TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:05:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ginekomastija Lecenje/Operacija  (Pročitano 1530 puta)
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2018, 10:11:43 pre podne »

To je formiranje jedne vrste masnog tkiva koje jedino operativnim putem može da se odstrani (činjenica da je i dalje prisutna i kod ljudi kada imaju ispod 5% telesne masnoće govori dosta)

Sa jednom rečju ne razmišljajući sam napravio veliku grešku i nelogičnost u nastavku rečenice :o
Žlezdano tkivo je u pitanju, nije masno tkivo, hvala na ispravci (neću editovati, neka stoji) :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2018, 04:34:22 pre podne »

Ginekomastija se ipak odnosi na žlezdano tkivo( hormonski uticaj presudan)...lipomastija na masno tkivo( visok BF)...trebalo bi jasno razgraničiti pojmove...naravno da se i "gino" i lipomastija mogu javiti "zajedno"( neko reče - više sala, više aromataze, više estrogena)...ali ipak...jedno je salo, jedno je žlezdano tkivo...  ;)


« Poslednja izmena: Februar 10, 2018, 04:44:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2018, 11:34:39 pre podne »

Da se uključim na konstataciju doktora kod kojeg si bio na kontroli.
Ginekomastija ne samo da se ne rešava sama od sebe nego ni uz dobar tretman, ona može da se smanji ali nikad da nestane.
To je formiranje jedne vrste masnog tkiva koje jedino operativnim putem može da se odstrani (činjenica da je i dalje prisutna i kod ljudi kada imaju ispod 5% telesne masnoće govori dosta)
U drugu ruku, postoji varijanta (koja bih rekao da je češće zastupljena, pogotovo u pubertetu) kada je u pitanju upala žlezda na bradavicama koja se usled stabilizacije hormona može vratiti u potpunosti u normalu.

Slaviša je postavio popriličan broj pitanja koja će pomoći da bi mogli da odredimo u čemu je problem i kako pristupiti.
Ne bih preporučio upotrebu ni jednog navedenog leka, lako bi moglo da bude kontraproduktivno ovako na slepo bez nekih osnovnih informacija o problemu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2018, 10:34:56 posle podne »

A jesi li odradio skorije hormone?

btw...Šta je "tada" navedeno kao uzrok promena?!

Npr. prolaktin, estradiol, ukupni i slobodni testosteron, FSH, LH...?

Dakle, posmatrajmo sliku globalnije, pre nego krenemo sa "kozmetičkim korekcijama"?

Nekada je problem vezan i za sam način ishrane - ksenoestrogeni? Životne navike? Izloženost supstancama koje utiču na hipotalamo-hipofizno-gonadnu osovinu i na proizvodju testosterona na nivou samih testisa( neki lekovi - beta-blokatori, statini, antidepresivi iz porodice SSRI, sedativi...triklozan, benzofenenoni...)? Zloupotreba AAS?

Tamoxifen će "blokirati estrog. receptore", ali neće rešiti suštinu problema...

Letrozol i armidex će "rešiti aromatazu", ali opet...suština, tj. rešimo uzrok, a posledice su vidljive...

U literaturi i kod korisnika AAS se može naići na tvrdnje na AI( femara, armidex) mogu "smanjiti" postojeću ginekomastiju, ali opet sve zavisi od uznapredovalosti promena...ipak o tome nemamo dovoljno inf., neka slika?! Naravno, da li ima indikacija za intervenciju i sl.?

Uvek pođimo od toga da svaka "hormonska intervencija" ostavlja posledice i remeti hormonsku ravnotežu...ne bih preporučio samoinicijatvno uzimanja SERM( nolvadex - tamoksifen), ili pak AI( femara - letrozol, arimidex...i sl.)
« Poslednja izmena: Februar 04, 2018, 10:47:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mickey92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2018, 04:42:17 pre podne »

Pozdrav, imam 19 godina , problem sa ginekomastijom imam od 7. razreda osnovne skole. Visok sam 185cm ,  imam 78kg , BF ~12% ,  problem nije u gojaznosti.
Sa oko 14-15 godina doktor mi je potvrdio da imam ginekomastiju i rekao da pricekam jer stvari mogu da se rese same od sebe medjutim nije se mnogo toga promenilo. Ginekomastija mi je malo manje izrazena nego tad, ali je jos uvek prisutna.
Zanima me da li je moguce otarasiti se ginekomastije nastale u pubertetu koriscenjem Tamofixena ili Letrozola i da li je neko imao iskustva sa tim?
Takodje,koliko je trenutno cena operacije u drzavnoj/privatnoj ustanovi i da li bih kao student imao neki popust , mogao da prodjem jefitnije u slucaju operacije ?
Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.