TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:10:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal cut i stitna zlezda  (Pročitano 1036 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 13, 2019, 02:57:56 pre podne »

Sređena ishrana i dobro doziran trening su jako bitne stavke zdravog života, tj. vraćanja na pravi put...sagorevači masti nisu potreba, nisu osnovno sredstvo, već samo jako skroman dodatak procesu koji pre svega zavisi od nas samih, pre svega samodiscipline...da, i bez sagorevača masti se može postići željeno!

Neka je sa srećom... :)
« Poslednja izmena: Jul 13, 2019, 03:03:50 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #10 poslato: Jul 12, 2019, 06:35:49 posle podne »

Nisam se konsultovao, pisao sam ovde pre par godine na temu proteina i kreatina, ovde su doktori jako losi. Da sam njih slusao, opet cu ponoviti pio bi 12 tableta kalcijuma... Sa ishranom i nacinom zivota uspeo sam da vratim sve u normalu, da kucnem u drvo... P. S. Da se vratim na pitanje, mnogo se lepse osecam dok treniram, prija mi teretana i taj nacin zivota. Sad sam trazio savet jer se zenim za dva meseca pa hteo malo da smanjim stomak, ali cu odustati od sagorevaca, vise cu se bazirati na izbalansiranoj ishrani
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 12, 2019, 02:03:27 posle podne »

Ovde i nema štitne žlezde, tako da će pre problem biti interakcija vezana za supstitucionu terpiju T4...posebno bih se klonio L-karnitina, uticaj na "bioraspoloživost" sintetičkog T4...

Svakako da je potrebno 4-6 manjih obroka...obroci i nisu tako loše koncipirani, ali ne zaboravimo osnovno pravilo  svih dijeta koje provereno rade - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima uz dobar tajming carb-load...dakle, iz priloženog obratiti pažnju na "kontrolisan unos" složenih hidrata i zdravih masti...poželjna suplementacija omega-3...

S obizirom na terapiju ne bih preporučio krajnje restriktivne dijet-principe( bez hidrata nema tako uspešne konverzije T4 u T3)...slažem se sa kolegom oko rotacija kao "najbezbolnijeg metoda"...

Detaljnije na temu ishrane... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Da li ste konsultovali spec. endokrinologa vezano za početak treninga, planirane promene u ishrani?

« Poslednja izmena: Jul 12, 2019, 02:08:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: Jul 12, 2019, 11:11:08 pre podne »



Ipak je onda najpametnije da izostavim sagorevace.

Ne pratim jos uvek detaljno koliko unosim proteina i uh, trenutno sam baziran na 3 obroka + uzina
Dorucak - 3 kuvana jaja + riba + salata (svez krastavac ili paradajiz) ili jogurt
Rucak - Belo meso oko 200gr - 250gr + povrce kuvano ( krompir, kukuruz, grasak, pirinac) + salata
Vecera - uzmem opet belo meso kao za rucak ili kuvana jaja
Sto se tice uzine uzmem ili bananu ili jabuku, mada nekad i grisine sa kikirikijem ili cist kikiriki (jer radim po smenama pa je malo teze uklopiti sve)

Trening: Nekako po mom misljenju, mislim da je najbolje da idem 5 dana u teretanu i 2 dana da odmaram, i toga sam mislio da se drzim prvih 3 do 4 meseca a posle 3x nedeljno ( pon, utorak, sreda ) kao i pre pauze sto sam isao.

Plan treninga :
ponedeljak - Biceps, Triceps (za svaki misic 4vezbe po 4 serije od 8x12 ponavljanja)
utorak - grudi ledja (isto vezbi i ponavljanja)
sreda - ramena (isto vezbi i ponavljanja)
cetvrtak - odradim kruzni trening celo telo po 2 vezbe od svake grupe misica po 4 serije i isto ponavljanja (bez pauza)
petak - prvo odradim kardio traku, pa onda noge isto 4 vezbe po 4 serije od 8x12 ponavljanja + uradim i vezbe za listove

Kardio sam ubacio posle svakog treninga osim petkom pre , traka 20 minuta - 10-15 minuta trcanja i 5-7 minuta brzog hoda pod nagibom.

p.s. veliko vam hvala na savetima i odgovorima :)

Tri obroka je jako malo. Ubaci jos jedan cvrst obrok plus uzina. Nemas zdravih masti, to je jako bitno da imas u skoro pa svakom obroku, posebno kada si na dijeti.

Ja bih izbacio jedan trening sa tegovima i ubacio dan kada cu se posvetiti kardiu.

 Isto tako kada vidis da ne ide, pozeljno je da odradis neku dijetu. Tipa rotacije sa UH su kao nesto sto se najbolje podnosi i daje dobre rezultate. Ali sve to nema nikakvog smisla ako ishranu ne dovdes u red, a to podrazumijeva da znas tacan unos proteina, uh i masti na dnevnom nivou. Odstupanja mogu biti mala, ali ne drasticna.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #7 poslato: Jul 12, 2019, 10:59:57 pre podne »

Ipak je onda najpametnije da izostavim sagorevace.

Ne pratim jos uvek detaljno koliko unosim proteina i uh, trenutno sam baziran na 3 obroka + uzina
Dorucak - 3 kuvana jaja + riba + salata (svez krastavac ili paradajiz) ili jogurt
Rucak - Belo meso oko 200gr - 250gr + povrce kuvano ( krompir, kukuruz, grasak, pirinac) + salata
Vecera - uzmem opet belo meso kao za rucak ili kuvana jaja
Sto se tice uzine uzmem ili bananu ili jabuku, mada nekad i grisine sa kikirikijem ili cist kikiriki (jer radim po smenama pa je malo teze uklopiti sve)

Trening: Nekako po mom misljenju, mislim da je najbolje da idem 5 dana u teretanu i 2 dana da odmaram, i toga sam mislio da se drzim prvih 3 do 4 meseca a posle 3x nedeljno ( pon, utorak, sreda ) kao i pre pauze sto sam isao.

Plan treninga :
ponedeljak - Biceps, Triceps (za svaki misic 4vezbe po 4 serije od 8x12 ponavljanja)
utorak - grudi ledja (isto vezbi i ponavljanja)
sreda - ramena (isto vezbi i ponavljanja)
cetvrtak - odradim kruzni trening celo telo po 2 vezbe od svake grupe misica po 4 serije i isto ponavljanja (bez pauza)
petak - prvo odradim kardio traku, pa onda noge isto 4 vezbe po 4 serije od 8x12 ponavljanja + uradim i vezbe za listove

Kardio sam ubacio posle svakog treninga osim petkom pre , traka 20 minuta - 10-15 minuta trcanja i 5-7 minuta brzog hoda pod nagibom.

p.s. veliko vam hvala na savetima i odgovorima :)
« Poslednja izmena: Jul 12, 2019, 11:02:45 pre podne od strane Zoran Vlajkov » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Jul 12, 2019, 10:52:57 pre podne »

Sve na bazi kofeina ima jak uticaj na štitnu. Treba biti posebno obazriv. Iskreno dobro regulisana ishrana uz adekvatan kardio ili trening sa tegovima, i nece biti potrebe za bilo kakavim sagorevacem.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2019, 06:19:50 pre podne »

Kada se počinje sa uzimanjem jakih sagorevača moramo biti sigurni sa svojim zdravljem.
Animal može napraviti problem ali I ne mora.
Raniji sastav Animala bio je mnogo agresivniji.
Samo polako I obazrivo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2019, 02:29:42 pre podne »

Sve u svemu i uz sređen tirodni status, sagorevači masti su poslednja i najmanje bitna karika u procesu "sagorevanja telesne masti" :)

O sagorevačima, šta bi trebalo znati pre upotrebe... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Inače, kako vam izgleda ishrana? Koliko obroka imate dnevno? Kako ti obroci izgledaju? Sastav obroka, odabir namirnica? Pratite li barem orijentaciono koliko unosite proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou?

Kako vam izgledaju treninzi? Teretana( dobro doziran trening sa opterećenjem)? Plan treninga po mišićnim partijama? Odabir vežbi? Serije? Ponavljanja? Doziranje opterećenja?

Kardio?

« Poslednja izmena: Jul 12, 2019, 02:31:49 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2019, 03:09:15 posle podne »

Treniram skoro skoro ceo zivot, od fudbala pa do teretane. Mada sam morao zbog poslao da napravim pauzu od skoro 2 godine, pa se malo i ugojio. Visok 175 tezak 80kg (smrsao sam 5kg za mesec i po 🙄 trening plus ishrana sa 85 na 80).  Obim struka trenutno ne mogu da izmerim jer necu biti kuci skoro. Od lekova pijem 175mg dva dana, treci 150, pa tako u krug (jedna doza ujutru samo) .
Treniram, poceo sam pre nekih 2 meseca u teretanu posle pauze od 2godine, korigovao sam ishranu.  P. S. Nalaze cu slikati cim se vrstom kuci
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 11, 2019, 03:01:17 posle podne »

Kako je doziran letrox?

Koliko ste visoki, teški? Obim struka? Koliko imate godina? Vežbate? Korigovana ishrana?

Možete li nam napisati vrednosti fT3, fT4, TSH( poslednji nalaz)...?

U suštini zbog samog sastava Animal Cuts, moguće su interakcije sa terapijom...ali ne zaboravite da je od upotrebe agresivnih sagorevača mnogo bitinije kako ste organizovali treninge i ishranu, a i titrirali dozu leka, koja će možda morati da pretrpi korekcije( naravno uz savete endokrinologa)...
Sačuvana
Zoran Vlajkov
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2019, 08:59:39 pre podne »

Pozdrav svima, interesuje me da li smem da se konzuniram animal cut pritom sam operisao stitnu zlezdu, tacnije izvadjena je cela, pijem ujutru letrox kao zamenu (vestacki hormon), u pocetku nakon operacije sam imao problema i sa kalcijumom (opadao) jer navodno kako su mi rekli prilikom operacije su dozivele stres, i vitamin D3 je bio nizak . Pio sam i dodatno kalcijum i D3, sve se vratilo u normalu ukinuti su mi lekovi za kalcijum i D3, vec 3 godine ne pijem lekove osim letrox. P. S. Operisao sam stitnu zlezdu 2008, e sad me interesuje da li bi stetio unos animal cut jer pijem vestacki hormon za zlezdu jer je nemam.
« Poslednja izmena: Jul 11, 2019, 09:25:44 pre podne od strane Zoran Vlajkov » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.