TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:31:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc oko gojenja  (Pročitano 3422 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #23 poslato: Avgust 24, 2018, 10:41:10 posle podne »

I ja radim sedeci posao i mnogo je bolje, samo kao sto sam rekao trebas trening dobro organizovati i sve ce biti dobro.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 24, 2018, 09:37:49 posle podne »

A i nepravilan položaj tela prilikom sedenja doprinosi svemu tome...

Bolje se odluči za teretanu, trening sa opterećenjem može pomoći...ipak, što su leđni mišići jači, to je i držanje pravilnije...

Čini se da nisi nimalo konzistentan u realizaciji svojih ciljeva...hm, malo bi masu, pa ne masu, pa sve neki izgovori ;) Ne ide to tako junače ;) No pain, no gain!
Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #21 poslato: Avgust 24, 2018, 09:27:10 posle podne »

Nemas boljeg posla do sedenja, nakon toga si "odmoran" i možeš da treniraš, mnogo bi veći problem bio da stojiš na nogama 8h.

Možda se bolovi u zglobovima desavaju zbog nepravilnog vezbanja ?

Eh, znam ja da svi misle da je ova vrsta posla laka. Nikad se ne bih bavio ovim u zivotu da ne moram. Radio sam pre toga fizicki posao i nisam imao nikakvih problema, od kad ovo radim razni problemi se javljaju od bola u ledjima pa na dalje. Nije do vezbanja, od kad radim ovo imam te bolove samo sto nisu bili izrazeni kao sad.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #20 poslato: Avgust 23, 2018, 10:17:23 posle podne »

Nemas boljeg posla do sedenja, nakon toga si "odmoran" i možeš da treniraš, mnogo bi veći problem bio da stojiš na nogama 8h.

Možda se bolovi u zglobovima desavaju zbog nepravilnog vezbanja ?
Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #19 poslato: Avgust 23, 2018, 02:07:52 posle podne »

Šta si odlučio u vezi treninga ?

Izgleda nista, poceo sam da osecam bolove u kolenima i zglobovima, zbog prirode posla i moracu da uglavim u svoj dnevni raspored i trcanje. Ubi me sedenje po 8-9 sati, pa sam narucio i kucno biciklo, tako da cu morati da se zadovoljim sa ovom masom, izgleda, inace odose mi noge :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #18 poslato: Avgust 22, 2018, 09:50:18 posle podne »

Šta si odlučio u vezi treninga ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #17 poslato: Avgust 18, 2018, 02:47:44 posle podne »

Ja te potpuno razumem oko odluke da treniras kod kuce, jedino bi bilo dobro da nabavis malo rekvizita za vezbanje kako bi unapredio trening.
Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #16 poslato: Avgust 18, 2018, 12:03:52 pre podne »

Znam, fudbal mi moze predstavljati problem, izbegavao sam termine dok sam bio u tom "procesu" gojenja, pa sad hocu da se vratim :) Da da, svestan sam upravo toga da je ovo bilo pocetno neko dobijanje mase i znam da cu stagnirati uskoro, i to je jedan od razloga sto sam hteo da pijem nesto od tih proizvoda. Videcu vec sta cu, moram da se dogovorim sam sa sobom  ;D
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #15 poslato: Avgust 17, 2018, 04:00:15 posle podne »

Ja mozda odgovaram konfuzno, pa deluje kao da zelim masu bez ikakvog treninga :)

Kao sto sam rekao, uz neki minimalan trening kuci, nabacio sam malo mase. Naravno da ne ocekujem to sto kazete "sedim, lezim" kile se same nabacuju. Nego uz fudbal koji igram, i taj trening koji kuci radim, da uzimam nesto pored od preprata jer sam svestan da moje navike nisu ispravne i da ne unosim dovoljno proteina. Racunao sam na to, ako sam bez ikakvih preparata nabio malo kila, da postoji nesto sto ce mi jos malo pomoci. I to je sve. Ali dobro, jasna mi je poenta vasih poruka ovde, dzabe taj preparat ako ja ne promenim nesto u ishrani ili treningu.
Rekao sam ti vec te kile sto si nabio u pocetku su samo reakcija tela sa obzirom da prvi put vezbas i da u pocetku svi nabace kile bez ikakvog slozenog treninga i ishrane ... Za dalje je vec dosta teze nabaciti kilazu,ide dosta sporije i potreban je mnogo posveveniji pristup nego taj u pocetku ... Naravno pricam za misice, a ako samo zelis da dodas kilograme udari po cipsu,sladoledu,palacinkama i nemas problema   I taj fudbal sto pominjes nema veze sa ovim treningom za dodavanje misica .. cak on ti moze i odmoci u tome ..

Ako zelis da dodas misice moraces da izbacis iz glave magicna dejstva preparata i da napravis dobar plan ishrane i treninga u teretani






Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 04:12:31 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Avgust 17, 2018, 02:46:51 posle podne »

Ne zaboravi da je dobro formulisan trening sa opterećenjem, naravno u adekvatnoj zoni opterećenja ključan za napredak( 70-85% od 1RM)...svako da simbolična "količina" rekvizita za vežbanje neće doneti željenu stimulaciju svih mišićnih partija, tako da... ;)

Sa vremenom da će ti trebati i veće opterećenje za željenu stimulaciju...tako da... ;)

Prva karika na putu "hipertrofije" je trening, naravno te "zamorene mišiće", treba nahraniti i adekvatno odmoriti da bi se napredak ostvario...čisto da ovladamo logikom procesa...ma kako ishrana i suplementacija bile idealne, ako je trening "promašaj" sve ostalo je dovedeno u pitanje ;)
Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #13 poslato: Avgust 17, 2018, 12:50:55 posle podne »

Ja mozda odgovaram konfuzno, pa deluje kao da zelim masu bez ikakvog treninga :)

Kao sto sam rekao, uz neki minimalan trening kuci, nabacio sam malo mase. Naravno da ne ocekujem to sto kazete "sedim, lezim" kile se same nabacuju. Nego uz fudbal koji igram, i taj trening koji kuci radim, da uzimam nesto pored od preprata jer sam svestan da moje navike nisu ispravne i da ne unosim dovoljno proteina. Racunao sam na to, ako sam bez ikakvih preparata nabio malo kila, da postoji nesto sto ce mi jos malo pomoci. I to je sve. Ali dobro, jasna mi je poenta vasih poruka ovde, dzabe taj preparat ako ja ne promenim nesto u ishrani ili treningu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Avgust 17, 2018, 09:01:39 pre podne »

Malo manje mitova, zabluda, nepotrebnog i nelogičnog uopštavanja...

Kamo sreće da možemo licitirati napretkom i tako olako se "frljati" izjavama, " ne zelim da postignem neki napucan izgled, da dobijem sad ne znam sad koliko kg misica, plocice i to, zelim samo da nabacim jos koju kilu"...

Kamo lepe sreće da je tako lako predvideti "ishod" , pa da se može licitirati gradacijom napucanosti... ;)

Ukratko, osnove su iste za sve, i za malo, i za malo više napucanosti, tj. povećanja telesne težine na račun mišićne mase...e sad ako je želiš amorfnu masu - zagrli kanticu-dve krema, baci se na junk, minimalizuj fizičku aktivnost i eto gojenja u pravom smislu reči...

Ili radimo posao kako treba ili ga nemojmo raditi uopšte, ako treba da tražimo "krivine", izgovore, prekrajamo pravila na račun sopstvene nespremnosti za promene na bolje...ONDA...

Nema tu preparata po principu sedim , ležim, a kile se same nabacuju ;) Dakle, ono što smo ponovili MILION PUTA - PREDUSLOV MAKSIMALNE UPOTREBNE VREDNOSTI SUPLEMENATA SU SREĐENA ISHRANA I TRENING!
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 09:07:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2018, 02:17:46 pre podne »

Druze ko spominje 85kg misica :D Pa nemam pojma, mozda si i u pravu, all tih 5kg mi deluje kao da bi bilo taman na moju visinu. Videcu vec.. :)
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2018, 12:29:02 pre podne »

5 dodatnih kila da nabacis nema sanse sa tim treningom od 30 min u kuci ... Ti si dodao tih 7-10kg kao i svako ko prvi put krene da vezba,i sa pogresnim treningom i ishranom kad krenu prvi put svi ce nabaciti kilazu ... Ali za dodatnih 5kg misica treba mnoogo vise truda oko ishrane i treninga .. 85kg misica na tvoju visinu postigne natural vezbac posle mozda 1,5 do 2 god vezbanja u teretani sa dobrom ishranom ...

A to sto kazes da ne zelis napucan izgled, pogledaj malo bolje na internetu kako izgleda neko sa 180+-cm i 85 kg

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 12:31:08 pre podne od strane Fearless » Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2018, 11:46:10 posle podne »

Tek sad vidim da je vise ljudi odgovorilo na temu, pa cu pokusati u jednom odgovoru sve da kazem :)

Ne idem u teretanu prvo jer ne zelim, drugo jer nemam vremena. Tacnije, nasao bih vremena za teretanu ali onda bi mi se dan svodio na posao, vezbanje, i spavanje, bez uzivanja sto se kaze :) Moje vezbanje kuci traje pola sata.

Ljudi ja zaista ne zelim da postignem neki "napucan" izgled, da dobijem sad ne znam sad koliko kg misica, plocice i to, zelim samo da nabacim jos koju kilu. Ja sam svestan svoje nepravilne ishrane, poroka, i svega ostalog, i znam da to sve ne ide jedno sa drugim, samo sam hteo da pitam za preparat koji bi mi pomogao da nadoknadim proteine koje zaboravim mozda da uzmem u toku dana preko hrane, ili ne stignem, a da mi pritom pomogne da nabacim jos malo mase. Ja nisam prestao da se gojim, svake nedelje napredjujem po malo i meni je to super, jos 5 kg, i tu kilazu cu pokusavati i da odrzavam. Ceo zivot igram fudbal, uopste nisam navikao da imam misice na rukama i ako budem jos malo napredovao samo bicu zadovoljan.

Ja se zaista divim ljudima kao sto ste vi u odgovorima, posveceni ste i imate znanja, a ja pokusavam da kombinujem malo vezbanja i uzivanja u svemu ostalom :)  Posto vidim da mi niko nije preporucio neki konkretan preparat, ne vredi onda nista bezveze ni da kupujem, tako da cu videti bar tu ishranu da korigujem kako ste mi rekli. Hvala svima na odgovorima.
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2018, 11:50:35 posle podne od strane Flux » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.