TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:28:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 1206 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #9 poslato: April 28, 2019, 10:55:57 posle podne »

Što se tiče kreatina ja nisam gubio ni na snazi ni na kilaži kada sam pravio pauze i prestao sa korišćenjem. Da li koristiš još nešto od suplemenata osim whey-a i kreatina ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: April 28, 2019, 10:50:51 posle podne »

Što se tiče whey proteina...poređenje bi bilo..." da li mi treba pauza od belog mesa " ?

Sve u svemu, ako si dovoljno proteina "obezbedio" iz osnovne ishrane, napredovaćeš sa ili bez whey proteina( 1,5 - 2 gr po kg u adekvatnoj proporciji sa mastima i hidratima) :)  Ko kaže se bez whey proteina ne može i da će bez njega snaga i masa opasti? Samo laici i zlonamerni :)

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: April 28, 2019, 10:07:52 posle podne »

Isto ovo pitanje i za whey protein. Za njega mi ne treba nikakva pauza je l da?
Ali ako prestanem da ga koristim, nema opada na masi i misicima?
Ne mora pauze i nece da otpadne nista ako prestanes sa koriscenjem.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #6 poslato: April 28, 2019, 09:56:42 posle podne »

Isto ovo pitanje i za whey protein. Za njega mi ne treba nikakva pauza je l da?
Ali ako prestanem da ga koristim, nema opada na masi i misicima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 26, 2019, 11:13:48 posle podne »

Redovnim uzimanjem kreatina pored toga što popunjavamo "rezerve", isto tako "zaustavljamo" proizvodnju istog u našem telu...da, naše telo u zavisnosti od načina ishrane može da "proizvede", 2-4 gr kreatina dnevno...

Posle popune "rezervi kreatina u ciljanim tkivima", svakako da redovnim uzimanjem održavamo "stanje", ali, poželjno je da posle 6-8 nedelja napravimo pauzu bar od 2-4 nedelje...

Naravno to ne znači da je u prvom planu "toksičnost" istog( ako nema nikakvih problema sa jetrom i bubrezima)...ali posle tog nekog perioda efekat neće biti tako "evidentan", kao što je kolega Šaranović to istakao...

Mislim da nema potrebe za strahom od nekog drastičnog pada na masi i snazi...ipak, popunjene rezerve kreatina u ciljanim tkivima neće "ispariti" preko noći...a jedini gubitak može biti voda - volumen...sve u svemu ništa tragično da bi se palo u depresiju...ili došlo do "psihičke zavisnosti" od kreatina...( "nema kreatina = nema napretka " ;) )

Korisno štivo na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
« Poslednja izmena: April 26, 2019, 11:16:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: April 26, 2019, 07:12:20 posle podne »

Pozdrav, zanima me da li treba da se ima pauza izmedju kupovine kreatina?
Uzimam ga od septembra prosle godine i nisam imao neke velike pauze, uglavnom je to 2,3 dana
Inace kreatin monohidrat 250g je u pitanju
Znam mnogo njih koji ga uzimaju konstantno bez ikakvih problema. Bitno je da se hidriras kako treba na dnevnom nivou. Unos vode da ide +3l a u ljetnjim danima puno vise. Svakako efekat mu vremenom slabi, pa ga ja najvise iz tog razloga koristim sa vremenskim prekidima. Dva mjeseca uzimam pa isto toliko pravim pauzu. Isto tako kada radim neku vrstu dijete gledam da ga izbacim zbog navlacenja vode, ako je u pitanju monohidrat.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
A da li ako napravim pauzu od mesec dana, rezultati opadaju? Odnosno ono sto mene najvise zanima da se kilaza smanjuje?
Izgubices sigurno na kilazi, e sad koliko, pitanje je jer ga koristis bas dugo. Treba da znas da to sto gubis nije misic vec voda koju si navukao upotrebom kreatina. Eksperimentisuci znaces za drugi put kako ti tijelo reaguje, dok ne probas ne mozes da znas.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: April 26, 2019, 06:47:32 posle podne »

Pozdrav, zanima me da li treba da se ima pauza izmedju kupovine kreatina?
Uzimam ga od septembra prosle godine i nisam imao neke velike pauze, uglavnom je to 2,3 dana
Inace kreatin monohidrat 250g je u pitanju
Znam mnogo njih koji ga uzimaju konstantno bez ikakvih problema. Bitno je da se hidriras kako treba na dnevnom nivou. Unos vode da ide +3l a u ljetnjim danima puno vise. Svakako efekat mu vremenom slabi, pa ga ja najvise iz tog razloga koristim sa vremenskim prekidima. Dva mjeseca uzimam pa isto toliko pravim pauzu. Isto tako kada radim neku vrstu dijete gledam da ga izbacim zbog navlacenja vode, ako je u pitanju monohidrat.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
A da li ako napravim pauzu od mesec dana, rezultati opadaju? Odnosno ono sto mene najvise zanima da se kilaza smanjuje?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: April 26, 2019, 05:39:14 posle podne »

Pozdrav, zanima me da li treba da se ima pauza izmedju kupovine kreatina?
Uzimam ga od septembra prosle godine i nisam imao neke velike pauze, uglavnom je to 2,3 dana
Inace kreatin monohidrat 250g je u pitanju
Znam mnogo njih koji ga uzimaju konstantno bez ikakvih problema. Bitno je da se hidriras kako treba na dnevnom nivou. Unos vode da ide +3l a u ljetnjim danima puno vise. Svakako efekat mu vremenom slabi, pa ga ja najvise iz tog razloga koristim sa vremenskim prekidima. Dva mjeseca uzimam pa isto toliko pravim pauzu. Isto tako kada radim neku vrstu dijete gledam da ga izbacim zbog navlacenja vode, ako je u pitanju monohidrat.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: April 26, 2019, 05:30:00 posle podne »

Pozdrav, zanima me da li treba da se ima pauza izmedju kupovine kreatina?
Uzimam ga od septembra prosle godine i nisam imao neke velike pauze, uglavnom je to 2,3 dana
Inace kreatin monohidrat 250g je u pitanju
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.