TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:25:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neproporcionalno telo  (Pročitano 1642 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #5 poslato: April 29, 2019, 10:50:56 posle podne »

Treniranje nogu 3 puta nedeljno, pa ponekad i 2 puta može biti previše i čak dovesti do kontra efekta. Moraš naći optimum i po pitanju učestanosti treniranja i po pitanju obima i intenziteta samog treninga. Takođe je tehnika izvođenja složenih vežbi jako bitna i u zavisnosti od tehnike u mnogome zavisi koje ceš mišićne grupe pogoditi i u kojoj meri.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: April 29, 2019, 12:04:11 pre podne »





192cm, 81kg
Problem sa nogama
Treniram vec 8 meseci i poceo sam sa 72kg, prva 3 meseca noge pipnuo nisam (kreten) i gornji deo tela mi je, ne mogu da kazem preveliki, ali dosta vecu u odnosu na noge koje su kao cackalice
Krenuo sam normalno da treniram (da i noge) od ove godine, a evo pre mesec ipo dana sam batalio tak program i krenuo da treniram noge 2 ili 3 puta nedeljno, a grud, ruke, ledja rasporedim kad stignem neki dan
Za tih mesec ipo se vidi napredak u kvadricepsu ( iako su idalje mrsave), ali ono me najvise muci su LISTOVI, sta da radim? Listovi mi se, po oku barem, povecali nisu...

Optereti ih na adekvatan nacin sa velikim brojem ponavljanja i jako malim pauzama izmedju serija.

Krenes podizanje na prstima sa opterecenjem. Opterecenje moze biti u vidu ravne sipke na ledjima ili bucicama u rukama. Ides 25 ponavljanja. Kontrakcija da bude prisutna svo vrijeme tj da osjecas misic da radi. Ostavis opterecenje i odradis 15 ponavljanja na jednoj nozi i 15 na drugoj. Odmah nakon toga odradis 10 ponavljanja na stepenicama ili cemu vec budes mogao a da peta nema mogucnost da dotakne dno. Pauza dva minuta pa opet ponovis sve jos dva do tri puta.


Sve ovo nece da znaci apsolutno nista ako ishrana nije kako treba. A nadam se da jeste?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ova ponavljana sto su napisana, treba da radim sa tezinom tako da mi to bude maks? Takodje ova 10 ponavljana na stepenicama radim bez opterecenja? Te 3 serije radim bez pauze?


Samo prva serija sa opterecenjem a ostale radis bez opterećenja. Tacnije radis sa svojom tjelesnom težinom sledece dvije serije. Radis bez pauze 3 serije pa odmor dva minuta. I tako tri do četiri kruga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: April 28, 2019, 10:38:09 posle podne »



192cm, 81kg
Problem sa nogama
Treniram vec 8 meseci i poceo sam sa 72kg, prva 3 meseca noge pipnuo nisam (kreten) i gornji deo tela mi je, ne mogu da kazem preveliki, ali dosta vecu u odnosu na noge koje su kao cackalice
Krenuo sam normalno da treniram (da i noge) od ove godine, a evo pre mesec ipo dana sam batalio tak program i krenuo da treniram noge 2 ili 3 puta nedeljno, a grud, ruke, ledja rasporedim kad stignem neki dan
Za tih mesec ipo se vidi napredak u kvadricepsu ( iako su idalje mrsave), ali ono me najvise muci su LISTOVI, sta da radim? Listovi mi se, po oku barem, povecali nisu...

Optereti ih na adekvatan nacin sa velikim brojem ponavljanja i jako malim pauzama izmedju serija.

Krenes podizanje na prstima sa opterecenjem. Opterecenje moze biti u vidu ravne sipke na ledjima ili bucicama u rukama. Ides 25 ponavljanja. Kontrakcija da bude prisutna svo vrijeme tj da osjecas misic da radi. Ostavis opterecenje i odradis 15 ponavljanja na jednoj nozi i 15 na drugoj. Odmah nakon toga odradis 10 ponavljanja na stepenicama ili cemu vec budes mogao a da peta nema mogucnost da dotakne dno. Pauza dva minuta pa opet ponovis sve jos dva do tri puta.


Sve ovo nece da znaci apsolutno nista ako ishrana nije kako treba. A nadam se da jeste?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ova ponavljana sto su napisana, treba da radim sa tezinom tako da mi to bude maks? Takodje ova 10 ponavljana na stepenicama radim bez opterecenja? Te 3 serije radim bez pauze?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: April 28, 2019, 10:13:58 posle podne »



192cm, 81kg
Problem sa nogama
Treniram vec 8 meseci i poceo sam sa 72kg, prva 3 meseca noge pipnuo nisam (kreten) i gornji deo tela mi je, ne mogu da kazem preveliki, ali dosta vecu u odnosu na noge koje su kao cackalice
Krenuo sam normalno da treniram (da i noge) od ove godine, a evo pre mesec ipo dana sam batalio tak program i krenuo da treniram noge 2 ili 3 puta nedeljno, a grud, ruke, ledja rasporedim kad stignem neki dan
Za tih mesec ipo se vidi napredak u kvadricepsu ( iako su idalje mrsave), ali ono me najvise muci su LISTOVI, sta da radim? Listovi mi se, po oku barem, povecali nisu...

Optereti ih na adekvatan nacin sa velikim brojem ponavljanja i jako malim pauzama izmedju serija.

Krenes podizanje na prstima sa opterecenjem. Opterecenje moze biti u vidu ravne sipke na ledjima ili bucicama u rukama. Ides 25 ponavljanja. Kontrakcija da bude prisutna svo vrijeme tj da osjecas misic da radi. Ostavis opterecenje i odradis 15 ponavljanja na jednoj nozi i 15 na drugoj. Odmah nakon toga odradis 10 ponavljanja na stepenicama ili cemu vec budes mogao a da peta nema mogucnost da dotakne dno. Pauza dva minuta pa opet ponovis sve jos dva do tri puta.


Sve ovo nece da znaci apsolutno nista ako ishrana nije kako treba. A nadam se da jeste?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: April 28, 2019, 09:54:11 posle podne »

192cm, 81kg
Problem sa nogama
Treniram vec 8 meseci i poceo sam sa 72kg, prva 3 meseca noge pipnuo nisam (kreten) i gornji deo tela mi je, ne mogu da kazem preveliki, ali dosta vecu u odnosu na noge koje su kao cackalice
Krenuo sam normalno da treniram (da i noge) od ove godine, a evo pre mesec ipo dana sam batalio tak program i krenuo da treniram noge 2 ili 3 puta nedeljno, a grud, ruke, ledja rasporedim kad stignem neki dan
Za tih mesec ipo se vidi napredak u kvadricepsu ( iako su idalje mrsave), ali ono me najvise muci su LISTOVI, sta da radim? Listovi mi se, po oku barem, povecali nisu...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.