TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:30:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ishrana  (Pročitano 12156 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #64 poslato: Februar 22, 2012, 06:53:55 posle podne »

Ima tu i šećera i soli ali u prinicpu je dobra salata..
pored toga za ručak treba uzeti i neko varivo tipa brokolija, karfiola, spanaća, kelja, prokelja i eto vam uz meso kompletnog ručka
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #63 poslato: Februar 22, 2012, 03:12:46 posle podne »

У каквој је релацији са здравом исхраном за мршављење куповна зимница типа кисели краставчићи, цвекла или домаће верзије црвене или жуте паприке из тегле?
По рецепту наших бака! ;D
Zavisi, kolko secera i ulja u tome ima...
Sačuvana
BULIT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #62 poslato: Februar 22, 2012, 02:57:32 posle podne »

У каквој је релацији са здравом исхраном за мршављење куповна зимница типа кисели краставчићи, цвекла или домаће верзије црвене или жуте паприке из тегле?
По рецепту наших бака! ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #61 poslato: Februar 21, 2012, 04:18:32 posle podne »

Neki zaslaživači su manje opasni neki više.. natreen je čini mi se u onoj grupi manje opasnih.. ali ovo ne znači da sme da ih uzima 100 na dan.. do 4... tako sam nešto računala jednom...
Inače zaslaĂ°ivači ne goje ali povećavaju želju za slatkim... negde sam pročitala istraživanje gde su ljudi koji su uzimali zaslaĂ°ivače uzimali više slatkog od onih koji su izbegavali sve slatko (veštačko ili prirodno)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #60 poslato: Februar 21, 2012, 10:17:01 pre podne »

Moj brat, koji vec 15, 20 dana pazi sta jede i koliko, sa ciljem da promijeni lose navike u ishrani koje je imao, da bi kasnije poceo trenirati, koristi taj natreen za caj i pitao me je da li smije da ga koristi?

kruže razne priče o zaslaĂ°ivačima, svakako da je nezdravo preterivanje sa njima. To podrazumeva i napitke bez šećera tipa Cola light, zero... natreen i ostale zaslaĂ°ivače.  Možeš da ih uzimaš, ali bez preterivanja.  Ne iritiraju insulin i super su opcija za dijetu.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #59 poslato: Februar 20, 2012, 10:54:04 posle podne »

Voda sa limunom, paprika i drugi genijalni predlozi za doruchak, to zvuchi kao pojeo si "neshto" shto tezi ka "nichemu", dakle kvaziobrok. Takve dijete kreiraju ljudi koji apsolutno nemaju pojma o ishrani i potrebama organizma, pa su uspeli da oslabe (namerno koristim tu rech umesto smrshati) i veruju da je to dobar nachin gubljenja kilograma.

Voda sa krishkom limuna (ne nuzno iscedjenog) definitivno osvezava i smanjuje potrebu za slatkim, pored redovnih OBROKA!
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #58 poslato: Februar 20, 2012, 10:29:13 posle podne »

Moj brat, koji vec 15, 20 dana pazi sta jede i koliko, sa ciljem da promijeni lose navike u ishrani koje je imao, da bi kasnije poceo trenirati, koristi taj natreen za caj i pitao me je da li smije da ga koristi?

Ja ga koristim vec duze vreme, posebno za tako neke napitke, limunade i kafu...sto ne bi smeo...
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #57 poslato: Februar 20, 2012, 10:22:08 posle podne »

Moj brat, koji vec 15, 20 dana pazi sta jede i koliko, sa ciljem da promijeni lose navike u ishrani koje je imao, da bi kasnije poceo trenirati, koristi taj natreen za caj i pitao me je da li smije da ga koristi?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #56 poslato: Februar 20, 2012, 07:41:50 posle podne »

Meni u ove zimske dane bas prija limunada zasladjena natrenom...doduse pravim i kombinacije, nacedim i limun i crveni grejp i pomorandzu...
A inace nista lepse nego iscedjeni crveni grejp bez dodavanja vode...
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #55 poslato: Februar 20, 2012, 07:33:39 posle podne »

Pa sta znam, procitao sam na nekom sajtu da je to za dijetu.

Kao i mnoge druge i taj post je izgleda glupost.

Treba znati u koje sajtove da se uzdas.
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
Stefan L.
Gost
« Odgovor #54 poslato: Februar 20, 2012, 06:43:46 posle podne »

Od vode sa limunom ( ne limunade,mada je i ona bez secera formula za gorusicu) mozes samo gorusicu da dobijes,nista vise...Bolje iscedi pomorandzu ili pi caj kad ti se voda ne pije,ali mislim da nema potrebe da se opterecujes takvim stvarim,pijes lepo vodu a kad ti dodje casti se i posle treninga popi svoj omiljeni negazirani vocni sok i to je to. ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #53 poslato: Februar 20, 2012, 05:06:33 posle podne »






Može da ima samo veze ukoliko piješ vodu sa limunom umesto da jedeš...

Pa dobro,ipak ima neke veze sa tim. Pa cemu onda sluzi ta voda i limun ako pijes tako?

Limunska kiselina dezinfikuje vodu pa na taj nachin smanjuje gastrichne tegobe ukoliko pijesh gradsku vodu a i onu vec otvorenu koja "stoji" u flashi, zatim limun sadrzi vitamin c koji je antioksidans, a ako si na dijeti ili zelish da izbacish slatkishe iz ishrane, voda sa limunom jako puno pomaze u eliminaciji zelje za slatkishima, jer receptori na jeziku posle blago kiselkastog ukusa chistu vodu opazaju kao slatko. Nije bash najsrecniji izbor kad imash problem sa vishkom kiseline u zelucu.

OD svega navedenog ovo sa slatkim nakon kiselog se čini najlogičnije.. sećam se dijete gde se za doručak pila voda sa limunom i nikad mi nije bilo jasno zašto..
naravno dijeta je bila glupost, kao i mnoge druge, ali sad je delom jasnije
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #52 poslato: Februar 20, 2012, 01:45:38 posle podne »

Nije mi ovo padalo na pamet. Hvala.
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Februar 20, 2012, 09:41:37 pre podne »

SlaĂ°a je već objasnila umesto mene.  Ja je pijem zbog toga što ubija apetit malo, kažu i da ubrzava metabolizam.  Ukusnija je, puna C vitamina.

Sta bih mogao da jedem za veceru, otprilike 2-3 sata pred spavanje, obicno to dodje oko 22h, a da nije samo cist Ella sir, jer nije bas ''ukusan'' ?

recimo salaticu sa tunjevinom i jajima,  ili tunjevinu u paradajz soku,  tunjevinu i ella sir... belo meso (npr napraviš veću količinu, za ručak i večeru)
i to bi bilo to otprilike
A ono da ne valja se uz meso jedu mlecni proizvodi ? (ciljam na tunjevinu i ella sir)
[/quote]

meso je samo  po sebi teško za varenje, kao i mlečni proizvodi, i zbog toga ti predlažem da ih uzimaš same za sebe, ako je moguće
« Poslednja izmena: Februar 20, 2012, 09:51:18 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #50 poslato: Februar 20, 2012, 04:00:19 pre podne »






Može da ima samo veze ukoliko piješ vodu sa limunom umesto da jedeš...

Pa dobro,ipak ima neke veze sa tim. Pa cemu onda sluzi ta voda i limun ako pijes tako?

Limunska kiselina dezinfikuje vodu pa na taj nachin smanjuje gastrichne tegobe ukoliko pijesh gradsku vodu a i onu vec otvorenu koja "stoji" u flashi, zatim limun sadrzi vitamin c koji je antioksidans, a ako si na dijeti ili zelish da izbacish slatkishe iz ishrane, voda sa limunom jako puno pomaze u eliminaciji zelje za slatkishima, jer receptori na jeziku posle blago kiselkastog ukusa chistu vodu opazaju kao slatko. Nije bash najsrecniji izbor kad imash problem sa vishkom kiseline u zelucu.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.