TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:39:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mala pomoc iskusnijih vezbaca ako moze.  (Pročitano 4224 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2018, 11:26:31 posle podne »

U fazi rada na redukciji masnih naslaga ne bih preporučio waxy maize( brza popuna glikogena, opet ins. pikovi)...sve u svemu skrob( dominacija amilopektina)...akcenat stavi na low-carb voće i povrće, vlakna...

Najbolji lek za libido( ako su hormoni ok - ukupni i slobodni test, prolaktin, etradiol, kortizol...)...je lepa žena  ;)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2018, 11:29:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Uechi ryu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2018, 07:34:59 pre podne »

Hm dobro Dr probacu 4 nedelje dijetu,javljam
svakako rezultat,a sta mislite o kompleksnim izvorima waxy maze,
vidim kolege iz kluba p.liftinga piju redovno u sejku
27 godina ne razumem se ja u tu materiju,informaticar sam
ali verovatno sem sna ishrane i zracenje telefon wifi pc sve to
verovatno utice na libido  ;D hvala Dr jos jednom javljam se posle
mesec dana.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2018, 11:02:18 posle podne »

Što se tiče pomenutog suplementa, previše prostih hidrata, ne zaboravi da maltodextrin ima "sličan" GI dektrozi, tako da...  ;)

Poenta svih dijeta koje provereno rade je što manja stimulacija burne insulinske sekrecije...tako svi ti šećerni šejkići otpadaju!

A koliko imaš godina? Ljudi često od testo-boostera očekuju dosta,a zaborave na osnove - dovoljno sna, kvalitetna ishrana( prečišćena od junka, kao i drugih izvora ksenoestrogena i sl.), dobro doziran trening i sl.
Sačuvana
Uechi ryu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2018, 01:01:36 posle podne »

U redu hvala Dr
zato sam i postavio temu,da vidim sta ne valja,
ja se divim ljudima na keto dijeti,ja barem moram i min hidrata
inace ne mogu se sastaviti  ;D
sto se suplementa tice amix nutrition izvor hidrata je mdextin-26 g carbs od toga seceri 6.1 tako pise.
Ok sto se tice plana dijete,koliko dana ostatiti na njoj,4 ned ili 6 ned meni je prvenstveno cilj malo umanjiti bf
inace ostalo idem na redovne preglede kod Dr Sportske medicine sve je u granicima normale,srce krvne analize pritisak
enzimi jetre,hormonska slika nema nekih bagova tu,i jos jedno pitanje,sta mislite o test busterima
po vama moze li tribestan pomoci tribuls,ili mozda neki kompleksniji preparat testogrow hp npr,u cilju oporavka
vise energije libido,posto zaista cela ned sam u pokretu,posao trening drugi trening b.vestine.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2018, 02:21:04 pre podne »

A koji je tip ugljenih hidrata u pitanju, jesi li obratio pažnju i na to( slim and fit)...ko je proizvođač pomenutog suplementa...?!

Hm, a šta bi onda rekao za low-carb ili ciklučnu ketogenu dijetu...valjda nam je cilj potrošnja, "praženjenje" radom, a u odmoru "punjenje"( carb load)...tako da ne vidim nelogičnost...a još manje "nule" u danima odmora i sl.

Masti ne bih išao ispod 0,6 - 0,8 gr po kg...proteini oko 2 gr po kg "ok"...
Sačuvana
Uechi ryu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2018, 11:09:21 posle podne »

Ovako Dr,u pitanju je mesavina slim and fit,suplement koji
u sastavu na 50 g jedna merica,sadrzi 10 g belancevina-26 g hidrata-ostalo su nekoliko biljaka
guarana zeleni caj garcinia rose rhodiola.omega uzimam ujutru 2x1-za rotacije sam hteo
200-125-0-200-60-60-125,u danima najtezih treninga visok unos da bude,nekako mi logicnije
da radim noge na 200 g nego na 60 g hidrata.Belancevine hteo sam drzati na 150 g svim danima,
nekih 2 g po telesnom kg,hidrate po semi,masti mozda ne treba tako,ali u danima visok unosa hidrata njih smanjio
u danima nizih povecao,u principu drzao masti na 30 do 60 g na dan.Sto se jelovnika tice
5x obroka na dan,raspodelio 500 g belog-nekoliko jaja rizu po unosu,izvore masti kikiriki orasi riba,sir ne jedem
whey posle treninga bcca kupicu ako ne valja slobodno recite tu sam da naucim nesto,jos jednom hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2018, 11:20:47 posle podne »

A vezano za suplemente kakva je to mešavina "hidrata-belančevina"?

Kako doziraš omega-3?

Pojasni..."-200 g-125-60-0-masti"? Masti?

Kako si planirao unos proteina i masti?

Izbegavaj odjedared veće količina vitamina C...ili bar unos istog "podeli" u toku dana...može ići i na 3 gr dnevno, uz obroke...ne zaboravi da "apotekarski vitamin C" samo projuri kroz telo tako da se najveći deo izluči urinom...tako da više manjih doza uz obroke daće koliko-toliko stalan priliv ovog dragovenog vitamina...neki uzimanje vitamina C vezuju i za citruse( bioflavonoidi)...
« Poslednja izmena: Februar 05, 2018, 11:23:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2018, 11:16:38 posle podne »

Ja bih u slučaju "fat-burn" moda preporučio da dani sa "nižim, niskim unosom hidrata...nule" budu vezani za dane treninga, a da dani sa visokim/višim unosom hidrata budu vezani za dane odmora...

Btw...ne bih odmah krenuo sa "nulama"...malo bih to drugačije...

Ne zaboravimo suštinu kod rotacija - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2018, 09:45:07 posle podne »

Moj savet bi bio da hidrate rotiraš u odnosu na zahtevnost treninga za taj dan, znači više energije će ti trebati kada radiš komplet noge nego kada radiš ramena/triceps, pa tako svome telu i daješ energiju kroz hranu.
Proste šećere izbegavaj, nema potrebe za velikim iritiranjem pankreasa, samo u posebnim prilikama u toku dijete nam je insulin dobar prijatelj.
Sačuvana
Uechi ryu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2018, 07:29:25 pre podne »

 :) Kao prvo hvala na odg momci.Taj plan ishrane sam sastavio na brzinu,slobodno ispravite
Belancevine hteo sam drzati-150 g dnevno-hidrate zavisno od dana-200 g-125-60-0-masti
zavisno od unosa hidrate-nekih 30 do 80 g.Riba je oslic ili skusa spremljeno bez ulja,malo zacina
posto od sira bilo koje vrste,imam problema sa stomakom,izbegavam od malena
U principu hteo sam ovako-Pon-200 g hidrata-utorak-125-sreda-nula-cet-kao pon-petak-kao uto
subota-nizi ned-nizi,trening sam zamislio,slabije misicne partije pon-cet,sa visokim unosom
utorak-petak srednji unos,kardio neku vrstu radim,dosta kratkih sprinteva,jednom ned ubacim
duzu relaciju lagan tempo 9 km,ukratko vitamin c kesice od suplementa jos
mesavina hidrata belancevina zeleni caj guarana,omega 3
i viardo-mix psecnicne klice-zn i mg nesto slicno zma,Na ovom rezimu sam
jedno 3 nedelje,mada nisam do sada rotirao hidrate,drzao sam fiksan broj naveden u planu
ali vidim ne prija fiksan broj hidrata,pa sam zato malo resio rotaciju da probam,svaka sugestija dobrodosla.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2018, 10:44:44 posle podne »

Ok, a čime se orijentišeš u sastavljanju obroka...ciljani unos proteina, hidrata, masti?

U pwm, nema potrebe za dekstrozom, pre bih dodao BCAA...

U obroku 1 dodaj još koje belance...

Riba je "konzerva" ili...?

Kako si planirao da tempiraš dane sa različitim unosom hidrata? Dan sa visokim unosom - dan odmora? Hm?

Koliko dugo si na ovom "prečišćenom režimu ishrane"?

Sir ne koristiš u ishrani?

Suplementacija omega-3?

Koji vitamin C koristiš? Time release?
« Poslednja izmena: Februar 04, 2018, 10:46:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2018, 09:29:26 posle podne »

Pozdrav,
Meni ovo be deluje uopšte loše što se ishrane tiče.
Radis li kardio I ako da kada I koliko ?
Sačuvana
Uechi ryu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2018, 01:39:42 posle podne »

Zdravo postovane kolege :) ako sam postavio temu na pogresnom mestu,prebacite je.
naime dobrodosla vasa pomoc u vezi dijete koja planiram uraditi,visina 179 cm tezina 78 bf poprilicno visok 22
iskustvo u treningu 8 godina borilackih vestina,u treningu sa tegovima slabo vezbao,samo neke osnovne
tipa farmerov hod vojnicki potisak mrtvo dizanje zgibovi itd
Pa sam malo resio,da spustim bf i dovedem se u formu sastavio sam plan dijete
Obrok 1:2 cela jajeta, 2 belanca, salata
Obrok 2:
150gr meso, 80gr pirinac, salata, 30 g oraha
Obrok 3
PWM-1 merica whey proteina, 30gr dekstroza
Obrok 4: posle treninga
200grama meso, 100grama riza, salata, 1 gr vitamin C
Obrok 5:
150grama meso, 60grama riza, salata,
Obrok 6:
100 gr ribe, 4 belanca , 30grama oraha/badema/lesnika-naravno planirao sam ici dva dana sa visim unosom hidrata,dva dana sa srednjim-dva dana niskim- jedan dan nula
Sto se treninga tice-njega sam zamislio 4 x pon noge-utorak-grudi biceps-sreda pauza-cet-ledja-petak-rame triceps-sub-ned odmor.Svaka sugestija dobrodosla savet,sportski pozdrav.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.