TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:33:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik sam, treba mi mala pomoc  (Pročitano 3055 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #20 poslato: Maj 31, 2018, 06:27:48 pre podne »

I ja sam imao isti problem kao i ti jer je i mene bilo sramota, mislio sam da su u teretani samo  veliki i krupni momci ali nije bilo tako jer je u teretabi bilo vise onih nalik meni.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Maj 31, 2018, 06:12:31 pre podne »

Nema razloga da te bude sramota jer svi smo nekada bili na početku.
Ti treba da gledaš sebe I to je najvažnije.
Treniraj hrani se kvalitetno I biće to dobro vremenom.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #18 poslato: Maj 30, 2018, 01:00:57 posle podne »

Mene je jedino sramota da idem zato sto sam mrsav.Gledacu da idem oko 8-9 ujutru kad je teretana prazna.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Maj 30, 2018, 10:50:17 pre podne »

Trener je mnogo bolja opcija od gledanja vežbi sa interneta iz razloga što tebe mora neko da konstantno nadgleda I ispravlja u početku.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Maj 29, 2018, 10:20:44 posle podne »

Najbolje je angažovati privatnog trenera ali to iziskuje dodatne finansijske troškove. Imaš na youtube za neki početak, takođe nakon pregledanih klipova kada budeš počeo sa izvođenjem vežbi možeš snimiti  i ovde postaviti snimak da vidimo da li negde grešiš..
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #15 poslato: Maj 29, 2018, 06:39:44 pre podne »

Kako da znam kako se rade vezbe u teretani pravilno?nema nikakvih trenera neki stariji covek vodi teretanu. I sta da radim? Kakav plan? Znam da cucnjeve i mrtva ne smem jos.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Maj 29, 2018, 06:30:46 pre podne »

Pa mozes i sam da zakljucis po telesnoj kilazi. U teretanu i ides da bi ojacao, ja sam radio sa mnogim klijentima koji u pocetku nisu mogli ni 10 sklekova da urade tako da to ne bi trebalo da te brine.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #13 poslato: Maj 29, 2018, 06:18:09 pre podne »

Ja ne bih jer sam slab. Inc jedva cekam da krenem ali hocu bar malo vise da ojacam. Sta mislis? Inc isto jos 3 dana pa letnji raspust kraj 8. razreda. Ti si bio mrsav kad si krenuo?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Maj 28, 2018, 11:08:03 posle podne »

Ja sam počeo sa treninzima u teretani za vreme letnjeg raspusta između osmog razreda i prve godine srednje skole. Sto pre kreneš u teretanu to bolje ali ako ne želiš možeš i kuci raditi vežbe ali i u tom slučaju trebao bi raditi trening celog tela a ne samo sklekove.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #11 poslato: Maj 28, 2018, 03:45:48 posle podne »

Sta mislis da li da krenem u teretanu sledece nedelje? I koliko god si imao kada si ti krenuo sa 42kg?
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #10 poslato: Maj 27, 2018, 09:40:41 posle podne »

Koliko si godina imao kada si krenuo u teretanu sa 42kg? U teretani u mom gradu mala je teretana a ja ovako slab da radim nesto... Hocu malo da ojacam bar 20-30 sklekova, inc pazim na ishranu dosta😃 I vise volim powerlifting od bodybuildinga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2018, 09:34:32 posle podne »

Kao sto sam ti na početku prethodnog posta napisao par serija, lepo rasporedi snagu da mozes da odradiš više serija a da broj ponavljanja ne varira puno ( na primer da ne bude prva serija 15 i 3 serija jedva 5), takođe radi čučnjeve i iskorake da ojačaš i noge a mozes da nabavis i neke rekvizite kako bi trenirao i ostatak tela dok ne krenes u teretanu.

Mada ja sam  u teretanu krenuo sa 42kg i tada sam radio kao i ti nekih 15ak sklekova ali sam brzo napredovao u teretani,kada sam počeo da treniram bench  sam radio sa 20-30kg a posle 6 meseci sa 60kg i za to vreme sam dobio nekih 10kg telesne tezine.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2018, 09:22:39 posle podne »

Nisi me razumeo...ja nameravam da krenem u teretanu. Ali bar da mogu da uradim 30 sklekova pa cu da krenem. Sta da radim da unapredim broj sklekova?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2018, 09:19:39 posle podne »

Bice dovoljno po par serija sklekova, na primer 5serija sklekova po 10 ponavljanja, 3-4 serije uskih sklekova na primer po 5 ponavljanja, ako imas neke rekvizite ( tegove, elasticne trake i slicno) par vezbi za ruke, mozes raditi i cucnjeve i iskorake kako bi ojačao noge. 

Trening u teretani je dosta kompleksniji, prednost kod benča je ta sto mozes dozirati opterećenje a  takođe u teretani imas i veći izbor vežbi sto takođe utiče na  napredak.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2018, 09:07:52 posle podne »

14 godina.. Kakav trening da radim da mogu bar 30 sklekova pa da krenem u teretanu? Sta ce mi bench kad nmg 20 sklekova...
« Poslednja izmena: Maj 27, 2018, 09:16:17 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.