TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:36:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Intermittent fasting i pre workout  (Pročitano 1679 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Avgust 03, 2019, 04:51:31 posle podne »

Većina sagorevača, stimulativnih, neće izbaciti nikoga iz ketoze, pa ni iz fastinga... ;)

Znači fasting "navodno" rešava migrenu, pa zato je dobar? ;) Malo neargumentovan pristup...ali mislim da su dijagnostičke procedure u neurologiji dosta uznapredovale, da bi neke stvari banalizovali...

Šta nismo razumeli? Pojam obimnosti treninga? Predlog za split sistem? A šta je sa osnovnim vežbama? Čučanj, benč, mrtva vuča, ohp. biceps pregib, potisak sa čela...? Samo se radi sa sopstvenom težinom?

Radim sopstvenu tezinu kad radim HIIT u smislu ne uzimam dodatne kilaze, radim burpee, plenk i slicne vezbe kao i kombinacije istih. Kada idem u teretanu da radim "tezine" naravno da ne radim sopstvenu tezinu..
To je i bilo moje pitanje, da li da idem u teretanu 3 x nedeljno i radim full body gde upravo radim kombinaciju gore navedenih vezbi, cucanj, mrtvo, benc, potisak, mrtvo i njihove varijacije ili da idem 4 x nedeljno gde opet radim slican trening ali npr za gornji deo ne radim obican benc vec letenje, kontra benc, arnold presu, veslanje, renegade rows i slicno..
Manje obimni treninzi. Jedna veca particija uz jednu manju. Primjer - grudi i triceps, ledja i biceps, noge i ramena, listovi i stomak. Moze tu biti jos puno kombinacija, ali kao sto je kolega Slavisa rekao, manje obimni treninzi ili neka kombinacija koju sam gore naveo, posebno kad vec imas obiman  kardio uz sve navedeno. Mada vise od 2x nedeljno ne bih savjetavao kardio.

Dakle ne moras da se ogranicis na tri dana, mozes staviti 4 dana i tako kombinovat vecu particiji sa manjom.

Isto tako ko ima malo vise iskustva 2x gornji dio tijela i 2x donji dio tijela dace rezultate.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2019, 04:57:33 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
blackhawkmc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2019, 03:37:47 posle podne »

Većina sagorevača, stimulativnih, neće izbaciti nikoga iz ketoze, pa ni iz fastinga... ;)

Znači fasting "navodno" rešava migrenu, pa zato je dobar? ;) Malo neargumentovan pristup...ali mislim da su dijagnostičke procedure u neurologiji dosta uznapredovale, da bi neke stvari banalizovali...

Šta nismo razumeli? Pojam obimnosti treninga? Predlog za split sistem? A šta je sa osnovnim vežbama? Čučanj, benč, mrtva vuča, ohp. biceps pregib, potisak sa čela...? Samo se radi sa sopstvenom težinom?

Radim sopstvenu tezinu kad radim HIIT u smislu ne uzimam dodatne kilaze, radim burpee, plenk i slicne vezbe kao i kombinacije istih. Kada idem u teretanu da radim "tezine" naravno da ne radim sopstvenu tezinu..
To je i bilo moje pitanje, da li da idem u teretanu 3 x nedeljno i radim full body gde upravo radim kombinaciju gore navedenih vezbi, cucanj, mrtvo, benc, potisak, mrtvo i njihove varijacije ili da idem 4 x nedeljno gde opet radim slican trening ali npr za gornji deo ne radim obican benc vec letenje, kontra benc, arnold presu, veslanje, renegade rows i slicno..
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2019, 03:39:40 posle podne od strane blackhawkmc » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2019, 03:27:48 posle podne »

Većina sagorevača, stimulativnih, neće izbaciti nikoga iz ketoze, pa ni iz fastinga... ;)

Znači fasting "navodno" rešava migrenu, pa zato je dobar? ;) Malo neargumentovan pristup...ali mislim da su dijagnostičke procedure u neurologiji dosta uznapredovale, da bi neke stvari banalizovali...

Šta nismo razumeli? Pojam obimnosti treninga? Predlog za split sistem? A šta je sa osnovnim vežbama? Čučanj, benč, mrtva vuča, ohp. biceps pregib, potisak sa čela...? Samo se radi sa sopstvenom težinom?
Sačuvana
blackhawkmc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2019, 03:11:43 posle podne »

Ako mene pitaš u tako restriktivnoj "režiji" bolje je rešenje Animal Cuts...

Više je problem u metaboličko-hormonskom haosu koji će uslediti tokom i posle IF, ali ok, pošto tvoj stav nije podložan "uticaju", sam znaš kako je činiti...mislim da IF nije postao način života?

Što se tiče treninga, pre bih se odlučio za manje obimne treninge, eventualno neki split( jedna veća + jedna manja partija)...sa HIIT ne bih preterivao...ne bih išao više od 2-3 puta nedeljno...

Iskreno, voleo bih da ne moram raditi IF i prestao sam nakon 4 meseca na par dana, odamh su se migrene vratile. Bio sam kod razlicitih lekara i sto se tice specijalizacije, pa cak i kod vise lekara iste specijalizacije. Uglavnom sam dobijao odgovor da je jedan od uzroka nervoza i da se mogu testirati na neke namirnice ali to i dalje ne bi previse otkrilo. Rekli su mi kako moram da uzimam lekove protiv bolova makar to bio i Novalgetol injekcija koju popijem sa nekom tecnosti.. Pa mislim da mnogo manje stete IF nanosi telu nego ponekad svakodnevno konzumiranje Novalgetola.. I i bolje se osecam. :P

Naravno pijem Pak + Omega 3 i whey! :D
Izvinjavam se ali nisam razumeo, koju opciju mi savetujete?
Da napomenem da HIIT ne bih radio kada i "tezine", u slucaju recimo 2) Radio bih utorak/cetvrtak/subota full body, a ostale dane neki split vezbi koji su vise sa sopstvenom tezinom i HIIT kombinacija, plenkovi, burpee, mountain climbers i slicno. (Izvinjavam se sto ne znam nazive da prevedem, ali mislim da su i Vama poznatiji ovi nazivi :D)

Takodje ako imate neki bolji sagorevac od Cuts, a da nema nista sto ce prekinuti fasting, rad sam da probam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2019, 02:47:14 posle podne »

Ako mene pitaš u tako restriktivnoj "režiji" bolje je rešenje Animal Cuts...

Više je problem u metaboličko-hormonskom haosu koji će uslediti tokom i posle IF, ali ok, pošto tvoj stav nije podložan "uticaju", sam znaš kako je činiti...mislim da IF nije postao način života?

Što se tiče treninga, pre bih se odlučio za manje obimne treninge, eventualno neki split( jedna veća + jedna manja partija)...sa HIIT ne bih preterivao...ne bih išao više od 2-3 puta nedeljno...
Sačuvana
blackhawkmc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2019, 02:00:10 posle podne »

Pozdrav svima!

Za pocetak ne bih zalazio u diskusiju da li je IF dobar ili ne. Moje telo odlicno reaguje na IF, pritisak mi je u normali, nemam vise migrene i krvna slika mi je u odlicnom stanju (mada je i pre bila, ali sam resio druge probleme), pa ne bih da ovde krenemo raspravu da li treba raditi to ili ne..

Moje prvo pitanje bi bilo:
Koji pre workout bih mogao koristiti, a da me ne izbaci iz stanja fasting-a? (Ne pitam zbog pumpe i ostalih "gluposti", vec zbog boost-a energije)
Mislim da se Nutrex-ov Hemo-Rage Black Ultra uklapa u tu pricu, no, nisam siguran. Ili mislite da je bolje uzeti neki sagorevac poput Animal Cuts? (Takodje znam da nisu magicne pilule ali mogu dati taj kick, pa me zanimaju vasa misljenja ili jos bolje iskustva).

A drugo pitanje je:
Koji nacin treninga je efikasniji po vama:
1) 4 x nedeljno (2 x donji deo, 2 x gornji) + 3 x HIIT (+ trbusnjaci)
2) 3 x nedlejno (full body) + 4x HIIT (+ trbusnjaci)

Nadam se odgovorima i hvala Vam unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 18 upita.