TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 11:00:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana u odnosu na aktivnost  (Pročitano 1630 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2018, 11:49:40 posle podne »

Moraš imati dobro organizovan trening ako zelis da postignes rezultate, a ne treba puno vremena da se organizujes oko toga..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2018, 02:14:56 pre podne »

Da bi procenili dnevnu potrošnju, a samim tim i potrebe za makrosima, treba nam više informacija...

Visina, težina, obim struka? Godine? Možda, procenat telesne masti?

Detaljnije o treninzima( intenzitet, trajanje, učestalost...kardio...)? Ciljevi? Povećanje mišićne mase? Koliko dugo vežbaš?

Pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? Kada vežbaš( tajming treninga)?

To što ne "trošiš" energiju na poslu nije izgovor za gladovanje ili neke neprirodne restrikcije, sve dok je unos izvora hidrata adekvatan, a i ostali makrosi se uklapaju u računicu problema neće biti...

Kako spavaš?

« Poslednja izmena: Decembar 24, 2018, 02:16:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2018, 12:55:23 pre podne »

Nemam oredjeno koj dan radim sta... bitno mi je da na kraju nedelje odradim sve... a radim kad se kako osecam sta mi se radi taj dan...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2018, 12:53:27 pre podne »

Ma sve mi je ok.. samo sam razmisljao oko tih hidrata koje unesem a sigurno ih ne iskoristim... bar ne pre podne... a ne znam dal se ti jutarnji trose popodne u 17h... ili su vec otisli gde ne treba...

Gledam da naj vise radim noge stomak... a radim 3-4 vezbe po 5-6 serija sa sto vecim tezinama 6-10 ponavljanja
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2018, 12:13:50 pre podne »

A kako ti izgledaju treninzi, kako si rasporedio u toku nedelje, koje vežbe najčešće radiš,broj serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2018, 12:13:10 pre podne »

Ja ne bih uzimao tu ribu u obroku pre treninga. Bolje neko meso + pirinač/krompir. Što se tiče doručka neki zagovaraju doručak bez uh samo masti i proteini, ja sam probao i meni je prijalo čak više neko kada sam imao ovsene za doručak.
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2018, 06:41:02 pre podne »

Mrsao sam ja već s tom ishranom... nego sad razmisljam oko tog mog neaktivnog pre podneva... i ne znam dal mi treba toliko hidrata za sedenje i mrdanje prstima na kompu...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2018, 06:37:52 pre podne »

u u 14-15h 250g riba ili neko meso i gomila zelene(ili neke druge) salate i taj hleb sto pravim( manje parce ili dva ) pa oko 17h trening (grudi biceps,ledja triceps,ramena noge,trbusnjaci noge) oko 18h posle treninga whey i banana manja,  i oko pola osam,8 uvece 5 belanca,parce sira,parcence hleba i saka kikirikija ili badema(sta imam)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2018, 12:43:30 pre podne »

Kako izgledaju treninzi i ostali obroci u toku dana ?
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2018, 09:25:29 posle podne »

Samo jedno pitanje. S obzirom da mi je posao takav da bukvalno od 7 do 15h sedim... da li bi dorucak trebao da bude slabiji sto se tice UH. Inace od ujutru krecem da pazim sta jedem i pijem i vracam se treningu.

PS. Bukvalno ne trozim nikakavu energiju dok sam na poslu ,a za to vreme pojedem 2 obroka (100g ovsanih, 4 belanca jedno celo jaje i casa jogurta ili kefira i drugi obrok 250g belog i parce razenog hleba) plus u 15 h rucak kad dodjem kuci.... A za to vreme nisam potrosio nista..
 U narednih 4-5 meseci hocu da skinem bar 15ak kg i znam kako...samo bih da cujem sta mislite o ovom prvom delu dana..
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.