TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:49:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebno nekoliko saveta oko ishrane i suplementacije  (Pročitano 2270 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2019, 10:27:38 posle podne »

Tu smo da pomognemo, sta god da ti nije jasno slobodno pitaj :)
Sačuvana
Copenzzi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #9 poslato: Jul 26, 2019, 02:39:02 posle podne »

Iscitacu detaljno, nikakva provera, samo da cujem jos misljenja pa da bi, u duhu foruma, i ja ovladao materijom kroz neko vreme.

U svakom slucaju, hvala puno na odgovorima i izdvojenom vremenu. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #8 poslato: Jul 26, 2019, 07:15:39 pre podne »

Moraš imati više treninga u teretani, najbolje bi bilo da sad za početak imaš 3 treninga sa tegovima u toku nedelje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2019, 02:34:33 pre podne »

Pogledaj predloženi link...napisano je( bar vezano za ishranu) ;)

A što se tiče svega serviranog na gotovo bez imalo ličnog truda i zalaganja, kao i odsustva želje da se bar delimično ovlada "materijom"...to svakako da nije u duhu ovog Foruma...

Ispoštuj preporuke oko izmena plana ishrane...

I mi učesnici ove teme imamo i decu i porodice, pa nekako uspemo da zapamtimo šta vežbamo, tj plan treninga...ništa previše zahtevno da je tako teško zapamtiti, veruj nam, samo treba trenning i zdrave navike u ishrani dovesti do nivoa rutine, navike... ;)

Iskreno, bez uvrede, ako si zadovoljan učinkom personalonog trenera, pravo pitanje čemu sve ovo? Nepoverenje? Želja da se trener "proveri"...?
« Poslednja izmena: Jul 26, 2019, 02:33:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Copenzzi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2019, 10:40:02 posle podne »

Ono što mi je zapalo za oko prvo je merenje salate? ;) Koja bi bila poenta toga? Zelena salata? Ili? Ne bi trebalo zaboraviti da salate obiluju vlaknima i da je nutritivna vrednost istih "zanemarljiva"...

Obrok solo jaja? Smatram da bi i tu trebalo dodati barem salatu uz jaja...

Obrok pre spavanja bih formulsao "u stilu" - posni sir + orašasti plodovi...

Znači hidrate imamo samo u prvom obroku? A da li se barem jednom nedeljno radi "carb-load"( u danu odmora od treninga...a obratiti pažnju i na izvore hidrata)?

I šta kaže trener koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti? Suština svake dijete je ići dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima...uz stratgijski "carb-load" u zavisnosti od dijet-pristupa...

Molim za detaljno čitanje... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Obim struka?

Kako ti izgledaju treninzi? Nedeljni plan treninga po mišićim partijama? Odabir vežbi? Serije? Ponavljanja? Adekvatno doziranje opterećenja? 1 trening sa opterećenjem nedeljno( teretana) + kardio 2 puta nedeljno = promašaj...sa takvim sistemom treninga čini se da si više skinuo mišićne mase nego li masnog tkiva...

Ruke ne rastu od suplemenata, već od adekvatog treninga uz kvalitetnu ishranu i dobar tajming odmora...

Iskren da budem, vezano za salatu, i generalno sve obroke, napisano mi je na papir sta da jedem, otisao sam tamo, sa 110+ kg, obim struka 110 bio, 105 je bilo pre 7 dana, a nisam se merio posle toga.

Generalno, od ta 3 treninga sto radim, 2 su kardio, ima i box-a, osnove pokazane pa sad bijem u dzak, 6 rundi, sve ide vremenski, 30 sekundi tempo, direkti, 10 sekundi pun gas tucem.

Sto se teratane tice, kao treceg, radili smo jedne nedelje ruke i grudi, bench sa bucicama, kosa klupa, kosa sipka, nisu neke velike kilaze jer sam odmah rekao da nemam bas snage da dizem ne znam ti ni ja koliko jer se nikad nisam opterecivao.

radilo smo 4 serije od svake vezbe po 12 ponavljanja, ako se secam tezina, bilo je 30kg na kosoj klupi, kosa sipka 20, bucice 15 svaka itd. Nemojte mi zameriti, od dece ne stizem ni da zapamtim sta sam radio.

Elem, kako mi je cilj da skinem stomak, i naravno da se malo izdefinisem kako se to kaze, sta raditi? Da li je ishrana pogresna? Vise sam pristalica toga, napisi mi na papir i ja cu to jesti, nego da sam sklapam jelovnike, jer mi vreme ne dozvoljava.

Nije bilo nikakvog carb-loada i sl.

Nadam se da ste me pohvatali... :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #5 poslato: Jul 25, 2019, 10:47:23 pre podne »

Ono što je sigurno, moraš menjati način ishrane i plan treninga a samim tim i trenera :)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2019, 08:42:39 pre podne »

Pozdrav,

Pre svega da se pohvalim da sam totalni pocetnik. :) Nedavno sam krenuo kod fitnes trenera sa ciljem da prvo smrsam pa nakon toga malo da svoje telo, da kazem, podignem da neki bolji nivo, da napredujem. E sad, 3 puta nedeljno radimo i ja sam prezadovoljan, prvo sa trenerom a zatim i treninzima. Za od 1. jula do danas smo "skinuli" 10kg i sada smo tu na 102 +- .5 kg :)

Savetovao mi je i nacin ishrane kako bismo sto pre imali bolje rezultate, te svaki dan jedem sledece:

1. obrok: Sejk (2 kasike smrznutih malina, 2 kasike sirovog badema, 2 kasike ovsenih, 1 merica proteina (impact whey protein - myprotein), pola banane) - i to sve u onaj nutribullet
2. obrok 10 belanaca 2 zumanca
3. 200g mesa (piletina girll, kuvana junetina, ili riba) i 200g salate
4. kao i drugi
5. kao i treci
6. Pred samo spavanje 2 dl bezmasnog jogurta ili kefir

Meni je ovo sasvim brzo istopilo 10 kg, znam da je to i voda i sve, ali sam se bas izduvao. E sad, naravno da bih hteo jos posto je i stomak tu prisutan i dalje (neda se bas) i cilj mi je nekih 94-95 kg posto sam visok 190cm.

Sta dalje? Posto mi ruke izgledaju kao dva debla, nema misica nema nista, slabe, nisu bas da kazem prejake nesto, a zeleo bih da budu, i da se tu vidi nesto naravno, sta ciniti? Teretanu radimo 1 nedeljno za sad, izmedju 2 kardio treninga ponedeljak - petak a sredom ide teretana.

Da li ukljuciti nesto, neki suplement, kreatin ili sta vec? Zbog toga se i obracam najvise, da se napravi malo taj misic i da se moze raditi s njim, pa da nakon nekog vremena te ruke ne budu vrece, a ramena ne bas kao nizbrdica :)

Svaki savet i pomoc su dobrodosli. Opet, imajte na umu da sam totalni pocetnik, vratio sam se malo sportu posle duge pauze a pre koje sam igrao kosarku.

Hvalaaa!
Od kreatina neces napraviti misic sigurno, vec ces navuci odredjenu količinu vode i dobiti malo na snazi. U procesu dijete svakako ne bih savjetovao uzimanje kreatina, posebno kada se radi o pocetnicima koji imaju prekomjerni visak.

Ruke ce dobijati na izgledu kako dijeta bude odmicala tj procenat masti se smanjivao. Otud i onaj vizuelni efekat kada manji obim kod izdefinisanog rekreativca, takmičara itd... izgleda puno veci u odnosu na onog koji ima puno veci procenat masti i po cm puno vece obime.

Dakle misice uz adekvatan trening i adekvatnu ishranu dolazice sve vise do izražaja.

Od suplemenata najbolje za pocetak da investiras u whey protein i BCAA. Isto tako tako kompleks vitamina i minerala kao i omega 3 masti je pod must have.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2019, 07:41:43 pre podne »

@Copenzzi koliko imaš godina?
  Dobro si primetio da je to samo voda. Ne ide gubitak sala tom brzinom, bar ne na zdrav način i bez posledica.
Ono što meni bode oči je samo jednom teretana. Da bi mršavljenje bilo brže i pravilnije, neophodno je što više aktivirati najveće energetske potrošače organizma. To su mišići, a posebno velike mišićne grupe (leđa i noge).
Pogrešno je akcentovati ruke. Treba na nedeljnom nivou sve raditi ravnomerno raspoređeno. Kardio je vrlo poželjan, da ne kažem "must have" za potrebe redeukcije i opšte snage.
Neki moj savet je bar 2 puta, a idealno 3 puta nedeljno teretana i 2-3 puta kardio.

Potpuno se slažem sa Slavišom da ćeš na ovaj način više gubiti mišić, a to kao što rekoh nije poželjno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2019, 11:50:00 posle podne »

Ono što mi je zapalo za oko prvo je merenje salate? ;) Koja bi bila poenta toga? Zelena salata? Ili? Ne bi trebalo zaboraviti da salate obiluju vlaknima i da je nutritivna vrednost istih "zanemarljiva"...

Obrok solo jaja? Smatram da bi i tu trebalo dodati barem salatu uz jaja...

Obrok pre spavanja bih formulsao "u stilu" - posni sir + orašasti plodovi...

Znači hidrate imamo samo u prvom obroku? A da li se barem jednom nedeljno radi "carb-load"( u danu odmora od treninga...a obratiti pažnju i na izvore hidrata)?

I šta kaže trener koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti? Suština svake dijete je ići dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima...uz stratgijski "carb-load" u zavisnosti od dijet-pristupa...

Molim za detaljno čitanje... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Obim struka?

Kako ti izgledaju treninzi? Nedeljni plan treninga po mišićim partijama? Odabir vežbi? Serije? Ponavljanja? Adekvatno doziranje opterećenja? 1 trening sa opterećenjem nedeljno( teretana) + kardio 2 puta nedeljno = promašaj...sa takvim sistemom treninga čini se da si više skinuo mišićne mase nego li masnog tkiva...

Ruke ne rastu od suplemenata, već od adekvatog treninga uz kvalitetnu ishranu i dobar tajming odmora...
« Poslednja izmena: Jul 21, 2019, 11:52:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Copenzzi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2019, 11:20:41 posle podne »

Pozdrav,

Pre svega da se pohvalim da sam totalni pocetnik. :) Nedavno sam krenuo kod fitnes trenera sa ciljem da prvo smrsam pa nakon toga malo da svoje telo, da kazem, podignem da neki bolji nivo, da napredujem. E sad, 3 puta nedeljno radimo i ja sam prezadovoljan, prvo sa trenerom a zatim i treninzima. Za od 1. jula do danas smo "skinuli" 10kg i sada smo tu na 102 +- .5 kg :)

Savetovao mi je i nacin ishrane kako bismo sto pre imali bolje rezultate, te svaki dan jedem sledece:

1. obrok: Sejk (2 kasike smrznutih malina, 2 kasike sirovog badema, 2 kasike ovsenih, 1 merica proteina (impact whey protein - myprotein), pola banane) - i to sve u onaj nutribullet
2. obrok 10 belanaca 2 zumanca
3. 200g mesa (piletina girll, kuvana junetina, ili riba) i 200g salate
4. kao i drugi
5. kao i treci
6. Pred samo spavanje 2 dl bezmasnog jogurta ili kefir

Meni je ovo sasvim brzo istopilo 10 kg, znam da je to i voda i sve, ali sam se bas izduvao. E sad, naravno da bih hteo jos posto je i stomak tu prisutan i dalje (neda se bas) i cilj mi je nekih 94-95 kg posto sam visok 190cm.

Sta dalje? Posto mi ruke izgledaju kao dva debla, nema misica nema nista, slabe, nisu bas da kazem prejake nesto, a zeleo bih da budu, i da se tu vidi nesto naravno, sta ciniti? Teretanu radimo 1 nedeljno za sad, izmedju 2 kardio treninga ponedeljak - petak a sredom ide teretana.

Da li ukljuciti nesto, neki suplement, kreatin ili sta vec? Zbog toga se i obracam najvise, da se napravi malo taj misic i da se moze raditi s njim, pa da nakon nekog vremena te ruke ne budu vrece, a ramena ne bas kao nizbrdica :)

Svaki savet i pomoc su dobrodosli. Opet, imajte na umu da sam totalni pocetnik, vratio sam se malo sportu posle duge pauze a pre koje sam igrao kosarku.

Hvalaaa!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 19 upita.