TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:45:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana(sta jesti)  (Pročitano 4087 puta)
Stefan Mitrović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #8 poslato: April 17, 2018, 04:05:31 posle podne »

Hm, ne vidiš napredak od suplemenata...?

Prvo se zapitaj šta realno očekuješ od pomenutih suplemenata? Jesu li za tebe suplementi "čarobni napitak uspeha" koji je tu da ispravi sve naše propuste na polju treninga i ishrane? Osnovnu preduslov maksimalne upotrebne vrednosti suplemenata su dobro formulisan plan treninga i sređena ishrana...zatim, upoznavanje sa "mehanizmom dejstvom suplemenata"( realna očekivanja), pravilno doziranje, kao i dužina uzimanja...  ;)

A kako doziraš pomenute suplemente?

Svestan sam ja da ne postoji caroban napitak. Pomesam po jednu mericu BCAA i Glutamin posle treninga. Mada znas kako, nekad zabusavam, zato on slabije i deluje na mene. Nego sad meni nije to neki problem da kazem, vise zelim da sredim ishranu jer mi je katastrofa. Uvek zelim da imam neke promene ali da su one korisne.
Sačuvana
Razlika između nemogućeg i mogućeg je mera rešenosti.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: April 16, 2018, 09:05:30 posle podne »

Hm, ne vidiš napredak od suplemenata...?

Prvo se zapitaj šta realno očekuješ od pomenutih suplemenata? Jesu li za tebe suplementi "čarobni napitak uspeha" koji je tu da ispravi sve naše propuste na polju treninga i ishrane? Osnovnu preduslov maksimalne upotrebne vrednosti suplemenata su dobro formulisan plan treninga i sređena ishrana...zatim, upoznavanje sa "mehanizmom dejstvom suplemenata"( realna očekivanja), pravilno doziranje, kao i dužina uzimanja...  ;)

A kako doziraš pomenute suplemente?
Sačuvana
Stefan Mitrović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #6 poslato: April 16, 2018, 07:03:07 posle podne »

Probacu sa ovom ishranom koju si predlozio. A i u ovim linkovima ima korisnih saveta :)

Jeste haoticno, zato i zelim da napravim izmenu.

Treninzi

1.dan Grudi - triceps
2.dan ledja - biceps
3.dan rame
4.dan noge
5. odmor

Mislim da nedeljni plan moze bolje da se napravi, zadovoljan i nisam bas sa tim planom, nekako gledam da u 1 nedelji odradim bar 2x jednu misicnu grupu, jer mislim da je 1 nedeljno malo. Mozda gresim?
Inace, ubacujem bar 3x kardio treninga u nedelji posle treninga sa tezinama. Od suplimenata imam samo BCAA i Glutamin, ne vidim bas neki napredak sa njima, mozda malo ali nije mi to to, mada malo i zabusavam, ne pijem redovno. Cak se desi nekad i da preskocim trening, ono kad dodjem s posla nista ne vidim sem kreveta, evo kao danas npr. :/


« Poslednja izmena: April 16, 2018, 08:22:53 posle podne od strane Stefan Mitrović » Sačuvana
Razlika između nemogućeg i mogućeg je mera rešenosti.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 16, 2018, 02:04:46 posle podne »

Jako haotično...nesređno...bez plana...zato i napretka neće biti...a kako li treninzi izgledaju?

Posvetimo se osnovama...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Solo obrok ne može biti VOĆE...po koja low-carb voćke između obroka ok...

Jedna šema obroka...

Obrok 1 - jaja( tvrdo kuvana) + ovsene pahuljice

Obrok 2 - meso( belo / crveno) + pirinač/krompir/batat/pirinčane galete + salata od vlaknstog povrća( nadev - extra virgin maslinovo ulje + jabukovo sirće)

Obrok 3 - riba + salata

Obrok 4 - isto kao obrok 2

Obrok 5 - posniji sir + orašato

Uzimaš nešto od suplemenata?
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #4 poslato: April 16, 2018, 12:07:46 posle podne »

Prvi obrok: Banana i jabuka i 3 przena jaja
Drugi: Nesto kuvano (pirinac, pasulj, krompir corba)
Treci: Meso ili  belo ili crveno
Peti: Jaja,riba
Sesti: Voce

Ne pratim vrednosti UH. Inace, slatko jedem samo nedeljom i to ne preterujem, sokove slabo pijem. Ali svakako meni je i cilj da smanjim stomak, nikako mi ne ide od ruke.
Četvrti ?

Ne valja ishrana .. Izbaci to voće uveče i ujutru .. Ubaci povrće koje ovde nemas i orasaste plodove .. Vise mesa i jaja .. A i ti nemas ciljani unos svega tako da moras izračunati .. Za skidanje stomaka radi rotacije uh .. Izguglaj ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Stefan Mitrović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #3 poslato: April 15, 2018, 07:39:44 posle podne »

Prvi obrok: Banana i jabuka i 3 przena jaja
Drugi: Nesto kuvano (pirinac, pasulj, krompir corba)
Treci: Meso ili  belo ili crveno
Peti: Jaja,riba
Sesti: Voce

Ne pratim vrednosti UH. Inace, slatko jedem samo nedeljom i to ne preterujem, sokove slabo pijem. Ali svakako meni je i cilj da smanjim stomak, nikako mi ne ide od ruke.
Sačuvana
Razlika između nemogućeg i mogućeg je mera rešenosti.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 15, 2018, 03:48:31 posle podne »

Aha...lepo...a pratiš li ciljani unos makrosa - proteini, hidrati, masti?

Što nam lepo ne ispišeš ishranu po obrocima( sastav obroka i sl.)...

Nije sve u proteinima već u dovoljno dobrom formulisanju nutritivne jednačine...dakle , odnosi proteina, hidrata, masti...

Sačuvana
Stefan Mitrović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #1 poslato: April 11, 2018, 10:28:47 pre podne »

Pozdrav forumasi. Treniram vec 3 godine, proteinska hrana mi se smucila ali nazalost bez nje se ne moze ako se zeli napredovati. Moja ishrana je sledeca, napisacu sta sve jedem generalno sto se tice proteinske hrane.

1. Riba
2. Jaja
3. Sir
4. Meso (belo i crveno)
5. Ovsene pahuljice
6. Ubacim i kikiriki nekad, ali zbog velikog procenata UH, ne jedem ga bas stalno.
7. Pirinac

To mu je na neki nacin to, mozda sam nesto zaboravio ali nadovezacu se ako se setim. Ono zbog cega sam ja otvorio ovu temu jeste ta da vidim da li neko ima neki savet, kako da raspodelim najpametnije ovu ishranu u toku dana i sa cime da je nekako zacinim, cisto da ublazi ili malo promeni ukus, posto mi se sve to smucilo, oni koji treniraju razumece me :) Jos nesto..mozete slobodno da dodate nesto mojoj ishrani. Ovo sto sam ja naveo je samo ono proteinsko najglavnije po meni, ne jedem ja samo to, ubaci se nekad pasulj, grasak, kupus. Ali sigurno ima nesto da se doda sta ja jos nisam koristio u kombinaciji sa ovim.
Sačuvana
Razlika između nemogućeg i mogućeg je mera rešenosti.
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 19 upita.