TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:23:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć i saveti oko plana ishrane | za masu  (Pročitano 1846 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2018, 03:50:13 pre podne »

Ok, može li preporuka za neki Mg suplement, da znam za ubuduće ?

Obrati pažnju na pomenute oblike i nećeš pogrešiti...tako da je manje bitno zvučno ime proizvođača a više oblik...dakle, citrat, glicinat, bisglicinat...helati...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2018, 10:23:36 posle podne »

Kad napravis trening program napisi ovde da vidimo kako si smislio i da li nesto treba menjati.
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2018, 10:28:01 posle podne »

Ok, može li preporuka za neki Mg suplement, da znam za ubuduće ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2018, 04:53:54 posle podne »

Ja bih doziranje omega-3 bar utrostručio...

Šumeće tablete magnezijuma bih izbegavao "u širokom luku", niskoapsorptivno oblici Mg...opredeli se za citrat, glicinat, bisglicinat...( helati)...
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2018, 03:23:42 posle podne »

U redu. Hvala puno Slaviša  :)

Omega-3 pijem jednu dnevno (prema preporuci na pakovanju) zajedno sa vitaminima, najčešće uz doručak.
A Mg sam uzeo u prodavnici, Multivita je proizvođač. Njega uzimam uveče, gledam da bude kontra od energizera (jutro/veče)...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2018, 02:37:25 pre podne »

Zoltane, suždržaću se "neprimerenih komentara", ali ovo je poražavajuče za pročitati...

@ Marko

Evo jednog šematskog menija...dakle, mesta za igranje makrosima ima...može se dodati i više obroka...

Obrok 1 - ovsene pahuljuce + jaja / jaja + salata od vl. povrća

Obrok 2 - meso( belo / crveno) + kuvani pirinač, krompir / batat + salata od vl. povrća( uz nadev extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)

PWM - proteinski suplement + BCAA

Obrok 3 - slično kao obrok 2

Obrok 4 - riba( skuša, losos, haringa, sardela, tuna - manje konzervi) + salata od vl. povrća

Obrok 5 - posniji sir + orašasti plodovi

O gejnerima...MOLIM DETALJNO PROČITATI... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Magnezijum šumeće...ko je proizvođač?

Kako doziraš omega-3?
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2018, 10:50:48 posle podne »

Kao što i sami znate, u privatnim klinikama se sve plaća. U pitanju je dijetetičar-nutricionista (tako stoji u potpisu).
Inače meni je i naglašeno da za 20 dana ne postoji šansa da normalno nabacim tih 5kg , vec da pokusamo jedino ovako, sa "salom".
Ja sam mislio da mogu nešto iz ove dijete da iskoristim sada, u povećanju masu, ali s obzirom na vaše reakcije i na pročitano, vidim da ću morati dosta toga da korigujem. Otprilike da je dobra samo satnica i količine...

Što se tiče teretane. Posle pauze, prvo sam radio par kružnih treninga, i sada sa manjim težinama svaku mišićnu grupu posebno ( upale "ubijaju")...O tome još čitam, pa kad kompletiram informacije i o ishrani i o treningu, krećem ozbiljno.

Evo da kažem i ovo. Od suplementacije trenutno koristim Energizer, Omega-3 i Mg šumeće. A planiram kasnije da uzmem kreatin i whey (ili bolje gejner?), jer sam , čitajući, zaključio da je to najbolja kombinacija za masu...


Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2018, 08:46:07 pre podne »

Ja sam što se tiče plana ishrane zaista ostao bez teksta jer ovo je strašno.Voleo bih da se I ostali iz tima jave I prokomentarišu jelovnik.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2018, 11:56:03 posle podne »

A da li je to specijalista higijene, supspec. nutricionizma, dakle, lekar po struci? Ili...? Jel naplatio nešto?

Poenta svega je da pomenuti meni ne bih preporučio kao "odgovorno lice", već bih kroz kvalitetan odabir namirnica, i adekvatan pristup treningu pokušao da to bude zdrav dobitak na masi...a ne "tov"...

Sve u svemu, ovakav plan ishrane bih drastično menjao...( pravilan odabir namirnica, ciljani unos makrosa, broj i formulacijа obroka)...

A ti bi to pored tako uspešnog nutricioniste u koga ne sumnjaš da dobiješ plan ishrane na duže vreme sa svim korekcijama?! Zašto nam se odmah nisi obratio?

Jesi li pročitao pomenute tekstove? hm?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2018, 11:47:27 posle podne »

Kako  izgledaju treninzi u teretani ?
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2018, 11:22:03 pre podne »

Vezbam, naravno, To sam zaboravio da kažem. Idem u teretanu 5 puta nedeljno.
Ne sumnjam u nutricionistu, naprotiv. Nego je ovo bio plan ishrane za brzo dobijanje na masi (što podrazumeva i masne naslage), gde sam morao da smanjim vežbanje.
E sad, kao što sam i pitao, zanima me da li je on u principu dobar, tj. ima li neka kvalitetna osnova u ovoj dijeti, pa da uz potrebne korekcije dobijem plan ishrane za duže vreme ? 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2018, 03:34:50 pre podne »

A jeli momče da li ti treniraš sa opterećenjem? Teretana?

Nadam se da znaš da je glavni stimulans za povećanje mišićne mase dobro doziran i dobro formulisan trening sa opterećenjem?

Naravno, ako ti je cilj povećanje mišićne mase...a za masnu masu je dovoljna kantica krema dnevno + junk food i fizička neaktivnost...

Iskreno, ne znam zašto nam se obraćaš, ako si već zadovoljan postignutim od ove "dijete"...? Ti to sumnjaš u svog nutriocionistu?  ;)

Sve u svemu kreni sa čitanjem...jer osnove nema, odabir namirnica nije dovoljno dobar, kao ni "odmer makorsa"( proteini, hidrati, masti)...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Hleb + punjene tikvice + tulubme...HIT  ;)

Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2018, 01:05:39 pre podne »

Pozdrav svima!

U prilogu sam dostavio plan ishrane, koji sam dobio od nutricioniste, kada sam pre nekog vremena trebao da za otprilike 20 dana nabacim oko 5 kg kako bih ispunio uslove za neko testiranje. U tome sam uspeo, ali je bilo "na jedvite jade", ceo dan samo jedem  :)
Interesuje me sada da li bih ovakav princip ishrane mogao da koristim na duže staze (uz potrebnu suplementaciju), s ciljem povećanja telesne mase?
Imam 21 god., 177cm, oko 65kg.
Značio bi mi svaki savet, preporuka, pa i kritika. Pre svega vezano za ishranu, a potom imam i neka pitanja vezano za suplementaciju.

Hvala unapred! :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.