TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394992 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 03:23:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey+Cazein+Blend+BCAA/Glutamine  (Pročitano 2366 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2018, 05:29:39 posle podne »

Pomenuta kombinacija BCAA + glutamin + taurin se može uzimati pre i posle treninga...

Smatram da kazein i blend nisu neophodni...whey je ok...  ;)

Ne vidim potrebu mešanja kazeina - mlečnog proteina sa mlekom...

Ako se već kazein( micelarni?) uzima u obroku pre počinka, neka to bude bez hidrata, bolje se odlučiti za orašaste plodove...

I na autubusu piše lasta pa ne leti vezano za doziranje "deficitarnih" omega-3 u ishrani... tako da preporuka oko doziranja istih stoji( relevatna istraživanja)...

Pre bih dovoljno proteina obezbedio iz ishrane, a manje se oslanjao na suplemente, ne zaboravimo da uspešan meni čine dovoljno dobro izbalansirani odnosi proteina, ugljenih hidrata i masti...tako da je potrebno barem se dobro orijentisati u "svetu makrosa"...ipak, sve to se prilagođava i ciljevima...

Uvek se nešto hrane može blagovremeno pripremiti i poneti u adekvatnoj ambalaži...na posao i sl.

Pitanje za banane, kao dominantan izvor prostih ugljenih hidrata tiče se "količine" i tajminga...npr. 1 banana posle treninga uz whey protein...

Malo o ishrani...( korisno štivo za čitanje)

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
jdbmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2018, 08:08:08 pre podne »

Pre svega hvala na odgovoru!

bcaa - pre, u toku, posle treninga

glutamin - pre i posle teninga

Kako si planirao da doziraš BCAA i glutamin?

Kupio sam neku kombinaciju BCAA+Glutamin+Taurin i pratim uputstvo sa ambalaze gde stoji u danima treninga jedna merica pre i jedna u toku treninga. Ne stoji da se pije posle treninga, mada znam da bi trebalo, ali se plasim da ne preteram?

Whey - posle treninga ok( pwm)...možeš čak i mix pola merice whey + pola merice kazeina u pwm...WHey pijem odmah posle treninga u svlacionici, Kazein i Blend jos uvek nisam pazario

Kazein ok pred spavanje...blend između obroka ili kao zamena obroka u npr. ovsene ili orašasto... - tipa ovsene pahuljice pomesane sa mlekom i dodam kazein i npr seckane bademove?


Vit.min ok, omega-3 3-6 kapsula dnevno...  ABC vitamin stoji da se pije 1 kapsula dnevno, a za OMEGA stoji 2 kapsule dnevno, 1000mg kapsula.  Ja pijem jednu sa doruckom i jednu sa ruckom ili vecerom.

Ovo je lep arsenal suplementacije...moje pitanje je kako ti izgleda osnovna ishrana i da nisi malo preterao sa proteinskim suplementima?

Sto se ishrane ticem, trudim se da sto je vise vremena posvetim tome. (belanca, ella sir, ovaj novi Balanse proteinski jogurt, riba, pilece belo, tu i tamo pojedem jos nesto kada mi se jede, da se bas skroz ne opterecujem obrocima, ipak nisam profesionalac :)
Preko dana sam na poslu, od 8-17h i trudim se da kod kuce pojedem nesto, zatim na poslu dodam jos jedan obrok, ubacim neko voce, tipa grejp, i mislio sam da dodam i jednu porciju Blenda jer stvarno nema puno vremena za spremanje hrane na poslu.
Posle rucam, tamo oko 17-18h, i pred spavanje jedem malo Ella sira i sl.

Da li je ok da se konzumiraju banane, urme ali one sveze, ne usecerene?


Pozdrav

ZNaci po vama
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2018, 03:25:25 pre podne »

bcaa - pre, u toku, posle treninga

glutamin - pre i posle teninga

Kako si planirao da doziraš BCAA i glutamin?

Whey - posle treninga ok( pwm)...možeš čak i mix pola merice whey + pola merice kazeina u pwm...

Kazein ok pred spavanje...blend između obroka ili kao zamena obroka u npr. ovsene ili orašasto...

Vit.min ok, omega-3 3-6 kapsula dnevno...

Ovo je lep arsenal suplementacije...moje pitanje je kako ti izgleda osnovna ishrana i da nisi malo preterao sa proteinskim suplementima?
Sačuvana
jdbmm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2018, 01:30:30 pre podne »

Da li je dobra kombinacija kao dodatak ishrani:

1. BCAA/Glutamin pre i u toku treninga (ujutro na prazan stomak u dane odmora)
2. Whey samo posle treninga
3. Cazein pre spavanja svakog dana (da li raditi kombinaciju 2/3 cazein, 1/3 whey)
4. Blend protein svakog dana u toku dana, npr kao dodatan obrok dok sam na poslu
5. Vitamini/Minerali ABC 1xdevno, Omega kapsule 2xdnevno

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 19 upita.