TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:23:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Planiranje ishrane za smenskog radnika POMOC  (Pročitano 1863 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: Jul 20, 2019, 09:49:42 pre podne »



Imam 4 obroka, oko 120 grama proteina , u to spada i Whey posle treninga, vodim se količinom kalorija naprimer 2400 kalorija dnevno, znaci da protein iz hrane uglavnom belog mesa i ribe podelim u 4 obroka, a ostale kalorije su mi iz hidrata pirinča, i jednom dnevno testenine, naravno pored toga tu su i salate naprimer danas
Obrok 1 100grama pirinča 4 cela jajeta kuvana
Obrok 2 100 grama pirinča i tunjevina
Obrok 3 pre treninga 100 grama pirinča 150 grama belog
Pre treninga popijem keratin monohidrat sa dekstrozom
Posle treninga protein i kreatin
Pa nekih 2 sata posle treninga 80 grama testenine i 150 grama belog
Evo sad sam u trećoj smeni malo pre sam jeo poslednji obrok
Radim grudi bicepsa, ledja triceps, pa ramena i noge i onda dan pauze trbusnjake kad imam vremena
Prva vezba su mi uvek sklekovi uski ili široki zavisi sta radim u 4 serije posle toga sve po redu, treniram kuci imam neke osnovne stvari bendu klupa tegovi, stalak za cucnjeve, cilj mi je da smrsam Jos nekih 5kg pa cu onda da se malo vise uozbiljim oko ishrane redovno treniram ne preskačem ništa
, Jos uvek se nisam uvezbao da dobro kuvam danas sam od 100 grama sirovog pirinča dobio 500 kuvanog jedva sam pojeo, valjda sam preterao sa vodom, Kaze mama sad si ko kad si bio mali, jedes ti njega jede on tebe

Skuvas pirinač ga odmah isperes hladnom vodom. Tako ce visak da ode.

Ubaci jos makar jedan obrok uz gore navedene. Ne vidim zdrave masti da koristis?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Darko995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Jul 20, 2019, 04:09:53 pre podne »

Hvala na savetima, ubacicu danas u toku dana, i pisem detaljnije 😀
Kalorije same po sebi se moraju prevesti u nešto opipljivo...dakle, moraš pratiti barem orijantaciono ciljani unos proteina, hidrata, masti...dakle, koliko unosiš hidrata i masti? Izvori zdravih masti u ishrani?

2400 kCal...kako si došao do toga da ti je "ta brojka idealna"...zašto ne 3000 kCal? Da nisi u startu krenuo drastičnije sa deficitom?

O "utopiji brojanja kalorija"... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kalorija-nije-samo-kalorija

Uvek računaš gramažu namirnica pre obrade...dakle, to je ipak 100 gr pirinča sa nutritivnom vrednošću istog...

Dextroza pre treninga nije poželjna - kompnezatorna hipoglikemija = loš odrađen trening...posle treninga sa proteinskim suplementom i kreatinom oko 15-20 gr "dex" je sasvim ok...ali opet sa prostim hidratima oprezno...

Da li može neka slika, ipak 193cm i 94 kg mi ne deluje "gojazno"?! Obim struka?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2019, 10:46:12 posle podne »

Kalorije same po sebi se moraju prevesti u nešto opipljivo...dakle, moraš pratiti barem orijantaciono ciljani unos proteina, hidrata, masti...dakle, koliko unosiš hidrata i masti? Izvori zdravih masti u ishrani?

2400 kCal...kako si došao do toga da ti je "ta brojka idealna"...zašto ne 3000 kCal? Da nisi u startu krenuo drastičnije sa deficitom?

O "utopiji brojanja kalorija"... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kalorija-nije-samo-kalorija

Uvek računaš gramažu namirnica pre obrade...dakle, to je ipak 100 gr pirinča sa nutritivnom vrednošću istog...

Dextroza pre treninga nije poželjna - kompnezatorna hipoglikemija = loš odrađen trening...posle treninga sa proteinskim suplementom i kreatinom oko 15-20 gr "dex" je sasvim ok...ali opet sa prostim hidratima oprezno...

Da li može neka slika, ipak 193cm i 94 kg mi ne deluje "gojazno"?! Obim struka?
« Poslednja izmena: Jul 19, 2019, 10:49:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Darko995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2019, 10:24:04 posle podne »

Imam 4 obroka, oko 120 grama proteina , u to spada i Whey posle treninga, vodim se količinom kalorija naprimer 2400 kalorija dnevno, znaci da protein iz hrane uglavnom belog mesa i ribe podelim u 4 obroka, a ostale kalorije su mi iz hidrata pirinča, i jednom dnevno testenine, naravno pored toga tu su i salate naprimer danas
Obrok 1 100grama pirinča 4 cela jajeta kuvana
Obrok 2 100 grama pirinča i tunjevina
Obrok 3 pre treninga 100 grama pirinča 150 grama belog
Pre treninga popijem keratin monohidrat sa dekstrozom
Posle treninga protein i kreatin
Pa nekih 2 sata posle treninga 80 grama testenine i 150 grama belog
Evo sad sam u trećoj smeni malo pre sam jeo poslednji obrok
Radim grudi bicepsa, ledja triceps, pa ramena i noge i onda dan pauze trbusnjake kad imam vremena
Prva vezba su mi uvek sklekovi uski ili široki zavisi sta radim u 4 serije posle toga sve po redu, treniram kuci imam neke osnovne stvari bendu klupa tegovi, stalak za cucnjeve, cilj mi je da smrsam Jos nekih 5kg pa cu onda da se malo vise uozbiljim oko ishrane redovno treniram ne preskačem ništa
, Jos uvek se nisam uvezbao da dobro kuvam danas sam od 100 grama sirovog pirinča dobio 500 kuvanog jedva sam pojeo, valjda sam preterao sa vodom, Kaze mama sad si ko kad si bio mali, jedes ti njega jede on tebe 😂😂😂
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2019, 01:48:41 posle podne »



Pozdrav, imam 24 godina visok sam 193 i imam 94 kilograma.
Uz izbacivanje nezdrave hrane i naporan trening sam smrsao skoro 20 kilograma, koje sam napravio prosle godine.
Sada bi hteo da se malo profesionalnije pohodom prema ishrani i treningu citao sam i razumeo skoro sve oko dijeta.
Problem je u tome sto radim po smenama, dve prve, dve trece, pa dve druge iz druge istog dana idem u trecu radim ubrzanu.
Prva smena mi je od 6 do 14, druga od 14 do 22 treca od 22 do 6.
E sada imate li neki savet kada mi je najbolje da treniram i kada postavim koji obrok, valjda je jos neko smenski radnik pa razume moj problem nije mi problem da jedem na poslu pa cak i pripremam hranu

Treniraj kad god mozes. Vrijeme nije bitno, organizam se adaptira vremenom na bilo koje doba dana. U početku bude dosta teze vjezbati npr ujutru ako smo prije toga mjesecima ili godinama vjezbali u vecernjim satima, ali nekoliko treninga i sve dodje na svoje.

Svakako ako mozes da biras najbolje je vjezbati u prijepodnevnim ili popodnevnim casovima, ali kada smo limitirani i kasniji vecernji treninzi nece uciniti stetu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2019, 12:41:06 posle podne »

Obroci bi trebalo da budu bar na 3-4 sata( dakle bar 4 obroka), nešto hrane možeš sa sobom poneti u adekvatnoj ambalaži( jaja, orašati plodovi, pirinčane galete, neki komad mesa)...ako možeš da pripremaš hranu onda još bolje? Samo se nadam da je odabir namirnica u tom slučaju adekvatan?

Što se tiče nekih osnovnih stvari... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Pri sastavljanju obroka nije bitno samo šta si izbacio, već i šta ostane i u kojim odnosima...dakle, barem orijentaciono prati koliko čega unosiš( proteini, hidrati, masti)....

S obzirom da je smenski rad nikada nije loše vreme za trening - samo da se trening odradi kako valja i da je teretana otvorena, a i da se treninzi ne preskaču( kontinutet),,, bitno je prigoditi i spavanje ;) Naravno isključimo ograničavajuće probleme koji se tiču zdravlja i povrede...dobra organizacija će rešiti problem?

Kako ti sada ishrana izgleda? Broj obroka? Treninzi( po mišićnim partijama, vežbe, serije, ponavlanja, doziranje opterećenja)...koliko puta nedeljno? Suplementacija?
« Poslednja izmena: Jul 09, 2019, 02:05:47 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Darko995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2019, 08:16:27 pre podne »

Pozdrav, imam 24 godina visok sam 193 i imam 94 kilograma.
Uz izbacivanje nezdrave hrane i naporan trening sam smrsao skoro 20 kilograma, koje sam napravio prosle godine.
Sada bi hteo da se malo profesionalnije pohodom prema ishrani i treningu citao sam i razumeo skoro sve oko dijeta.
Problem je u tome sto radim po smenama, dve prve, dve trece, pa dve druge iz druge istog dana idem u trecu radim ubrzanu.
Prva smena mi je od 6 do 14, druga od 14 do 22 treca od 22 do 6.
E sada imate li neki savet kada mi je najbolje da treniram i kada postavim koji obrok, valjda je jos neko smenski radnik pa razume moj problem 😂 nije mi problem da jedem na poslu pa cak i pripremam hranu
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.