TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:41:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi keto ishrane  (Pročitano 2180 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Mart 26, 2019, 03:05:11 pre podne »

Zanimljiv je ovaj pristup sa minimalnim unosom dex "oko treninga", čak postoji i termin TKD, targetirana ketogena dijeta... ;) Retko ko se odlučuje za isti...(ne)realni strah od ispadanja iz ketoze...

Od suplemenata bih predložio i MCT...a evo i zašto... ( i fat-burn agens i moćan anti-katabolik)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagorevac-koji-stiti-misice
« Poslednja izmena: Mart 26, 2019, 03:07:11 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2019, 12:37:34 pre podne »

Što se tiče treninga meni ovo deluje ok, barem što se tiče rasporeda mišićnih grupa. Ako do sad nisi vežbao dobro obrati pažnju na tehniku izvođenja vežbi,pošto treniraš kod kuće onda ti nije problem ni da snimas pa pomoću snimaka možeš da vidiš kako izvodiš vežbe i da li negde grešiš.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2019, 05:11:24 posle podne »

Znam da je prenisko , nezelim da budem mrsaviji , ocu da pocnem da vezbam i nabacim malo mase , to je i razlog za otvaranje teme,
povecacu na 160g masti 160g proteina i malo hidrata <15  , ili mozda vise masti , neznam...
Na keto hidrati u danima kada nije punjenje samo posle treninga u vidu dekstroze, uz naravno whey protein ili sta vec planiras od suplementa. Nekih max 20g i to je to. Ne rizikuj bezveze u danima kada ne treniras i kada nemas punjenje da te takva glupost izbaci iz ketoze.

Proteine mozes i malo nize od 2g po kg, masti su ok.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
djole1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2019, 04:51:05 posle podne »

Znam da je prenisko , nezelim da budem mrsaviji , ocu da pocnem da vezbam i nabacim malo mase , to je i razlog za otvaranje teme,
povecacu na 160g masti 160g proteina i malo hidrata <15  , ili mozda vise masti , neznam...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2019, 03:53:36 posle podne »

Okani se brojanja kalorija, već uvek broji ono što je realno brojivo...

Ne vidim poentu neunošenja hrane, to će biti samo dodatni stres na hormonsko-metabolički balans...

Kolega Boban je pomenuo "ošamućenu štitnu železdu", ali restriktivniji prisupi mogu dovesti do problema sa drugim hormonima, da ne pričamo o divljanju kortizola, "low" IGF-1 i sl.

U osnovi svih dijeta koje provereno rade je kontrolisani deficit, dakle postepeno...počeo si prenisko...
Sačuvana
djole1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2019, 03:46:27 posle podne »

"u subotu opet samo voda"? Po principu "fastinga"?

Obati pažnju na skrivene izvore hidrata u svakom slučaju...kao i na rizke glukoneogeneze( preteran unos proteina, pa i proteinskim suplementima, kolega Boban je to naglasio)

Inače, koliko si visok, težak? Vežbaš redovno?
redovno vikendom radim samo water fast nista sem vode,cak ni kofein.. 184cm 80kg ,planiram da pocnem od nedelje..dok mi stignu suplementi i  odradim punjenje u petak. planiram da povecam kalorije na 2300 ili cak vise??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2019, 03:38:34 posle podne »

"u subotu opet samo voda"? Po principu "fastinga"?

Obati pažnju na skrivene izvore hidrata u svakom slučaju...kao i na rizke glukoneogeneze( preteran unos proteina, pa i proteinskim suplementima, kolega Boban je to naglasio)

Inače, koliko si visok, težak? Vežbaš redovno?

Ovsene sa ukusima? Poput ovsene kaše?
« Poslednja izmena: Mart 25, 2019, 03:46:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
djole1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2019, 01:15:12 posle podne »

Nekontam kako neuvodim dovoljno masti(nisam nista vezbao do sada samo sam hteo da smrsam sto i jesam ( prepolovio sam se)  zato sam jeo mnogo manje kalorija overall)? skoro svaki dan dorucak jaja i slanina =) , i jos dodam orascastih plodova etc
sto se tice vezbanja ovaj program mi se svidja https://www.muscleandstrength.com/workouts/12-week-total-transformation-workout , sve potrebne masine/bench imam kuci

spremio sam vec hranu za punjenje , uzo sam durum testa za spagete , i par kesica ovsenih sa ukusima( bas sam hteo da ih probam)

Nego odradicu carb load u petak , pa cu subotu opet samo voda (cito sam da se tako najbolej vrnuti u ketozu, i punicu svaki petak ubuduce), pa od nedelje krecem sa vecim unosom masti i vezbanjem , icu na 150-180g, narucio sam kreatin , whey 100% scitec , vitamine feel good i omega 3 kapsulica par kutija...
i da dodam radim IM fasting stalno, znaci jedem samo izmedju 12 i 8..
i da ako moze korekcija oko hrane
dorucak 3 jaja + 50-100g slanine(u 12:00 +/- 15-20 min) + 100g  mesane salate(kupus/zelena/paradajz/krastavac sa malo grckog jogurta) - jaja sam racuno 5g masti 7 g proteina  slanina 35gmasti i 35g proteina na 100g
rucak pilece belo ili batkovi oblozim sa drc brasna,1-2gram mozda i proprzim na masti, cufte(bez mrvica pravljenje ,sa jajetom samo) sa svinjskim mlevenim i marinara sosom ili tunjevima sa jajima i lukom , salata uz sve
(belo sam racuno kao 30g/prot  3g masti na 100g, batove 26g/p 13g masti,cufte sam gledo kao 20g masti 20g proteina  nisam racuno jaje u smesi nikad,tunjevinu kolko pise na njoj)
vecero  kikiriki ili bademe /lesnike 50-100g(bilo skoro uvek 100g pa sam to racuno kao 620kcal, tj 29g prot 50 g masti i 4g hidrata)
uvek sam ciljo da bude 1500 kcal , nisam bio aktivan uopste , do fakulteta > kuci > proestam psa 30 min i opet =)
« Poslednja izmena: Mart 25, 2019, 02:40:05 posle podne od strane djole1234 » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2019, 10:18:48 pre podne »

Mnogo je malo materije izučeno od strane vecine onih koji krenu sa keto. Ljudi se upustaju u keto a od keta ni K. Cesto mi se zale a i cesto cujem kako ih keto "unistava". Pa naravno da ce da unisti, tijelu uzeti masti, uzeti hidrate, proteini tu i tamo ako mama ili baba nesto spreme za rucak i pojede se dva jaja u toku dana, salate cesto i nema, ko jos jede salatu, tiroidna se zakuca, pa dobro kad ste zivi nakon takvog pristupa.

Nikako da udje u glavu da keto radi na principu "daj sto das". U ovom slucaju uzimas mu hidrate, a dajes mu masti. Dakle u nedostatku hidrata, tijelo ulazi u stanju ketoze i proizvodi ketone, tacnije - koristi masti kao izvor energije.

Dakle, potrebne su velike kolicine masti za opste zivotne funkicije i takodje kao izvor energije koji ce se koristiti tokom dana.

Kada nema masti, plasticno receno - tijelo pocne da koristi mišiće kao izvor energije i topi ih. A to nikako (valjda) nije nam cilj, vec da ih sto vise sacuvamo a pri tom da izgubimo masti.... MASTI a ne vodu!

Jedna jako prosta dijeta a toliko komplikacija. Samo je jedna verzija keto dijete, sve ostalo je izmisljanje od strane onih koji nemaju karakter da istraju pa izmisljaju svakojake verzije keto dijete.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2019, 11:45:05 posle podne »

Pre nego se krene sa ketogenom-dijetom, ili bilo kojim drugim restriktivnijim dijet pristupom, prvo bi se trebalo informisati o osnovnim stvarima - pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost...ciljani unos makrosa i sl.

Dakle, savladajmo osnove da bi mogli da razumemo poentu neke dijete...a isto tako cilj nam je da ne dovedemo svoje telo u zonu hroničnog metaboličko-hormonskog stresa, što je u ovakvoj "režiji" realno moguće...a posledice su možda već osetne?

8 nedelja na ketogenoj dijeti bez "carb load"? Iskreno posle ovoliko vremena loše koncipiranog režima ishrane, očekivao bih i ovo...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam

O ketogenoj dijeti...namirnice...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti

O mogućim "neželjenim efektima" iste...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/nezeljeni-efekti-ketogene-dijete

Malo i o reverse taktici...kolega Boban bi to mogao detaljnije "iz prve ruke"...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/povratak-otpisanih-ili-kako-uraditi-reverse

Pravo pitanje koje bi bilo relevatno u ovom slučaju je da li će bilo kakva korekcija makrosa imati "rezultata" posle 8 nedelja "restriktivnog režima"? Da li nastaviti sa "dijetom" ili...?




« Poslednja izmena: Mart 24, 2019, 11:53:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2019, 11:28:43 posle podne »

Da li si do sad trenirao i kako si isplanirao da ti izgledaju treninzi ?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2019, 10:56:03 posle podne »

Nisam se punio uopste, da li bih trebao?
ciljam da mi masti budu oko 1000kcal i proteini oko 400 i  ugh 100 max ( trenutno sada , mada iso sam i manje hidrata skoro uvek)
Probo sam rotacije razjedem se , ovo mi bas odgovara...kolko cesto bih trebao da puniti??
To sto ti radis nije keto dijeta, to je izgladnjivanje i maltretiranje svog tijela.

Ici dva mjeseca bez punjenja za nekog ko nema iskustva sa svime navedenim, moze biti samo kontraproduktivno. Dakle, keto nakon odredjenog vremena pocne da usporava metabolizam, jer je unos jednolican - uvijek isti, dok kad imas dan punjenja, ti razbijas svu tu monotoniju na koju je organizam navikao i ne upadas u zamku zvanu - usporen metabolizam.
Preporuka je da na dan punjenja smanjis masti a ubacis UH i to 3-4g po kg tjelesne tezine.

Druga stvar je sto mozes opasno da zajebes Tiroidnu zlijezdu, a onda nece biti bas niceg da valja u svoj toj dijeti.

Dvije  nedelje je sasvim dovoljno bez punjenja sa UH i sigurnost da su glikogeni potpuno prazni.

U ishrani nemas masti  (zdrave masti) koje su jedne od najbitnijih stavki u citavoj ovoj prici. Treba da unosis 2g masti po kg.

Proteini treba da budu na 1,5 g po kg tjelesne tezine. Sve to da prati dosta zelenog povrca, vitaminsko mineralni kompleksi i dobar san.

Zdrave masti - nadam se da znas sta spada pod njima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Imam masti dosta oko 100-120g.... preko ribe/mesa/badema/kikirija/mct ulja/(to sada dok sam na 1400-1500kcal/dan) povecacu na 160
i sa povrcem sam ok ja msm ...
Onda cu sutra punjenje da odradim...nego su bitni koji hidrati se koriste za punjenje ,posto ako treba toliko puno ja bih preko pice isl, ili da uzmem pirinac/krompir...?
Nista junk, samo cisto dok si na keto. Pirinac, krompir, ovas... Nema greske sa provjerenim stvarima. Obavezno obori masti, cak mozes potpuno da ih izbacis kad je dan punjenja.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
djole1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2019, 10:41:42 posle podne »

Nisam se punio uopste, da li bih trebao?
ciljam da mi masti budu oko 1000kcal i proteini oko 400 i  ugh 100 max ( trenutno sada , mada iso sam i manje hidrata skoro uvek)
Probo sam rotacije razjedem se , ovo mi bas odgovara...kolko cesto bih trebao da puniti??
To sto ti radis nije keto dijeta, to je izgladnjivanje i maltretiranje svog tijela.

Ici dva mjeseca bez punjenja za nekog ko nema iskustva sa svime navedenim, moze biti samo kontraproduktivno. Dakle, keto nakon odredjenog vremena pocne da usporava metabolizam, jer je unos jednolican - uvijek isti, dok kad imas dan punjenja, ti razbijas svu tu monotoniju na koju je organizam navikao i ne upadas u zamku zvanu - usporen metabolizam.
Preporuka je da na dan punjenja smanjis masti a ubacis UH i to 3-4g po kg tjelesne tezine.

Druga stvar je sto mozes opasno da zajebes Tiroidnu zlijezdu, a onda nece biti bas niceg da valja u svoj toj dijeti.

Dvije  nedelje je sasvim dovoljno bez punjenja sa UH i sigurnost da su glikogeni potpuno prazni.

U ishrani nemas masti  (zdrave masti) koje su jedne od najbitnijih stavki u citavoj ovoj prici. Treba da unosis 2g masti po kg.

Proteini treba da budu na 1,5 g po kg tjelesne tezine. Sve to da prati dosta zelenog povrca, vitaminsko mineralni kompleksi i dobar san.

Zdrave masti - nadam se da znas sta spada pod njima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Imam masti dosta oko 100-120g.... preko ribe/mesa/badema/kikirija/mct ulja/(to sada dok sam na 1400-1500kcal/dan) povecacu na 160
i sa povrcem sam ok ja msm ...
Onda cu sutra punjenje da odradim...nego su bitni koji hidrati se koriste za punjenje ,posto ako treba toliko puno ja bih preko pice isl, ili da uzmem pirinac/krompir...?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2019, 10:02:02 posle podne »

Nisam se punio uopste, da li bih trebao?
ciljam da mi masti budu oko 1000kcal i proteini oko 400 i  ugh 100 max ( trenutno sada , mada iso sam i manje hidrata skoro uvek)
Probo sam rotacije razjedem se , ovo mi bas odgovara...kolko cesto bih trebao da puniti??
To sto ti radis nije keto dijeta, to je izgladnjivanje i maltretiranje svog tijela.

Ici dva mjeseca bez punjenja za nekog ko nema iskustva sa svime navedenim, moze biti samo kontraproduktivno. Dakle, keto nakon odredjenog vremena pocne da usporava metabolizam, jer je unos jednolican - uvijek isti, dok kad imas dan punjenja, ti razbijas svu tu monotoniju na koju je organizam navikao i ne upadas u zamku zvanu - usporen metabolizam.
Preporuka je da na dan punjenja smanjis masti a ubacis UH i to 3-4g po kg tjelesne tezine.

Druga stvar je sto mozes opasno da zajebes Tiroidnu zlijezdu, a onda nece biti bas niceg da valja u svoj toj dijeti.

Dvije  nedelje je sasvim dovoljno bez punjenja sa UH i sigurnost da su glikogeni potpuno prazni.

U ishrani nemas masti  (zdrave masti) koje su jedne od najbitnijih stavki u citavoj ovoj prici. Treba da unosis 2g masti po kg.

Proteini treba da budu na 1,5 g po kg tjelesne tezine. Sve to da prati dosta zelenog povrca, vitaminsko mineralni kompleksi i dobar san.

Zdrave masti - nadam se da znas sta spada pod njima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
djole1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2019, 08:36:42 posle podne »

Nisam se punio uopste, da li bih trebao?
ciljam da mi masti budu oko 1000kcal i proteini oko 400 i  ugh 100 max ( trenutno sada , mada iso sam i manje hidrata skoro uvek)
Probo sam rotacije razjedem se , ovo mi bas odgovara...kolko cesto bih trebao da puniti??
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.