TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:02:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li ici dole?  (Pročitano 3156 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2018, 02:29:25 pre podne »

Odvoj ramena od treninga nogu. To sto su noge velike ne znači da su jake i mišićave već se možda u njima nakuplja visak masti. Koliko mozes da podignes na cucnju ?
Kada su u pitanju vezbe za donji deo ledja njih prebaci u trening nogu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2018, 02:42:13 pre podne »

Ajmo prvo o opsednutosti parametrima energetske potrošnje?

Čemu to?

BMR može orijentaciono izračunati...telesna težina x 24...i šta dobijaš bitno iz toga a da ti bazični "predloženi" unos makrosa to nije pokrio?!

Nego BMI( indeks telesne mase), čitam i ja pogrešno...hahahah...znaš ono kod "bildera" je oko 40 kao i kod esktremno gojaznih...pomenuti parametar je odavno napušten...ipak masno tkivo i mišićno tkivo su dve različte stvari što pomenuti indeks zapostavlja...

Svaka krajnost ostavlja posledice...pa i preterivanje sa hidratima...mada opet kvalitetni izvori hidrata ne bi trebali da u toj meri doprinesu porastu masntih naslaga...bilo bi dobro realno uporediti stanje pre i posle...

Neki žive "low-carb"...poliquinci to znaju najbolje...  ;)

Btw...većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno pređe na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu...8-12 nedelja  ;D Mož da bidne...

Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-150 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba...naravno umereno sa proteinima i dovoljno visoko sa mastima...  ;)

A da posebna pažnja se obraća na izvore hidrata...  :P

« Poslednja izmena: Januar 19, 2018, 02:49:05 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2018, 01:27:46 pre podne »

Previše haosa...ako se ne varam u jedinoj drugoj temi su ti date osnove smernice oko makrosa, bez opterećivanja parametrima energetske potrošnje...

Meni se čini da je BF preko 20...

Mislim da se nepotrebno opterećuješ nekim stvarima,a da osnove ipak nisu savladane kako valja...

Oduvek si na ovom režimu ishrane ili je bilo "dužihe" izleta u cheat? Pokušaj low-carb?

Upravu si, date su mi osnovne smernice koje sam postovao, s obzirom da sam sa tom ishranom neko vreme stajao, na kilazi, ne dobijajuci na masi, citajuci teme po forumu na svoju ruku sam podigao hidrate...Bilo je tu bas mnogo hidrata u prethodnih godinu dana, postovao sam jelovnik koji si mi dao, medjutim tamo gde pise pirinac, ja sam gurao cak i do 300g sirovog pirinca plus ovsene ujutru, sto je, slozices se ozbiljna kolicina hidrata...Naravno, prijalo mi je i uz sve to, rastao sam dobro...

Ako mozes da mi objasnis sta smatras haosom :) Kao sto sam vec ranije napisao, zelim da ucim od vas i poslusam ove savete, pa zbog toga, ako ti nije tesko da malo preciziras u cemu gresim

Nisam pokusavao low-carb o cemu sam i razmisljao(ako mogu neke smernice), e sad, uskoro cu i da izmerim bmi, pa me zanima koliko bi lowcarb trebalo da traje i koliko bi trebalo da idem u kalorijski deficit?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2018, 01:20:14 pre podne »

Previše haosa...ako se ne varam u jedinoj drugoj temi su ti date osnove smernice oko makrosa, bez opterećivanja parametrima energetske potrošnje...

Meni se čini da je BF preko 20...

Mislim da se nepotrebno opterećuješ nekim stvarima,a da osnove ipak nisu savladane kako valja...

Oduvek si na ovom režimu ishrane ili je bilo "dužih" izleta u cheat? Pokušaj low-carb?
« Poslednja izmena: Januar 19, 2018, 01:28:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2018, 11:26:02 posle podne »

A šta kaže ogledalo? Ne moramo uvek imati kaliper da bi se orijentisali...možeš okačiti i sliku...

Najjednostavnije - pročisti ishranu od svih nepravilnosti...što "čistije" to bolje...

Suvomesnati proizvod? Hm?

Što se tiče ishrane, ovo mi ne izgleda toliko loše...hidrate unosiš pre i posle treninga?

Šta kaže računica? Proteini, hidrati, masti? Ciljevi?

Posle treninga ti ove dve banane i nisu neophodne...i proteinski suplement "solo" će odraditi posao...više "salata"? Po koja "low-carb" voćka između obroka?

https://imgur.com/a/lZV9e

Evo slike, imam problem sa nekim oziljcima od bubuljica koje sad tretiram pa je koza malo upaljena tu, to na grudima....
Kazem nisam ja bas nesto zadovoljan ovim sto imam, ali eto, svakako bih voleo da skinem mast malo, a ne znam da li cu na taj nacin izgubiti previse misica i pasti previse, tako da izgledam premrsavo...
Suhomesnati proizvodi ali kvalitetni :) Tipa domaca pecenica, jedini problem ovde so, ali ne uzimam je previse tek par parcadi da zamirisu ova jaja, s tim da nista od ostalih obroka ne solim....Isto tako slanina, domaca, opet znam da nema nikakvih dodataka ubrizganih unutra
Vocka da, s vremena na vreme, kupim onaj smuti miks sada, kad je zima (bobicasto uglavnom) pa uzmem po saku...
E vidis, ova racunica i ne postoji, jer ne znam bmi, samim tim ne znam ni koliko bi kalorijski trebalo da idem, pa onda zbog toga nisam ni racunao hidrat i mast, znam samo da gadjam da budem sto blizi 2g proteina na kg telesne mase....Te banane bile tu, opet, kao nesto sto ce da gura kalorije, hteo sam da rastem, sto sam i uspeo, ali sada vec ne mogu da kontrolisem noge recimo, jer su genetski previse jake, a sad su jos dodatno porasle, i sad mi vec to ne lici ni na sta,a o problemima sa odecom da ne govorim :)
« Poslednja izmena: Januar 18, 2018, 11:35:03 posle podne od strane Renedekart » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2018, 11:13:07 posle podne »

A šta kaže ogledalo? Ne moramo uvek imati kaliper da bi se orijentisali...možeš okačiti i sliku...

Najjednostavnije - pročisti ishranu od svih nepravilnosti...što "čistije" to bolje...

Suvomesnati proizvod? Hm?

Što se tiče ishrane, ovo mi ne izgleda toliko loše...hidrate unosiš pre i posle treninga?

Šta kaže računica? Proteini, hidrati, masti? Ciljevi?

Posle treninga ti ove dve banane i nisu neophodne...i proteinski suplement "solo" će odraditi posao...više "salata"? Po koja "low-carb" voćka između obroka?
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2018, 10:41:07 posle podne »

Napiši nam kako ti trenutno izgleda ishrana( jedan prosečan dan) i napiši kako ti izgledaju treninzi :)

Iskren da budem, nisam sa treninzima uvek jednak, treniram sigurno 4 puta nedeljno, 6 puta kada sam u mogucnosti, sto je recimo svaka druga nedelja...
1. Grudi (Benc 4x6, Kosi b 4x6, kontrakosi potisak 4x8, potisak na masini, razvlacenje sajlama) Triceps
2. Ledja (Mrtvo 2x6+3x3, veslanje u pretklonu 4x8, lat masina 4x10, jedna vezba tipa veslanja na masini, ili neka vezba na sajlama i za kraj 4x10 na klupi donja ledja) Biceps
3. Noge (Problem, imam prirodno jake noge i ne bih da ih forsiram previse pa zbog toga radim sa mnogo manjim tezinama, cucanj, iskorak, sut, rumunsko, list na masini, sve vezbe 4x12) Rame (Militari 4x6, letenje 4x8, masina 4x10, na sajlama zadnje rame 4x8)

Dan odmora nakon ova tri dana pa ponovo u krug kada stignem, ne radim kardio, stomak radim 2 puta nedeljno, kada mi ostane vremena na ovim treninzima ili u danu odmora ako bas ne stignem u ovim danima...

Ishrana:

1. Dorucak 5 jaja plus slanina ili neki domaci suhomesnati proizvod plus salata
2. 200g belog + 2 sake oraha, lesnika, kikrikija kako sta kad stignem
3. opet isto kao 2, samo ubacim neku salatu
4. ovo je uglavnom pre treninga pa u njega ide 200g ovsenih sa proteinom ili 400g krompira sa 200g belog ili 150g pirinca sa 200g belog
5. ide posle treninga mimo proteina koji uzmem redovno ovde pojedem dve banane plus nekih sat kasnije pojedem u pola hidrata kao pre treninga i opet neko meso ili belo ili tunu
6. ovde smazem neki sir, dok sam pokusavao da idem gore lupao sam po kackavalju iako znam da nije bas najbolji ali nesto je moralo da gura kalorije, sada sam na dr milk nemasnom siru, merici proteina, saki orasastog i malo vode sa tim :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2018, 10:05:35 posle podne »

Napiši nam kako ti trenutno izgleda ishrana( jedan prosečan dan) i napiši kako ti izgledaju treninzi :)
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2018, 08:36:52 posle podne »

Postovani,

Krenuo sam u teretanu pre nekih, recimo godinu i 7-8 meseci, za taj vremenski period sam dobio 12 kg....
Trenutno na svoju visinu od 183cm imam 91 kg...Jos uvek ne znam ni bmi, ni procenat masti itd.
E sad, zanima me sledece, hteo bih na leto da dovedem sebe do forme u kojoj cu uspeti da dodjem do trbusnjaka, ali bih da to uradim na sto zdraviji nacin...
Takodje, to je neka zelja, ali isto tako ne bih da jurim ka tome ako cu zbog toga da upropastim sve sto sam radio prethodne 2 godine i da izgubim mnogo misicne mase, i smrsam previse...
Dakle, ako moze par saveta kako da ovo izvedem sto bolje...
Pod ovim mislim prvenstveno na nacin kako okvirno da saznam koliko bi trebalo da izgubim do te neke granice iscrtavanja trbusnjaka, ishranu, suplementaciju itd.
Do sada nisam drzao ni jednu dijetu vec sam se vodio od prilike onim sto sam slusao od drugih ljudi u teretani, jeo sam cisto ali nikada nista nisam merio, vec jeo koliko mogu, trudio se da "rastem"
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.