TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:23:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko kreatina  (Pročitano 1250 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Jun 14, 2019, 03:08:09 posle podne »

Pozdrav, poceo sam da idem u teretanu prosle godine i prestao sam posle 3 meseca. Posto sam mrsav, i cilj mi je bio da se ugojim, kupio sam gejner. Bio mi je jako tezak za stomak pa sam mislio da je do proizvodjaca ili ukusa, i kupio sam drugi malo skuplji, Opet ista stvar, mucnine u stomaku svaki put kad ga popijem dok jednu noc nisam povracao do jutra. Sada sam opet opceo da treniram i imam isti cilj, ali ovaj put hocu da probam sa kreatinom. Zanima me koji bi mi preporucili, jer se stvarno ne razumem u to, video sam da ima i onih u obliku tableta za zvakanje, to mi se svidelo ali ne znam da li su kvalitetni. Hvala unapred na odgovoru!
Regulisana ishrana, trening, odmor, vitamini i minerali pa tek onda suplementi tj dodaci ishrani. Nisi ni krenuo da treniras a vec razmisljas o kreatinu. To treba da ti bude na poslednjem mjestu u odnosu na sve gore navedeno. Citaj forum, edukuj se pa tek onda kreni da razmisljas o suplementima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 14, 2019, 02:25:47 posle podne »

Ajde da krenemo od mnogo bitnijih stvari...

Kao prvo glavni stimulans za rast mišića je dovljno stimulativan trening sa opterećenjem...dakle, kako ti izgledaju treninzi? Koliko puta nedeljno treniraš? Raspored po mišićnim partijama, odabrir vežbi, serije, ponavljanja? Koliko dugo vežbaš u kontinuitetu?

Da bi mišići koje smo "napali" dovoljno stimulativnim treningom sa opterećenjem rasli potrebno je da ih dobro nahranimo i odmorimo( san + tajming odmora između dva treninga)...dakle, koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju - sastav obroka, odabir namirnica? Pratiš li barem orijentaciono ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Uvek bih preporučio kreatin-mohohidrat u svom "klasičnom praškastom obliku"...za bilo koji kreatin-monohidrat iz naše ponude da se odlučiš nećeš pogrešiti...svi "rade" :)

O kreatinu, sve što treba da znaš, dakle, ako se ne razumeš u nešto - čitaj... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Ko kaže da je gejner najbitiniji za napredak? Šta je sa 1-2 dodatna obroka...na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Moguće da gejner nisi adekvatno dozirao ili rastvorio...
« Poslednja izmena: Jun 14, 2019, 02:53:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Protuve
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Jun 14, 2019, 01:10:56 posle podne »

Pozdrav, poceo sam da idem u teretanu prosle godine i prestao sam posle 3 meseca. Posto sam mrsav, i cilj mi je bio da se ugojim, kupio sam gejner. Bio mi je jako tezak za stomak pa sam mislio da je do proizvodjaca ili ukusa, i kupio sam drugi malo skuplji, Opet ista stvar, mucnine u stomaku svaki put kad ga popijem dok jednu noc nisam povracao do jutra. Sada sam opet opceo da treniram i imam isti cilj, ali ovaj put hocu da probam sa kreatinom. Zanima me koji bi mi preporucili, jer se stvarno ne razumem u to, video sam da ima i onih u obliku tableta za zvakanje, to mi se svidelo ali ne znam da li su kvalitetni. Hvala unapred na odgovoru!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.