TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:55:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko dijete  (Pročitano 4500 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #30 poslato: Maj 23, 2019, 05:46:39 posle podne »

Radim po toj semi, 50-100-150-50-100-150-200, necu nista menjati za sad. Dve nedelje vec radim rotaciju, ali su hidrati bili visi (kao neki vid odrzavanja).

Ove nedelje sam se prebacio na ovu rotaciju,

A kardio zbog vremena, mozda eventualno vikendom da ubacim.

Kada budem zadovoljan izgledom, kako preci sa dijete ponovo na masu? Primer?
Povecas unos hidrata. Obicno se ide od 3-4g po kg tjelesne tezine. Masti malo oboris, proteine drzis oko 1,5g uz neizostavne vitamine i minerale.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #29 poslato: Maj 23, 2019, 04:56:36 posle podne »

Radim po toj semi, 50-100-150-50-100-150-200, necu nista menjati za sad. Dve nedelje vec radim rotaciju, ali su hidrati bili visi (kao neki vid odrzavanja).

Ove nedelje sam se prebacio na ovu rotaciju,

A kardio zbog vremena, mozda eventualno vikendom da ubacim.

Kada budem zadovoljan izgledom, kako preci sa dijete ponovo na masu? Primer?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Maj 22, 2019, 11:47:11 posle podne »

Idealno bi bilo poentirati na HIIT treningu, ne zaboravimo da efekti istog traju duže, čak 48h sati od treninga...ne savetujem monotono hodanje na traci, džoging i sl., već po principu intervalnog treninga( naizmenično se smenjuju deonice od 80-90% od max, pa se ide do oko 60% od max pulsa, i opet "dižemo" puls, 15-20 min , 2 x nedeljno po ovom principu je dobro rešenje, btw, trajanje deonica prilagoditi kondiciji...utreniranosti...a trebalo bi razmisliti i o stanju koštano-zglobnog sistema)...što se tiče tajminga kardio treninga ima više mogućnosti...npr. ujutru kardio, popodne trening sa opterećenjem; posle treninga sa opterećenjem; ili jedan dan trening sa opterećenjem, drugi dan kardio...

Što se tiče titriranja hidrata...pitanje je zanimljivo...u osnovi rotacija su tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata( 2-3 gr po kg), dan sa niskim unosom( 1-2 gr po kg) i dan sa minimalanim unosom( 30-50 gr) ili eventualno „nula hidrata“...

Nezahvalno je da "dajemo primer" i da očekuješ da to tebi savršeno odgovara, već kao što je to kolega Šaranović rekao, moraćeš malo da isprobaš...u danima treninga bih išao restriktivnije sa unosom hidrata...dok bi u danima odmora unos bio nešto viši...ali i već datu šemu možeš iskoristiti i "prekomponovati"...



Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #27 poslato: Maj 22, 2019, 07:48:14 pre podne »



Ja bih ipak dane sa visokim unosom "ostavio" za dane odmora...

3 x nedeljno treninzi, zbog obaveza ili slediš neki plan treninga?

S obzirom na komentare kolega iz PS tima vezano za trening da li ćeš i tu načiniti neke izmene?

Kardio? Po principu HIIT?
Trening 3 x nedeljno zbog obaveza. Za kardio sam mislio da ne radim, da li je potrebno? Prepravicu trening, radicu 3x8 umesto 5x5.  Kako onda da napravim rotaciju, primer? Hvala!

Kardio je uvijek pozeljan, bar dva puta nedeljno. Ako si u stisci s vremenom mozes da ga radis nakon treninga s tegovima. Ako je i to problem dobar trening zamijenice i kardio.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #26 poslato: Maj 22, 2019, 06:52:20 pre podne »

Ja bih ipak dane sa visokim unosom "ostavio" za dane odmora...

3 x nedeljno treninzi, zbog obaveza ili slediš neki plan treninga?

S obzirom na komentare kolega iz PS tima vezano za trening da li ćeš i tu načiniti neke izmene?

Kardio? Po principu HIIT?
Trening 3 x nedeljno zbog obaveza. Za kardio sam mislio da ne radim, da li je potrebno? Prepravicu trening, radicu 3x8 umesto 5x5.  Kako onda da napravim rotaciju, primer? Hvala!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Maj 21, 2019, 09:55:13 posle podne »

Ja bih ipak dane sa visokim unosom "ostavio" za dane odmora...

3 x nedeljno treninzi, zbog obaveza ili slediš neki plan treninga?

S obzirom na komentare kolega iz PS tima vezano za trening da li ćeš i tu načiniti neke izmene?

Kardio? Po principu HIIT?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #24 poslato: Maj 21, 2019, 08:22:46 posle podne »

Dobro. Onda cu početi po ovoj šemi 50-100-150-50-100-150-200. Proteine i masti da držim konstantnim?
Drzi dok traje period dijete. Dakle nekih 6-8 nedjelja. Nakon toga treba odrediti nove parametre po kojima ces se voditi.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #23 poslato: Maj 21, 2019, 06:14:43 posle podne »

Dobro. Onda cu početi po ovoj šemi 50-100-150-50-100-150-200. Proteine i masti da držim konstantnim?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #22 poslato: Maj 21, 2019, 04:36:23 posle podne »

Dobro. Saslusacu vas. Ici cu na klasicnu rotaciju. Proteini 140g, masti 70g dnevno. Ako treniram ponedeljak, sreda, petak. Kako da rotiram uh?
Pokusaj vise varijanti dok ne nadjes odgovarajucu. Ja npr treniram kada su mi dani sa niskim unosom UH, dok nekom vise prija trening u danima sa visokim unosom UH. Eksperimentisi i naci ces dobitnu kombinaciju.

Ne zaboravi na vlakna, vitamine i minerale.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #21 poslato: Maj 21, 2019, 04:27:31 posle podne »

Dobro. Saslusacu vas. Ici cu na klasicnu rotaciju. Proteini 140g, masti 70g dnevno. Ako treniram ponedeljak, sreda, petak. Kako da rotiram uh?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Maj 21, 2019, 03:44:00 posle podne »

Agresivnija dijeta? Koja? Odmah bi na CKD?

Najbolji antikatabolik je realno sagledavanje sopstvenih želja i mogućnosti...

Idalje nemamo dovoljno mišićne mase da bi amortizovali suspektni "mišićni katabolizam"...nismo dovoljno ovladali trenažnom tehnikom, nismo dovoljno upoznali svoje telo i njegov način reagovanja na trening i promene ishrane...

Sve u svemu, savetujem pristup hladne glave...ali opet, na tebi je kako ćeš postupiti...

BCAA može pomoći...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #19 poslato: Maj 21, 2019, 03:27:47 posle podne »

Hvala na savetima. Ja bih ipak probao tu malo agresivniju dijetu. A sto se tice anti katabolika, da li BCAA vredi? Na sta jos da obratim paznju?
Svaki suplement vrijedi ako je ishrana izbalansirana. Ako ishrana nije kako treba onda i suplementi gube na vrijednosti tj iskoristivosti.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #18 poslato: Maj 21, 2019, 03:07:24 posle podne »

Hvala na savetima. Ja bih ipak probao tu malo agresivniju dijetu. A sto se tice anti katabolika, da li BCAA vredi? Na sta jos da obratim paznju?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Maj 21, 2019, 02:41:51 posle podne »

Većina "rad na masi" obično posmatra kao sistem "jedem šta stignem" samo da povećam masu, pa zato i dolazi do problema sa masnim naslaga...a ako i trening nije adekvatno formulisan eto dodatnih problema...pa dobitak na masnoj masi, prevaziđe napredak u lean masi...

Rotacije su svakako "bezbednije" sa aspekta "straha od katabolizma"...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2019, 11:49:27 pre podne »

Jel sad moze?
Sad je ok. Evidentno je da imas visak masnih naslaga oko stomaka. Savjetovao bih isto sto kolega Slavisa par postova nize, da krenes sa rotacijama ugljenih hidrata onako kako je i napisao, bar za pocetak. Kasnije ako vidis da ne ide, ubacio bih mozda i jednu nulu, dakle dan bez unosa UH. Radio bih rotacije 6-8 nedjelja. Ako nisi ni tad zadovoljan postignutim, isao bih na low carb dijetu, pa tek onda Keto. Mada mislim da za keto nema nikakve potrebe i da ce ti donijeti vise stete nego koristi.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.