TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 07:19:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li postoji zamena za proteinske suplemente  (Pročitano 1119 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2019, 03:38:28 posle podne »

Šta reći drugo osim - meso, riba, sir, jaja...nema šejka, smutija, nego samo "konkretni" obroci ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2019, 07:31:33 pre podne »

Odličan tekst ;)
Mnogima je whey skup, pa upadnu u zamku da sami smišljaju šejk ili kopiraju sa yt . Za šejkove koriste banane, mleko, surutku  ko zna šta sve  pa kad preračunas cenovno izadje isto, a po stastavu je neuporedivo.
Sačuvana
Dusan Savic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 11, 2019, 12:21:31 pre podne »

U vreme besparice u želji da konzumiraju nešto dodatno vežbači često pribegavaju alternativnim varijantima u odnosu na gotove proteinske prah i ostale suplementske protein dodatke.

Postoji li zaista alternativa tome kako biste uštedeli???
Nažalost odgovor je NE!

Pre svega moram napomenuti, ishrana je uvek okosnica, osnova Vašeg napretka, cilja, rezultata.
Pravilna ishrana koja podrazumeva u osnovi dovoljan unos zdrave nepreradjene hrane iz proteinskih izvora poput nemasnih mesa, jaja, nemasnih mlečnih proizvoda, ribe, u.hidrata iz žitarica, povrća, i dobrih voćki i zdravih masti.
To je ono što takodje nema alternativu.
Ako se bavite sportom, pogotovo bodi bildingom ili fitnessom, Vaš unos proteina ili ti belančevina mora biti nešto veći jer jedino to gradi Vaše mišiće uz ostale zadatke koje protein ima u našem organizmu.

Uostalom pitajte Bear Gryllsa koja mu je najmilija hrana na preživljavanju :)
Bobice, trave, lišće ok, ali kad zaleti neka buba, crv, ili neka krupna životinjka, njammm, omaže je u slast :)
Nego da se vratim na temu...

Postoji li zamena za proteinske suplemente, nekakvi home šejkovi koji bi trebali da završe isti posao za mnogo manje pare....
Dakle...Surovo kažem, nee.!!!.
Zabludaa da postoji..
Ne, nije mi cilj surova prodaja, već prosto da objasnim.

Pa da krenemo bez neke velike priče jer je zaista prosto za razjasniti.

Surutka u prahu.. Hmmm, prevedem pa prevod kaže-whey...
Juhuuu,to ima u prodavnici i ne košta puno.
Dakle poenta bi trebala biti uzimanje brzog izvora proteina u šejku koji će nam brzo isporučiti te gradivne materije u mišiće.
Ali....Pročitajte na kutiji specifikaciju i recite mi gde tu vidite gradivnu materiju protein????
Ok, sad kažu-pa piše 12% protein.
Pa znate li koliko je to beznačajna količina znajući da Vam u osnovi treba oko 2 gr na kg telesne mase?!.
Plus u tom sadržaju je 60 i neki procenat teško svarljivog šećera za ljudski organizam jer većina nas skoro i da ne može da svari ml.šećer laktozu.
Znači u b.b.svrhe gradnje mišića ta surutka u prahu je beskorisna stvarčica.

Belanca u prahu...Konditorski proizvod.90% protein što zaista lepo zvuči. Kakva je iskoristljivost toga ja stvarno ne znam, ali znam da kao i ja većina onih koji su to probali imali su naduven stomak gasovima sa ogromnim čadjavim izduvom na dupetu. Dakle ja ne želim biti dostojan protivnik Pepe le Tvoru, ne znam za Vas...

Sojino brašno...Hmmm, zanimljivo 50% protein..Ali pročitajte gomilu textova koji govore o tome da soja u većim količinama nije dobra za muškarce jer ima visok sadržaj fitoestrogena koji su slični ženskim hormonima.
Dakle, ženske sise na mom telu, ok :)
ali bez da budu moje vlasništvo :)
Usput, od znatne količine ispijene u tzv šejku od toga počinje kuvanje u stomaku što može značiti da ćete ubrzo sve to izbaciti uz ostalu hranu koju ste pojeli.

Značii plazmaa,znači mlekoo
I opet ništa. Osim lepog podsećanja na detinjstvo za mišiće opet beznačajna količina proteina, dalje tu ne bih..
Ali opustiti se sa tom varijantom ponekad, zašto da ne!?
Ali samo radi finog, ukusnog uživanja.

Tu da dodam još i neke razne čoko instant praškove pune šećera pa još kao sa vitaminima, i sve to zbućkano u mleko..Lepo, ukusno, za mišiće beskorisno, ali za salce sjajno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2019, 11:45:05 pre podne od strane Dusan Savic » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.