TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:04:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana i trening ne daju ocekivane rezultate  (Pročitano 1273 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2018, 03:56:44 posle podne »

Ne bih baš tako poredio belo i crveno meso...manje se opterećuj kalorijama i detaljima( samo na nivou orijentacije), više onim što je realno brojivo...

U osnovi svih dijeta je svakako zdravorazumni kalorijski deficit...

Neka hipotetika kaže da ako je deficit 500 kCal u odnosu na TDEE, nedeljno bi trebalo izgubiti oko pola kg sala ;) naravno "preporuke" pominju deficit od 500-1000 kCal dnevno...

Neka varijatna low carb je svakako dobro rešenje...ipak, ne zaboravimo da ne možemo večito biti na dijeti, kao i da se čuvamo previše restriktivnih pristupa koji će samo doprineti usporavanju metabolizma( stagnacija u gubitku kilograma, hormonski disbalans) i posledičnom "jo-jo" efektu po prestanku dijete...

U osnovi svih dijeta koje provereno rade je pravilo - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima...i naravno dobar tajming za carb-load... ;)

Isto tako zanimljivo je da ljudi odmah prave drastične preokrete - odmah restriktivna dijeta i "jak" trening...ja kažem za nekoga ko ranije nije vežbao, niti ima dovoljno iskustva u svetu "igranja sa makrosima", da prvih mesec-dva krene bez zaletanja u nepoznato - savladajmo osnove treninga i zdrave ishrane...ishrana bez prevelike restriktivnosti - izbaciti junk svih vrsta i oblika i sa clean startom krenuti u zdrave stilove života...dakle, dajmo vremena telu da se adaptira na trenažne napore, zdrave obroke...naravno, ima i onih koji zbog leta krenu da se "ubijaju" nepotrebno i sebi načine više štete nego li koristi...


« Poslednja izmena: Avgust 19, 2018, 03:58:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2018, 05:30:41 posle podne »

A unos ugljeni hidrati, masti?

Proteini nisu najbitniji aspekt priče već njihov dovoljno dobro izbalansiran odnos sa hidratima i mastima...

Ishrana mi deluje oskudno...doda bar još jedan obrok, veži ove orašaste plodove uz posniji sir npr.

Ubaci još neko jaje u doručku...ubaci i crveno meso i ribu na meni...

Usmeri se sa low-carb voćke - citrusi, berries, jabuke ok, breskve...

Kako ti izgledaju treninzi( vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja)?

Hvala ti na odgovoru!

UH oko 180gr dnevno , masti oko 60gr.

Umesto piletine, nekim danima jedem junetinu i tada je unos masti nesto visi, nesto redje ribu. Znaci ako u proseku pojedem oko 400gr piletine dnevno (2x200gr) onda je ekvivalent tome oko 300gr junetine(2x150).

Kolicinu hrane koju jedem sam prilagodio tome da li gubim kilazu ili ne, u proseku sam gubio oko 0.5kg nedeljno pa sam kapirao da je onda unos dobar jer ima dovoljno proteina, a ne jedem junk, slatkise, ne pijem sokove i slicno.

Treninzi su oko 5 vezbi 3 serije, nekad 4 po 8 ponavljanja.

Primer ledja: Zgibovi 3 serije, Lat iza 3 serije, Lat ispred 3 serije, "bent over rows" - 3 serije/ vezba za donja ledja 3 serije, testerisanje 3 serije,

Primer grudi/ramena : Ravni Bench 4 serije, Kosi bench 3 serije, razvlacenje 3 serije, pekdek/cable chest fly(ne znam na srpskom) 3 serije i onda ramena, sa strane tri serije, za zadnje rame 3 na masini, military press 3 i 2 serije za trapez podizanje ramena

@fearless

Ne unesem ja mnogo kalorija dnevno, oko 2k verovatno, gubljenje kilaze je islo bas lako, jer sam cak i kontrolisao da ne ide previse. Ali kao sto rekoh rezultati nisu bili sjajni. Gledacu onda da smanjim UH, a da dodam masti jer tu ima najvise prostora i jos malo proteina.

Mogu npr. da izbacim potpuno pirinac, a da umesto njega te kalorije nadomestim sa 1 dodatim jajetom dnevno, malo vise orasastih plodova i da prelivam salatu sa vise maslinovog ulja.

To bi mi smanjilo hidrate na oko 130gr, povecalo masti na oko 85 i ostatak bi bili protein...Kad uzimam whey oko 180-190 ostalim danima 20ak manje.
Ne radi se to tako .. Posto vec mislis da si bio na minusu u cal iako nisam siguran bas po onom meniju ... mozes preci odmah na rotacije hidrata

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-resenje

Pa ako tu stane ili budes hteo jos da skidas predjes na neki low carb il slicno ..



Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Srdjan84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2018, 04:37:21 posle podne »

A unos ugljeni hidrati, masti?

Proteini nisu najbitniji aspekt priče već njihov dovoljno dobro izbalansiran odnos sa hidratima i mastima...

Ishrana mi deluje oskudno...doda bar još jedan obrok, veži ove orašaste plodove uz posniji sir npr.

Ubaci još neko jaje u doručku...ubaci i crveno meso i ribu na meni...

Usmeri se sa low-carb voćke - citrusi, berries, jabuke ok, breskve...

Kako ti izgledaju treninzi( vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja)?

Hvala ti na odgovoru!

UH oko 180gr dnevno , masti oko 60gr.

Umesto piletine, nekim danima jedem junetinu i tada je unos masti nesto visi, nesto redje ribu. Znaci ako u proseku pojedem oko 400gr piletine dnevno (2x200gr) onda je ekvivalent tome oko 300gr junetine(2x150).

Kolicinu hrane koju jedem sam prilagodio tome da li gubim kilazu ili ne, u proseku sam gubio oko 0.5kg nedeljno pa sam kapirao da je onda unos dobar jer ima dovoljno proteina, a ne jedem junk, slatkise, ne pijem sokove i slicno.

Treninzi su oko 5 vezbi 3 serije, nekad 4 po 8 ponavljanja.

Primer ledja: Zgibovi 3 serije, Lat iza 3 serije, Lat ispred 3 serije, "bent over rows" - 3 serije/ vezba za donja ledja 3 serije, testerisanje 3 serije,

Primer grudi/ramena : Ravni Bench 4 serije, Kosi bench 3 serije, razvlacenje 3 serije, pekdek/cable chest fly(ne znam na srpskom) 3 serije i onda ramena, sa strane tri serije, za zadnje rame 3 na masini, military press 3 i 2 serije za trapez podizanje ramena

@fearless

Ne unesem ja mnogo kalorija dnevno, oko 2k verovatno, gubljenje kilaze je islo bas lako, jer sam cak i kontrolisao da ne ide previse. Ali kao sto rekoh rezultati nisu bili sjajni. Gledacu onda da smanjim UH, a da dodam masti jer tu ima najvise prostora i jos malo proteina.

Mogu npr. da izbacim potpuno pirinac, a da umesto njega te kalorije nadomestim sa 1 dodatim jajetom dnevno, malo vise orasastih plodova i da prelivam salatu sa vise maslinovog ulja.

To bi mi smanjilo hidrate na oko 130gr, povecalo masti na oko 85 i ostatak bi bili protein...Kad uzimam whey oko 180-190 ostalim danima 20ak manje.

« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 04:56:15 posle podne od strane Srdjan84 » Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2018, 04:32:53 posle podne »

Pozdrav.

Pre mesec dana sam okrenuo ishranu za 180 stepeni, poceo da se hranim zdravo i krenuo u teretanu 4x nedeljno. Ne planiram da budem profesionalac niti da spustam bf ispod 12-13% tako da sam ishranu napravio tako da mi bude odrziva ( da mogu da se ovako hranim uvek).

Tada sam imao 83kg na svojih 180cm i obim struka (preko pupka) 91cm, trenutno imam 80kg i obim struka 90cm. S obzirom na bedno smanjenje obima struka pretpostavljam da nesto nije u redu verovatno sa ishranom pa stoga sam i otvorio temu.

Pre     Posle

Sto se tice treninga, ne radim kardio, a treninzi su mi rasporedjeni, ponedeljak - noge, utorak - ledja, cetvrtak - grudi ramena, petak - ruke

Ishrana :
Dorucak - oko 70gr ovsenih sa vodom i 10gr mlevenog lana, 2 jaja i 200ml balans jogurta

Rucak - Piletina, spremam je sa malo maslinovog ulja, pirinac i grasak(ziv, samo ga odmrznem). Uz rucak i veceru dosta povrca, paradajz, krastavac, masline, nekad iceberg salata itd.

Vecera isto kao i rucak

Posle treninga banana i whey protein (ProStar) jedna merica.

Jedna uzina voce (najcesce 2 jabuke ili kruske ili lubenica jedno parce)

Druga uzina oko 30gr mixa sirovi bademi/lesnici.

Pred spavanje 1 jaje i malo urda sira ponekad.


Izracunao sam da dnevno unesem oko 140gr proteina sto bi valjda trebalo da bude dovoljno da ne gubim mnogo misica prilikom gubitka kilaze.

Svaki savet je dobrodosao.
Dobro je i da si nesto smrsao sa tom ishranom Ta ishrana te drzi u plusu sa calorijama, i jos tu imas dosta hidrata svaki dan sto ti je pogubno za mrsavljenje... to sto si radio do sada je ishrana za dodavanje misicne mase a ne skidanja sala

Obroci u tvom slucaju treba da budu sa proteinima,mastimi i salatama, a sa hidratim vrlo pazljivo ... Prve 2 nedelje kreni sa smanjenjem cal u -300 pa posle mozes da se bacis na rotacije hidrata ...

I te uzinice izbaci ... Napravi 4 cvrsta obroka i to ti je to

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 04:35:31 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2018, 04:20:57 posle podne »

A unos ugljeni hidrati, masti?

Proteini nisu najbitniji aspekt priče već njihov dovoljno dobro izbalansiran odnos sa hidratima i mastima...

Ishrana mi deluje oskudno...doda bar još jedan obrok, veži ove orašaste plodove uz posniji sir npr.

Ubaci još neko jaje u doručku...ubaci i crveno meso i ribu na meni...

Usmeri se sa low-carb voćke - citrusi, berries, jabuke ok, breskve...

Kako ti izgledaju treninzi( vežbe, serije, ponavljanja, doziranje opterećenja)?
Sačuvana
Srdjan84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2018, 10:11:59 pre podne »

Pozdrav.

Pre mesec dana sam okrenuo ishranu za 180 stepeni, poceo da se hranim zdravo i krenuo u teretanu 4x nedeljno. Ne planiram da budem profesionalac niti da spustam bf ispod 12-13% tako da sam ishranu napravio tako da mi bude odrziva ( da mogu da se ovako hranim uvek).

Tada sam imao 83kg na svojih 180cm i obim struka (preko pupka) 91cm, trenutno imam 80kg i obim struka 90cm. S obzirom na bedno smanjenje obima struka pretpostavljam da nesto nije u redu verovatno sa ishranom pa stoga sam i otvorio temu.

Pre     Posle

Sto se tice treninga, ne radim kardio, a treninzi su mi rasporedjeni, ponedeljak - noge, utorak - ledja, cetvrtak - grudi ramena, petak - ruke

Ishrana :
Dorucak - oko 70gr ovsenih sa vodom i 10gr mlevenog lana, 2 jaja i 200ml balans jogurta

Rucak - Piletina, spremam je sa malo maslinovog ulja, pirinac i grasak(ziv, samo ga odmrznem). Uz rucak i veceru dosta povrca, paradajz, krastavac, masline, nekad iceberg salata itd.

Vecera isto kao i rucak

Posle treninga banana i whey protein (ProStar) jedna merica.

Jedna uzina voce (najcesce 2 jabuke ili kruske ili lubenica jedno parce)

Druga uzina oko 30gr mixa sirovi bademi/lesnici.

Pred spavanje 1 jaje i malo urda sira ponekad.


Izracunao sam da dnevno unesem oko 140gr proteina sto bi valjda trebalo da bude dovoljno da ne gubim mnogo misica prilikom gubitka kilaze.

Svaki savet je dobrodosao.



Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.