TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:39:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: INTERMITTENT FASTING ili Povremeni post  (Pročitano 7786 puta)
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2018, 07:14:12 pre podne »

Kalorije ne fale... mozda ih imam visak... ali dok se uigram malo pa cu i to da dovedem u red...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2018, 07:12:27 pre podne »

Za sad ne racunam bas. Ali npr. Pola kila belog i gomila salate i pirinac odprilike onako...  i pojedem neku vocku
Ili veliko parce (skarpine)ribe i krompir salata
Za sad gledam da bude kvaitetnija hrana... kolicine cu kasnije da korigujem...
Gledam da bude sto vise salate...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2018, 01:52:09 pre podne »

Hm, a da li je unos kalorija u ta 4 sata "dovoljan"? Hm? Ciljani unos makrosa? Pratiš to?
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2018, 09:00:09 pre podne »

Danas mi je tek treci dan. Ali super se osecam...  I mnogo je prostije od ostalih "dijeta"..  Ja koristim onu 20:4 i u ta 4h gledam da unesem sto kvalitetniju hranu...  Snaga mi ne fali..  jedem izmedju 14h i 18h ...
Obavestavacu vas kako mi ide  :) 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2018, 03:34:39 pre podne »

Ta formulacija, "šta je zdravo" je u savremenom svetu dosta zloupotrebljavana u marketinške svrhe...iza IF stoje i neke relevatne studije, a tu je prava armija "fanova" pomenutog pristupa na yt, pa čak i kanali posvećeni tome...dakle, radiće "posao", e sad koliko će to biti zahtevno sa više različitih aspekata - trening, obaveze, životne navike, ustaljeni obrasci ishrane, tolerancija "gladovanja", metaboličke promene, adaptacija, to je sasvim drugo pitanje...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2018, 04:08:35 posle podne »

Da li je uoste zdrav ovakav nacin ishrane? Vidim da je sve popularnija u USA... Cak i neki vrhunski sportisti koriste i prezadovoljni su... Npr. George St Pierre ... jedan od naj boljih UFC boraca... i dosta drugih
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2018, 11:15:08 posle podne »

Ukratko..kontrolisano gladovanje...neki to uprošćeno kažu 16 sati gladuješ, a onda u nekoliko sati zbiješ u sebe "gomilu" kalorija...ako mene pitaš, u "dijet" procesu bolje se odluči za jedan od tri principa...

- Rotacije ugljenih hidrata - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

- Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-100 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba.

- Keto dijeta - dijeta koja se zasniva na visokom unosu masti, umerenom unosu proteina( zbog glikoneogeneze), bez ugljenih hidrata( negde se pominje cifra ispod 50 g hidrata), osim vlaknastih izvora istih(povrće),dani punjenja su „blaži“...tzv. dijeta za kraj.

Obično većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno pređe na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu...



Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2018, 07:54:47 pre podne »

Šta mislite o ovom načinu ishrane? 
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 19 upita.