TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:49:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 1997 puta)
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #12 poslato: Jul 29, 2018, 03:23:05 posle podne »

Znaci prvo sredi ishranu i napredovaces i sa takvim treningom, ali dosta lose je organizovan tj nije ni organizovan sa obzirom da kazes da stalno menjas neke vezbe ... reci sta tacno imas od rekvizita tu u sali pa da napravimo trening .. i koja borilacka i koliko x nedeljno ?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Jul 29, 2018, 03:25:44 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2018, 08:47:38 posle podne »

Jedna činjenica se ovde generalno izbegava, a to je vreme koje se izdvaja za aktivnosti van domena treninga sa utezima.

Konkretno, ako se baviš nekim sportom, u ovom slučaju borilačke veštine, ne nam koja je u pitanju, ali ako je BJJ, Judo ili pak MMA, (što je sada aktuelno), onda moraš gledati kako da izbalansiraš teretanu i vežbe u istoj shodno veštini kojom se baviš.

Ovo govorim kao neko ko je u sportu kako je prohodao, bolje rečeno proskijao, pa treniran u tenisu od svoje 4. godine života i obučavao se kao trener te ko je proveo potom 5 godina igrajući odbojku u periodu osnovne i srednje škole i zatim otišao u Taekwondo i Wing Chun.

Ukratko: Prouči šta se sve preporučuje u okviru te veštine kojom se baviš kako pristupiti indirektno da se "naraste u masi".

Prvi korak jeste sređivanje prehrane, što sam se lično i sam uverio da istovremeno i košta, ali i ne košta; trik je u tome koliko se mi sami posvetimo kulinarstvu, da se tako izrazim. Ne moramo biti Gordon Ramsay level, ali moramo neke recepture bilo naučiti, bilo improvizovati kako bi uspeli.

Pre-Workout napomena:

- Ako si čitao tekstove na forumu, isto tako si mogao videti da piše da treba pauza zbog rekuperacije receptora, zato imaš taj osećaj umora i zevanja i slično. Mogu ti detaljnije objasniti NO sistem i uticaj na naš CNS, nikakav problem, neuronauka je nešto čime se bavim.

Pansport tim je odličan i mene su savetovali i usmerili i nije mi mnogo trebalo da se orijentišem gde treba, a kada imam pitanje, kao što postavih sad skoro za kreatin, pitam vezano za proizvode u smislu praktičnosti, stoga si na pravom mestu za sve odgovore, Uz to su i besplatni, što je velikodušno od čitave ekipe ove kompanije.

Pozdrav i svsko dobro!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2018, 11:11:02 posle podne »

Meni se ovo sto trenutno radiš baš i ne dopada, to jedna vezba za noge i slicno, najbolje je kao što si već pomenuo da trening podelis na trening gornjeg i trening donjeg dela tela.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2018, 10:50:06 posle podne »

Hemijom? Ako su whey i protein "hemija", onda ok  :o  ;D

Pa obrati pažnju i na unos zdravih masti?

Uh, kako da jedeš jaja i ovsene...ccc...kakva dilema?

Možeš omlet sa ovsenim pahuljicama...mada ja lično, uzmem 100 gr ovsenih, prelijem "ključalom vodom" + 5 tvrdo kuvanih jaja i tolko, bez mnogo komplikovanja, gutaj, zvaći...

Uh, a šta fali belom pirinču? Malo na temu dileme - beli ili integralni pirinač... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/cuvena-dilema-beli-ili-integralni-pirinac
Sačuvana
stuki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2018, 08:53:41 posle podne »

Nema sta da se izvinjavas . Cim sam ja dosao ovde po savet znaci da sam spreman da saradjujem :)
Tekstove sam procitao pre neki dan .
Vidim ja da se tebi cini da sam ja umislio da cu sa hemijom da resim sve , ali nije to tako . Znam da je hemija samo dodatak . Upoznat sam ja i sa hemijom i sa dobrim treningom  , ali mi je ishrana uvek bila problem . Nisam znao sta i kako funkcionise sto se tice hrane , sta treba a sta ne  . Uvek sam gledao kolicinski da jedem vise , tek sam sad stao i krenuo cistije da se hranim . I definitivno je problem u  nedovoljno unesenim UH .
Ste se tice babana , pojedem 1 dnevno .
Kako da jedem jaja i ovsene , sa cime da mesam (vise informacija) ?
Sto se tice pirinca , u jednom momentu sam totalno izbacio hleb , zamenio ga integralnim pirincem , ali nedovoljnom kolicinom . Upao sam u kalorijski deficit i smrsao  kilo , dva . Jel da uradim to opet  , ali samo vise pirinca da jedem ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2018, 03:57:57 pre podne »

Uf, što volim ovom uf...

Izvini, ali kako ćemo te posavetovati i usmeriti ako nam ne daš dovoljno informacija?

Proteini , ugljeni hidrati i masti su 3 nepoznate uspešne nutritivne jednačine, bolje reći proporcije...dobro ih usaglasi i napredovaćeš...

Dakle, obrati pažnju na odnose unetih proteina sa ugljenim hidratima i mastima...

Ono što svima ponavljam, bez kreatina i proteina se može napredovati, ali ako postoje kardinalni propusti na polju treninga i ishrane, obezvredio si upotrebu suplemenata...suplementi nisu korektor naših propusta na ovim poljima, već samo skroman dodatak osnovi...NIKADA TO NE ZABORAVLJAJ!

Ne preteruj sa bananama, ipak su dominantno izvor prostih ugljenih hidrata...dakle, uklapaj u nutritivnu jednačinu!

Možeš uvek nešto hrane blagovremeno pripremiti i poneti u adekvatnoj ambalaži...taman za obrok u 14h...( sendvič sa mesom - home made lepinja od integralnog brašna + piletina + sveže vl. povrće)...

Ne bih uzimao pomenuti raženi hleb...bolje sam peci hleb( eto mama tu može pomoći - pravo brašno od celih zrna žitarica ), mada bih akcenat satavio na pirinač, kropmpir, batat, ovsene...pirinčane galete i sl.

Obavezno pročitati...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
stuki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #6 poslato: Mart 20, 2018, 08:03:44 pre podne »

Uf , ajde jendo po jedno.
Trening mi je trenutno takav. U glavnom je bas pull/pull. Verovatno cu preci na gore/dole/odmor/gore/dole/odmor/odmor.
Meni je zasnovan na.... kao proteinima ..
Ne oslanjam se previse na suplementaciju. Kreatin i protein uzimam u normalnim kolicinama. Kada trniram 2 obroka, kada pauziram 1. Pre-workout uzimam zbog fokusa i energije. Poslendjih mesec dana bukvalno  zevam na treningu, sve mi je tesko i nemam snage ni volje uopste. Umor koji nije izazvan borilackom vestinom .
Samo jaja i ovsene? Jel to umesto ovog sejka? Sejk sam pravio do skoro, sada samo ubacim ovsene+banana+protein.
Rostilj meso ubacim jednom nedeljno. Taj dorucak u 09:30 se svodi na belo meso ili ribu.
Razeni hleb je onaj upakovan, isecen. Ima ga u maksiju, tempu itd.
U 14:00 dolaizm sa posla i imam lufta za neki obrok. Ne znam sta bi tu ubacio. Pa tek oko 16:00 dodje keva i spremi rucak.
Sto se tice lekara... u planu je.
E sad trening. Fiziku radim posle tehnike. Znaci tehnika sat vremena pa onda predjem na fiziku. Prvi trening 3 vezbe za grudi, 2 vezbe za biceps, 1 vezba za noge. Drugi trening zgibovi ili pull na gutnama, 3 vezbe za rame, 2 za triceps. I treci trening 3 vezbe za noge i jos nesto ubacim kako kad. Svaki trening je drugaciji, drugacije vezbe. Sve je to u glavnom 3x 4x serije od po 10 15 ponavljanja, znaci dok otkaza misica.
Od prilike je to to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2018, 01:42:50 pre podne »

Kako ti izgledaju trening, kako si organizovao trening sa tegovima u odnosu na trening borilačkih veština. Da li je u odvojenim danima i ako mozes napiši primer jednog treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2018, 12:20:53 pre podne »

Mislim, lepo je to "zdrav kao dren"...a gde je dokaz?  ;)

Svrati do izabranog lekara i bar jedared u 6 meseci odradi lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina), ekg u miru...

« Poslednja izmena: Mart 20, 2018, 12:23:01 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2018, 12:12:54 pre podne »

Ok...a meni je zasnovan na ciljanom unosu proteina, hidrata, masti? Ili?

Možda je i trening za detaljnije preispitivanje?! Nekako da mi deluje "skromno"?!

Da se ne oslanjaš malo više na suplementaciju?

Što ne ubaciš u doručku "prosto" - jaja( tvrdo kuvana) + ovsene?

Nisam baš za ćevape, roštilj meso( dosta otpadaka od mesa i soje)...

Raženi hleb...hm, "home made"( domaće raženo brašno) ili možda kupovni( beli hleb obojen kakaoom, uglavnom)?

Ne bih sir ubacivao uz meso, jaja i ribu...npr. obrok pre počinka može biti posiji sir + orašasti plodovi...a obrok "per se" ostali izvori proteina visoke biološke vrednosti...

Sve u svemu, mnogo je neodređenosti i po pitanju treninga i po pitanju ishrane...moraš pristupiti planski ovoj priči...od dovoljno dobro doziranog opterećenja, plana treninga do "doziranja" makrosa...

5 gr kreatina pre i posle treninga je ok...nema potrebe za ovakvim "razmakom" između doza...

14:00... hm, a šta si do sada ubacivao?
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2018, 11:53:07 posle podne »

Nema dovoljno hidrata i masti, plus užasan trening :)

Trening za promenu probaj push,pull,legs(izguglaj) .. A za ishranu taj šejk ujutro je ok a kreatin ti tu ne treba njega uzimaj 5g pre i 5g posle treninga .. I gledaj da ubacis 4,5g/kg ugljenih hidrata i 1,5g/kg masti .. Ako ne dodajes kg u roku od 3,4 nedelje povećavaj unos uh i masti ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
stuki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2018, 09:01:19 posle podne »

Sportski pozdrav . Nadam se da ce te moci da mi pomognete sa mojim problemcicem  koji vucem vec dugo . Imam 25 god  , 186 cm i 75 kila  . Treniram borilacke vestine pa uporedu sa  tim radim i fiziku . Ne idem u teretanu nego koristim opremu koja se nalazi u sklopu sale (sipke za zgibove , za propadanja , benc klupa sa sipkama i tegovima , bucice ) . Pre sam isao u teretanu i upoznat sam sa vezbama i pravilnim izvodjenjem. Samo jedno sam uspeo da dignem kilazu na 83kg ali tada sam jeo sve i mnogo + gejner sto je rezultovalo i povecanju masnoce u telu. U predhodnih 6 meseci sam promenio dosta  ishranu (sokovi , slatkisi itd , sve je izbaceno , pijem samo vodu) ali ocigledno imam neku rupu u tom planu . Ne pomeram se sa kilazom . Utegao sam se , izgubio sam malo masti  , ali kilaza ne mrda . Prelistao sam dosta tema ovde i tekstova u vezi ishrane sa pansporta , da ne bacate hejt odma :D . Samo hocu da se posavetujem i da vidim sta tu ne valja u mojoj ishrani i sta treba menjati . Ciljam  bar na jedno 80 - 85 kila .
Trenutno treniram svaki drugi dan . Ne forsiram velike kilaze (po nekad ubacim) , ali vezbe uvek radim do otkaza .
Uto - grudi , ruke , 1 vezba za noge 
Cet - ledja ramena , 1 vezba za noge
Sub - akcenat na nogama + par vezbi za gornji deo
Vezbe stalno menjam . Od sledece nedelje menjam ceo taj plan , Ubacicu jos jedan dan za trening  da bolje raspodelim vezbe  .
E sad onaj problematican deo .  Trenutni obrok mi je ovakav .

05:20  -  kreatin
06:00  -  100g ovsenih + 30g protein(amino whey hydro) + 20g lanenog semena + 100g smrznuto voce + banana + 200ml mleka i 100ml vode . (nekad samo ubacim u teglu , a nekad u mikser pa u teglu)
09:30  -  (250g belog mesa ili 200g skuse ili 250g cevapa) + 150g vitaminske + razeni hleb (inace u pitanju je mesara , pa oni tamo to bace na grill) .
14:00  -  Ovde treba ubaciti neki obrok
16:30  -  U glavnom sta keva spremi , meso neko ili kajgana , i tu ulazi opet razeni hleb .
19:00  -  21:00 Trening . Prvo tehnika pa onda fizika . Na kraju protein+kreatin
22:00  -  (200g belog ili riba + kajgana)+ prezident mladi sir +  neka salata + 100-150g integralnog pirinca ili po nekad razeni hleb .

To bi od prilike bilo to  . Planiram da ubacim 50g kikirikija dnevno , samo ne znam da li u toku dana ili tu pred spavanje  . Od suplemenata kao sto vidite , amino whey hydro / kreatin / pre-workout .
Omega 3 nisam kupovao , jedem ribu minimum 3 puta nedeljno , sta znam ... Da se razumemo  , radim  , ne izlazim ne pusim , mogu odvojiti nesto kesa za ishranu . Dosta mi je da se nerviram zbog kilaze i zbog toga sto mi nista ne stoji kako treba od odece . Zdravstveno sam odlicno . Kod lekara ne idem uopste vec godinama .
.Nadam se da nisam zakomplikovao previse sa tekstom,  a verovatno jesam  . Svaki savet dobrodosao .
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.