili imam jos 2obroka sve zavisi dal mogu toliko da pojedem. I tu uglavnom jedem belo meso , ovsene , nekad I nesto sto bi se reklo sta nadjem u frizideru, al uvek gledam da dodam I proteina da ima. Posto jos nisam poceo da koristim kreatin ni gejner. Mislio sam da je najbolje pre treninga kreatin, a posle gejner jer treba popiti 0, 5l vode tj izmesano 0, 5kreatina sa ovom I posle odma I gejner nekako ce mi biti tesko, a  I posle treninga ne budem gladan sto mi problem, pa znam kad sam pre pio gejner da me I on zasiti pa ne pojedem lepo, kao kad ga ne pijem.  I da li je ok da ga pijem 30dana pa 30dana odmor pa opet 30dana?
Precicu posle toga na protein. Trenirao sam bio pre sa pauzama, prvi put kad sam trenirao je pocelo iz dosade jer sam bio zatvoren, I za tacno 47dana koliko sam I bio zatvoren skocio sam sa 55kg na 69kg. Al sam jeo svasta. I nema sta nisam dobio stomak, dupe, obraze, ma sve. Al sam dobio previse masnih naslaga. Posle sam malo vise se raspitivao kako sta, I trenirao sve dok nisam isekao tetivu na palcu, I imao sam 3operacije, I jedva su mi palac ostavili u funkciji. I posle toga sam jos par puta pocinjao da treniram, al zbog eto nekih privatnih stvari prestao. Sad se vracam, I mislim da je za pocetak neki ovo ok. Jer svaki put kad sam trenirao sem jednog , sam trenirao ovako, dakle kuci, I imao sam rezultate jako dobre, a samo jednom sam bio uzeo gejner I to od 1kg, tako da kao da nisam, I  zato slobodno kogu reci kao da sada prvi put ih uzimam.
I da zaboravih da kazem, badem, lesnik, orah, laneno seme, ima jos stvari zaboravio sam ih imam napisano, to sve stavim u blender I pola cale posle trrninga pojedem uz 2 banane tokom dana. Vode pijem bas dosta, jer ostalo ne pijem. Alkohol izbehavam koliko mogu, al barem 1 nedeljno popijem. Na zalost ne mogu da uskratim sebi to zadovoljstvo nikako. I ovo mi je mnogo, jer sam pio pre nenormalno, tj svaki dan, sada sam smanjio na ovoliko, nadam se da cu izbaciti I tih 1nedeljno ili 2puta na 3, 4puta mesecno pa ce mi biti uspeh. :D
I jos jednom,hvala vam na odgovorima I izdvojenom vremenu!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2017, 03:05:52 pre podne »

Manje nabrajanja namirnica, više priče o fomulaciji obroka, ciljanom unosu proteina, hidrata, masti...ispiši nam kako ti izgledaju obroci...

Manje grickanja, više zvakanja! Samo grickaš kikiriki posle treninga?

Pomenuti gejner sadrži dosta prostih hidrata...detaljnije o problematici gejnera... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Bez adekvatne trenažne stimulacije napretka neće biti...nema onoga, uzimam suplemente, ne vežbam kako treba( ili uopšte ne vežbam) i očekujem napredak!

Sređena ishrana i dobro formulisan plan treninga( kao prioritet) su osnovni preduslov upotrebne vrednosti suplemenata!

O kreatinu, detaljno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Ako uzimaš samo 5 gr kreatina, idealan tajming bi bio posle treninga, pwm...uz proteinski suplement( kao što kolege već pomenuše)...

I da..4-6 ( manje obilnih)obroka dnevno bi bilo idealno...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2017, 11:22:29 posle podne »

Ako si u mogućnosti mnogo je bolje da počnes sa treninzima u teretani a ako nisi onda napisi sta imas od rekvizita za vezbanje i kako izgledaju  kucni treninzi :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2017, 03:53:00 posle podne »

Iskreni koristio sam geiner jedno vreme i dobio (ne kazem samo zbog toga) bas dosta masnih naslaga....moje misljenje je da to nikome ne treba pored ishrane izbalansirane svojim potrebama....

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2017, 11:34:15 pre podne »

Uvek je bolja kombinacija wheya umesto geinera.Samo u slucajevima kada je neko bas jako mrsav i zeli telesnu masu onda moze geiner.
Uglavnom geineri imaju mnogo secera u sebi pa i nisu bas dobra opcija.
Sačuvana
Vlada011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2017, 01:09:24 pre podne »

Pozdrav svima.
Moze neko nesto vise o ovoj kombinaciji da mi kaze? Nisam neko ko je koristio suplemente a sada imam ovo. Planirao sam uzimam kreatin 5g pre treninga,a gejner posle treninga, uz solidnu ishranu 4uglavnom nekad 3obroka, jedem I banane, badem, lesnike, kikiriki itd posle treninga izmiksovano ppjedem pola case, a ovako preko dana grickam al ne nesto sada preterano. Nisam mislio da imam fazu punjenja nego samo da cepam 5g pre treninga I gejner samo posle treninga.
Treniram kuci sa tegovima, I jos nekim improvizacijama zavisi koje vezbe. Treniram 2puta u nedelji, ruke, ledja, ,grudi.  Jednom noge/stomak.
sta mislite o kombinaciji suplemenata I o treningu ovakvom? Cilj mi je da nabacim misicnu masu sto vise jer sam mrsav. Posle I kad mi uslovi budu dozovljavali krenucu u teretanu, I koristiti kreatin I protein.

Ps. Vracam se posle pauze
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 18 upita.