TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:20:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za početnika  (Pročitano 2056 puta)
Dragana Kuzmanović
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 198


« Odgovor #12 poslato: Septembar 01, 2018, 12:32:03 pre podne »

Cao i od mene.
Za pocetak smatram da trebas krenuti u teretanu,lepo organizovati treninge i imati dobru ishranu.Bez pravilne izbalansirane ishrane sve ostalo ti je cist promasaj.Naravno sa treninzima polako bez preterivanja.Suplementacija dolazi posle,s tim da whey mozes i sada uzimati.Suplementi su dodaci ishrani,ne i zamena za hranu.Gledaj da imas 3 jaka obroka i dve uzine.Dosta proteina ubaci,dorucak mora biti jak kao i obrok posle treninga isto ugh +proteini uz to dosta salate.Vocku uzmi za uzinu.Sejkovi ti ne trebaju vec pravi izvori proteina,ug.hidrata,vlakna,zdrave masti isto,za uzinu npr.uzmi i saku orasa,badema...Znaci prvo ishrana pa treninzi u teretani i nema promasaja.Sve ostalo je gubljenje vremena jer ako hoces rezultate postoje pravila kojih se moras pridrzavati i tu ti lezi sva mudrost.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2018, 09:57:14 posle podne »

Što se tiče treninga u teretani za početak bi trebao da krenes nešto laganije.Ne trebas se odmah zaletati sa sablonskim treninzima koje nalazis na internetu, već ćemo zajedno videti na čemu ti treba da radiš i kako najbolje da organizuješ trening.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2018, 06:13:08 posle podne »

Ne vidim neku posebnu upotrebnu vrednost pomenutih šejkova...drži se konkretnih dobro formulisanih obroka...bolje dodaj još 1 ili 2 kvalitetna obroka neko li "šuplje šejkove"...

Ako si već čitao pomenute tekstove, samo ih primeni... ;)
Sačuvana
Djosr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2018, 01:17:16 posle podne »

Slavisa, nisam se dobro izrazio,nisam imao internet osim na telefonu pa mi je bilo nezgodno da kuckam, taj sejk ne racunam kao obrok nego cim ustanem popijem sejk npr sinoc sam napravio sejk za ujutru, ubacio sam mleko,bananu, ovsene, malo plazme, bademe, orase, nekad i suve grozdjice ili kupine i tako.. A dorucak mi bude 1h nakon toga, obicno skuvam 3,4 jajeta i pojedem sa tunjevinom ili sa nekim zitaricama ali ugl sa tunjevinom jer zitarice unosim kroz sejk.. I onda posle 1,5h trening, nakon treninga isto popijem sejk.. i onda 1,5 h posle treninga jedem piletinu sa povrcem ili krompirima ili rizom.. I posle imam jos obroka zavisi od vremena, ali jedem bar 4 cvrsta obroka dnevno.. I izmedju obroka pojedem vocku, ili grickam nesto.. A odlucio sam da krenem u teretanu pocetkom oktobra onda, jer cu imati mnogo vise vremena od oktobra.. Jos bih pitao da li je dobar program neki tipa Starting Strenght ili 5x5 za mene kada krenem teretanu?
I procitao sam ove tekstove jos ranije, samo mi je jednostavnije koristiti aplikaciju nego rucno pisati :D
A za Dusanovo pitanje, radim ovako, npr ako mogu ukupno 15 sklekova, radim 13,9,9,11 i zadnju do otkaza, tako za sve vezbe..
Ali nije ni bitno onda, radicu ovako do oktobra i onda cu krenuti u teretanu.
Hvala vam na pomoci i odgovorima, trudite se mnogo da objastine ljudima sta je najbitnije, a to je istrajnost i kvalitetna ishrana pre svega, meni je to stvarno jasno, uvek sam pre imao neke izgovore ali tek kad sam korigovao ishranu uvideo sam vaznost ove price
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2018, 03:56:40 posle podne »

Momče, moraćeš da napraviš drastičan preokret u sagledavanju nutritivne realnosti...

Ajmo "nutritivna" logika - osnovu svakog tvog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana ili tajminga treninga...

A proteini visoke biološke vrednosti su - meso( belo/crveno), riba, sira, jaja...

Dakle u doručku ti fale proteini - samo mleko teško da će biti dovoljno - okani se šejkića nego krkaj brale - npr. jaja + ovsene ili jaja + zelena salata( vl. povrće)...po koja voćka između obroka ok, ali to nikada neće biti obrok "per se" - veličina porcija voća ne veća od veličine stisnute šake, akcenat na low-carb voće - bobice( berries), citrusi, jabuke, breskve...

Sa bananama ne preteruj...ipak su one izvori prostih hidrata...

Kupi momče prave namirnice, ne suplemente ako je novac problem! I bez suplemenata ćeš rasti, ali bez hrane NIKADA I NIKAKO( naravno, ako su treninzi adekvatno formulisani)...a uz to suplementi ne sadrže sve te mikroelemnte koje "hrana naša nasušna sadrži"...( naravno vitaminsko-mineralni kompleksi su podrška "osnovi" - ishrani)

Mani se deder tih aplikacija nego kreni da se sam orijentišeš šta je vredno računa...a "kalorije" neka budu samo orijentir...

OBAVEZNO PROČITAJ...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Kreni u teretanu, ne čekaj mnogo i ne pronalazi izgovore..
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2018, 03:58:47 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2018, 10:15:45 posle podne »

Nemas nista od rekvizita za vezbanje, neke improvizovane tegove ili nesto slicno ? Koliko ponavljanja si radio u seriji ?
Sačuvana
Djosr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2018, 01:43:17 posle podne »

Treniram 3x sedmicno, pon-sre-pet i radim sklekove, zgibove, čucnjeve, trbušnjake i propadanja na stolici.. Radim 5 serija i svaki drugi trening povecavam broj ponavljanja. A što se tiče teorije dosta sam i čitao, a konkretno se hranim, npr doručak sejk od mleka banana zitarica, posle 2h jedem ili jaja sa ribom ili piletinu.. I tako dalje na svaka 3h gledam da imam obrok ili da jedem neko voće ili sejk kad ne mogu čvrstu hranu.. Uglavnom jedem rizu, piletinu, krompir, tunjevinu, jaja, mleko, sir, banane, ovsene i druge žitarice i voćke.. Posto sam se zapustio pa bukvalno osećam po ceo dan da sam pun.. Treba da '' razvalim'' želudac xD I posle treninga sejk pravim uglavnom uvek a kad ne stignem jedem piletinu s rizom ili krompirom..
I nemam zdravstvenih problema, osim što moram ojačati ramena jer nekada mi se desi kao da mi preskoči rame usled trzaja ili nekog jačeg pritiska, pa osetim bol na kratko .. Problem je što nekad nemam vremena ili ostanem bez para za sejkove, pa sam mislio da narucim nešto da nadoknadim kalorije kad ne predjem 3000. A takodje sam i skinuo aplikaciju u kojoj biljež šta jedem i računam kalorije i kao i unos proteina, uh i masti.. A jednostavno nekad ne mogu da jedem jer sam sit i jedem na silu ali opet bez sejkova teško mogu da predjem 3000 kalorija.. Uglavnom oko 2500 pojedem kroz čvrstu hranu.. I da, za mesec sam se ugojio oko 4kg ali mislim da to može i bolje.. I sokove sam počeo da izbegavam, a pijem i oko 3l vode dnevno..
Izvinjavam se ako se poruka preduga, samo želim da vam što bolje približim moju tako da kažem situaciju.. Hvala na odgovorima
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2018, 02:21:10 posle podne od strane Djosr » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2018, 01:34:51 pre podne »

Masa i snaga na usta ulaze...dakle, kada smo svoje mišiće adekvatno opteretili ostaje nam da ih kvalitetno nahranimo i odmorimo da bi "rasli"...

Whey i kreatin su najmanje bitan deo priče, bitno je da središ treninge( bez nekih posebnih priprema samo kreni u bolje opremljenu teretanu), a i ishranu...

Kako ti ishrana izgleda...koliko obroka imaš? Kako ti obroci izgledaju? Da si dovoljno upoznat da pravilnim odabirom namirnica, principima za sastavljanje obroka...? Ipak teorija i prakas...hm?!

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove? Neke povrede? Deformiteti kičmenog stuba?

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2018, 09:37:27 posle podne »

Kako su do sad izgledali ti kucni treninzi ?
Sačuvana
Djosr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2018, 05:22:06 posle podne »

Važi, hvala ti na odgovoru.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2018, 10:29:15 posle podne »

Što se tiče treninga dobro bi bilo da kreneš u teretanu, treninzi kod kuće su trenutno možda ok ali svakako ćeš bolje napredovati u teretani. Po pitanju suplemenata mislim da je još rano za to, prvo ishrana i trening u teretani  pa tek onda suplementi.
Sačuvana
Djosr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2018, 05:52:50 posle podne »

Pozdrav svima, novi sam na forumu i nedavno sam počeo da treniram pa bih vas zamolio za savet.
Ukratko da se predstavim, imam 22 godine i otprilike pre 3 sedmice sam počeo da treniram kući, i ranije sam trenirao ali ništa ozbiljno jer sam mršavije gradje(ectomorf) pa sam odustajao brzo. Visok sam 187 i imam oko 70kg ( kilu,  dve iznad). Pre nego što sam '' se opametio '', jeo sam jednom do dva puta dnevno i jako nekvalitetno, izlazio često, zaspim u 5,spavam do podne itd... U zadnjih mesec jedem više puta dnevno i trudim se da unosim sve neophodne namirnice, takodje sam i san regulisao. Čitao sam dosta i počeo malo po malo  sve da primenjujem.
E sad ono što mene zanima je sledeće, da li je pametno da nastavim kući da vežbam, trening radim 3x sedmično i radim sklekove, zgibove,  čucnjeve, trbušnjake(uglavnom odradim celo telo po treningu) .. Pošto ceo život nisam ništa radio osim sedeo za kompom, posle svakog  treninga osetim upale i jednostavno osetim da ima efekta na mišić. E sad da li je okej da nastavim kući da treniram još jedno 2-3 meseca da steknem neku snagu i osnovu pa da onda počnem sa teretanom? I da li je okej da kupim sada whey i kreatin  ili je jos prerano za to?
Cilj mi je masa, postavio sam sebi neki, da tako kažem, rok od godinu dana da izgledam bolje i zdravije i spreman sam se posvetiti maximum, zaista zelim da promenim svoj život na bolje.
Hvala unapred i izvinjavam se ako su slična pitanja postavljana već
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 18 upita.