TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:41:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li ovaj sejk valja  (Pročitano 3577 puta)
Dragana Kuzmanović
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 198


« Odgovor #29 poslato: Avgust 15, 2018, 07:30:23 posle podne »

Slažem se sa ostalim kolegama da svako ima svoj pristup i način kako i šta radi,tako da je o tom diskutabilno bilo šta govoriti. Marko ti je lepo ispisao linkove gde možeš mnogo tog korisnog da nadješ i pročitaš,što treba i da uradiš.Reći ću što i Slaviša da bi trebao ubaciti još dva obroka. Ja bi ti preporučila 3 glavna obroka i da ubaciš dve užine,jedna izmedju doručka i ručka,druga izmedju ručka i večere.Ne znam zašto si zapeo za šejkove toliko?😀 Mislim da ti je ovo puno bolje rešenje. Možeš da kupiš protein npr. plavi Scitec ima i kazein u svom sastavu pa nekad za  jednu užinu napravi "šejk" tipa merica proteina šaka badema,orasa ili protein i neko voće malina,banana. Eto tako nesto.
Takodje i za doručak možeš mericu proteina pomešati sa ovsenima,malo koštunjavog i preliti jogurtom.Ali onda ne piješ za užinu ovaj gore šejk protein i voće/koštunjavo i obrnuto.
A za večeru Dušan ti je dobro napisao gledaj da to bude obrok sa proteinima,zdravim mastima.Ne znamo kad treniras?Ako je to navece i to ti je zadnji obrok uredu je da imas u njemu i ugljenih hidrata ali opet mora da se pazi kad se sta jede i koliko se jede.
Za spavanje da ne govorim.Moraš da odmaraš,telu je to potrebno kao i tvom organizmu,tačnije neohodno je. Nadam se da smo ti svi po malo pomogli i dali neke smernice, a ostalo je na tebi da povežeš sve i to ispratiš. 😉
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Avgust 15, 2018, 01:11:17 pre podne »

Kao što ti je rečeno pomenuti šejk nije ono što bi zadovoljilo i kvalitet i kvantitet...

Ne hrani se "šećernim" šejkićima, nego se malo više zainteresuj sa pravilan odbir namirnica, njihovu nutritivnu vrednost, principe za sastavljanje obroka...

Jasno se vidi da moraš krenuti od osnova, a ne nasumično postavljati pitanja izbegavajući suštinu...

Nije valjda da se samo kalorijama orijentišeš? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Koliko si visok, težak, koliko imaš godina? Što ne ubaciš još 1 ili 2 obroka, a ne šejkove?
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2018, 01:18:04 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #27 poslato: Avgust 14, 2018, 09:49:47 posle podne »

Ja sam uvek za cvrsti obrok ako ti nije problem da jedes. Ako jeste mozes ovsene sa whey proteinom ili jos bolje neki blend protein.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #26 poslato: Avgust 14, 2018, 09:45:08 posle podne »

Ja ne unosim dovoljno kalorija. Sa sejkovima bih dopunio. Da li bar preporucujes neki sejk?
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #25 poslato: Avgust 14, 2018, 09:42:24 posle podne »

O ishrani procitaj malo ovde pomocice ti, pa onda ako nesto nije jasno pitaj

https://www.pansport.rs/teksto...rana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/teksto...na/kako-napraviti-plan-ishrane

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #24 poslato: Avgust 14, 2018, 09:39:48 posle podne »

Svako ima svoj pristup treningu i ishrani, i mi koji smo u istom timu se ne slazemo uvek po svim pitanjima. Dobio si savet od mene, dobices od mojih kolega imas takodje i Dusanove savete a na tebi je da odlucis koga ces poslusati. Ja necu diskutovati o tudjim pristupima treningu i ishrani, to mogu raditi sa svojim kolegama i sa njima raspravljati ko je u pravu ili nije. A kada su u pitanju klijenti ( ja bih tu svrstao i vas koji preko foruma trazite savete) vi sa moje strane mozete dobiti konkretne savete i moje licno misljenje bez diskutovanja o tome zasto neko predlaze nesto drugo. Ako zelis neke savete oko treninga, stojim ti na raspolaganju za sva pitanja :)
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #23 poslato: Avgust 14, 2018, 09:38:02 posle podne »

Kreni slobodno u teretanu, vidi malo forum procitaj o ishrani i treningu ..


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #22 poslato: Avgust 14, 2018, 09:32:04 posle podne »

Trenira se calisthenics posto sam jos mlad , 15god.
Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #21 poslato: Avgust 14, 2018, 09:30:55 posle podne »

I zanima me sta mislite o Dzakicu? Zasto bi pravio takve videe ako nevalja? I meni je to izgledalo cudno ali on je mma borac i fitness trener?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #20 poslato: Avgust 14, 2018, 09:30:34 posle podne »

Gde se nalazi trening, u kom delu dana ?
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #19 poslato: Avgust 14, 2018, 09:29:42 posle podne »

Tako je, san je ključan za oporavak i rast tako da nema potrebe da se budis i mucis organizam
Ja se ne slazem sa tim, pre spavanja gledaj da imas obrok sa proteinima i mastima ali ako kasno treniras mogu i proteini+ uh. San je jako bitna stvar i ne bi trebao niti ima potrebe da se budis i pijes sejk.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Anonimno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #18 poslato: Avgust 14, 2018, 09:28:32 posle podne »

Ishrana je obicno ovako:
Dorucak jaja i ovsene
Rucak Belo meso i pirinac
Vecera tuna ili neka riba
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #17 poslato: Avgust 14, 2018, 09:26:03 posle podne »

Gleda se kalorijski unos i suficit, naravno i uskladjen unos makronutritijenata u skladu sa ciljem. Jedno je dobiti na kilazi a drugo je misicna masa. Dakle ako ispunis unos makronutritijenata do recimo 10 uvece i uneses sve sto treba, apsolutno nema potrebe da se budis i unosis bilo sta. Nije fora samo uneti sto vise kalorija vec sta uneses i iz kojih izvora i sta tvom telu treba da bi gradio misic.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Avgust 14, 2018, 09:24:58 posle podne »

Ja se ne slazem sa tim, pre spavanja gledaj da imas obrok sa proteinima i mastima ali ako kasno treniras mogu i proteini+ uh. San je jako bitna stvar i ne bi trebao niti ima potrebe da se budis i pijes sejk.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #15 poslato: Avgust 14, 2018, 09:23:05 posle podne »

A ova Dzakiceva fora da popijem u toku noci?
Najbolja fora ti je da napises plan ishrane i treninga pa da vidimo ..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.