TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:01:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Leto je, jeste li spremni?  (Pročitano 795 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2021, 05:53:48 posle podne »

Imati dobru definiciju misica zar to nije skoro svakome cilj?  Verujem da je odgovor potvrdan.
Kao i u mnogo mojih prethodnih tekstova do sada pisacu iskljucivo iz svog licnog iskustva jer sam od onih koji ne vole kopirati druge vec samo pisati iz svog licnog iskustva a imam ga zaista podosta kada se radi o treningu,ishrani i suplementacji.
Period koji je pred nama su letnji topli dani i uglavnom u ovom periodu je fokus na definiciji i topljenju masnih naslaga kako bi se spremili za leto,kratke majice,plaze gde nema skrivanja i sve se vidi.
Zelite li biti u grupi onih koji  se ponosno setaju i pokazuju svoj rad na telu? Verujem da da i zato samo napred nema nazad!
Odmah da napomenem razliku izmedju takmicarskog spremanja to jest rada na definiciji i kako bih to mogao nazvati rekreativnog je mnogo razlicit.Takmicarska prica je nesto mnogo jace,zahtevnije i dleko teze i o tome sada nece biti reci vec samo iskljucivo o rkreativnom delu koje nekada moze zaista tako dobro da se odradi da bude priblizno ali to sve zavisi od osobe do osobe to jest koliko je svako od vas spreman da se zrtvuje.
Tu mislim na trening,ishranu i suplementaciju!
Sto se vise drze pravila bolji ce rezultati biti.
Sta je bitno za svaki napredak pa i deo kada se radi definicija?
Dobra ishrana,trening,suplementacija i odmor.
Prvi deo:
Ishrana...
Ishrana je osnov i nesto najvaznije! Bilo koji period da je u pitanju masa,defka,takmicenje,nesto druo ishrana je najbitnija za vas uspeh.
Kada se radi period definicije ili skidanje masnih naslaga savetujem da se pre bilo kakkvoga pocetka dobro sedne i napravi tacan plan rada kao i da se zaista donese cvrsta odluka da se to zaista i zeli jer ovo zahteva duzi proces i veliku zrtvu.Bice tu uspona i padova ,doci ce periodi kada ce se i samorganizam buniti hteti da jede bas onu hranu koja se ne sme i iskreno da vam kazem bicete na velikim mukama na sto svako ko zeli uci u ovu pricu mora biti spreman.
Snaga volje je sve, to znam iz svog iskustva.Mora se biti mentalno jak i reci sebi: ja to zelim i hocu! Nazad nema! Idem napred!  Koliko god da vam je tesko veruj te mi da ce kad-tad rezultati doci.A kada dodju osmeh ce biti na vasem licu.
Nego vratimo se u delu oko ishrane.Sta je tu vazno?  Promeniti svoje navike.Ja sam uvek savetovao da se nikako ne krece odjednom sa secenjem svega losega pa da se odmah krece naglo i zestoko.NE!  Krenite postepeno i polako a eo i primera kako.
Ukoliko ste za rucak jeli tri kriske hleba probajte neko vreme da jedete samo dve.Posle izvesnog perioda smanjite na jednu itd...ovo je banalan primer kojeg treba praktikovati uopsteno sa svakom losom namirnicom.
Ukoliko se krene odjednom moze se postici konrta efekat i posle nekog perioda jednostavno vi ne mozete izdrzati pa se vracate na staro pa se jos i nabace kile umesto da se skinu sto nikome nije cilj.
Zato pazljivo i polako.
Ja u svojoj karijeri sam uvek bio zagovornik rotacije uh i razne varijacije koje su u mom slucaju davale odlicne rezultate.Nisam od onih koji su gledali kalorije ali gramazu da.
Neke proste varijacije uh su meni davale toliko dobre rezultate da ovaj sistem koristim godinama i zadovoljan sam uvek.
Ono sto ja jos preporucujem svakom vezbacu i sportisti je vodjenje evidencije u jednu malu svesku.
Zasto je to bitno?  Iz prostog razloga jer vodjenjem evidencije vi kroz neki period mozete pogledati i videti koji vam je sistem rotacija najvise dao rezultate,sta vam je prijalo od namirnica,sta nije itd...
Ako ne zapisujete nema apsolutno skoro nikakve sanse da se svega setite a verujte mi iz licnoga sikustva znam da vodjenje evidencije veoma koristi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2019, 09:48:55 pre podne »

U ovom periodu kada su topli letnji dani opšte je poznato  vreme za plažu gde svako pokazuje plodove svog rada. Uveren sam da je većini vežbača samo jedno na umu a to su velike i lepo definisane pločice na stomaku.Ko je radio kako treba,trudio se,mnogo odricao taj ima čime da se pohvali i neće ga biti sramota da skine majicu.Ali,oni koji su malo ili više izbegavali pravila neće baš sa ponosom to činiti.Bilo kako bilo da bi se imao lep stomak nije dovoljno samo da se ubijate od gomile trbušnjaka već se mora napraviti jedan detaljan i opsežan plan na duže staze ukoliko zaista želite dobre rezultate.Na samom početku morate biti iskreni prema sebi i zacrtati neke realne ciljeve koje možete dostići kako vaše razočarenje kasnije ne bi bilo veliko ako slučajno baš ne ide sve kako treba.Ovo je veoma težak put i traži mnogo žrtve ali ako se budete svega pridržavali rezultati će biti dobri a vi ćete biti ponosni.Pa opet greška je kod većine vežbača i uopšteno sportista koji misle da će samo odlaskom u teretane i rađenjem na stotine trbušnjaka postići nešto mnogo.Biće tu trbušnjaci ali ne toliko izraženi ukoliko niste baš vodili računa o vašoj ishrani.Ishrana je ključ uspeha i sa time mora da se pomiri svako.Ako ne ulažete u ishranu dzaba vam sav trud.Postji mogućnost da će se malo ocrtati trbušnjaci ali bez dijete teško.Koliko god da je teškaona se mora držati.Na sreću svi oni koji imaju problema sa ishranom jer im je teško da jedu po malo tu su sagorevači koji kolko tolko mogu to regulisati.Dugogodišnjim isprobavanjem svega i svačega na sebi od suplementacije dosao sam do zaključka da zaista pomažu da utole glad.Ali razočaraću vas ako ste mislili da oni pomažu ukoliko ne držite dijete.Ne,neće se postići bez dijete skoro ništa a sagorevači vam samo malo pomažu da se to sve što pre istopi.Znači za neki veći uspeh potrebno je da uskladite ishranu,trening,suplementaciju i odmor.Ovo ako sve poklopite kako treba biće super i rezultati će sigurno doći.Još nije kasno da se ovog leta izgleda lepo,za neku extremnu definiciju možda nema vremena ali da se dovedete u red u pravilnu ishranu i suplementaciju ima ukoliko odmah,već sada krenete na težak posao hard core vežbanje!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 20 upita.