TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:14:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mnogo folklora i streetworkout  (Pročitano 3167 puta)
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2020, 05:26:08 posle podne »

Za oporavak tj rast mišića između ostalog je bitan i odmor.
Probaš.pa doziraš

Zašto toliko keks i mleko???
Iskreno malo sam lenj po tom pitanju, samo zato sto mi je to najlakse i najbrze da spremim ujutru, nekada to, nekada kornfleks..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2020, 05:21:17 posle podne »

Za oporavak tj rast mišića između ostalog je bitan i odmor.
Probaš.pa doziraš

Zašto toliko keks i mleko???
Sačuvana
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2020, 05:14:35 posle podne »

Najbolji "oporavak" počinje adekvatnim doziranjem trenažnih aktivnosti uz dovoljno sna...da, i sam uviđaš najbitniju kariku ;) Dakle, izbegnimo pretreniranost, koja je ključni problem ambicioznog trenažnog tempa...ne zaboravimo da "pretreniranost" nema samo fizičku već i psihičku komponentu...i naši neurotransmiteri "sagore"...

Kolege su već iznele da je adekvatna ishrana , kao i hidratacija jako bitna...

Suplementi nisu magične formule oporavka, ali svakako da vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, mogu biti od pomoći, ali bez bajkovitog učinka...

U suštini tvoje pitanje je hipotetčko, "šta bi bilo kad bi bilo", dakle, prati svoje telo, objektivno sagledaj želje i mogućnosti, nauči i da se odmoriš, preporuke kažu bar 2 puta nedeljeno potpuni odmor od treninga...sve ostalo je sa naše strane nagađanje...
Hvala lepo na odgovoru, znaci da gledam vitamine i minerale?
Sačuvana
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2020, 05:13:18 posle podne »

U tvom slucaju trenutna situacija moze i da skodi a i da koristi. Gledano kako se hranis moze samo da donese vise stete. Ako bi se poradilo na ishrani, uz adekvatnu suplementaciju poput vitamina i minerala, zdravih masti itd... Mozda bi i imao benefite.

Ako ipak i ne mozes da pristis sebi da se hranis kako treba, da koristis odredjene suplemente koje treba inace da koristi svaki covjek bavio se sportom ili ne, onda ce biti bolje da se ne upustas u tu avanturu.

Svakako i kada gledamo ugao folklora i svega sto on nosi na polju fizicke aktivnosti, trebalo bi da povedes racuna o gore navedenom.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Pa nije da oskudevam u finansijama, ali nemam sada na raspolaganju ne znam ni ja koji iznos, da li bih mogao da dobijem neku malo precizniju informaciju kako bi to odprilike trebalo da izgleda ili da se obratim nekome za plan pa da mi on za to ispostavi racun? Apsolutno razumem da niko nece da radi za dzabe :)
Sačuvana
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2020, 05:11:08 posle podne »

Folklor ti je odličan kardio. Pretpostavljam da njega ne manjaš, tj broj treninga, onda bolje ograniči streetworkout na 2 ili 3x nedeljno?
Pa postepeno doziraj jer ćeš pratiti učinak.
Da ne kreneš naglo u sve to, jer postoji mogućnost kako akutnih povreda tako i hroničnih momenata u vidu pretreniranosti, što uz posao je vrlo verovatno a nije nikako poželjno.

Ili se odluči između ta dva KUD-a?

Koliko god korigovao ishranu, uz toliko aktivnosti sigurno nećeš uspeti adekvatno da se odmoriš, jer su potrebni i dani bez treninga
Pa do skoro sam radio po smenama pa sam na folklor isao samo svake trece nedelje kada sam prva smena, a sada ce to biti malo drugacije jer sam sada uvek u mogucnosti da odem na probu. Za sada ne bih napustao moj stari Kud, ali ako se ovamo pokaze ozbiljnija situacija porazmislio bih o tome.. Mislis da bi trening na sipkama 3x nedeljno bio ok, msm da li bih mogao i dalje da napredujem?
Sačuvana
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2020, 05:07:34 posle podne »

Razumeo sam to sto se tice sipki. Ipak mi se  cini da vodis dosta aktivan stil zivota,tako da bi svakako trebao vise da se posvetis ishrani. Pre ili kasnije uz neadekvatan plan ishrane tvoje telo ce doci u stanje hronicnog umora. Jos jednom kazem,bilo bi dobro da napises jedan tvoj dan po obrocima kako izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo recimo jucerasnji obroci, ujutru pre posla (oko 7 ujutru) pojeo sam tanjir mleka sa keksom, na poslu na pauzi (oko pola 12) tanjir corbice, parce rolovane piletine sa prilozima krompir i grasak, uz to sam pojeo kupus salatu i tri parceta rezanog hleba. Kada sam dosao kuci (oko 5) pojeo sam dva parceta mesa sa rostilja i naravno hleb kao i uz svaki obrok, neka svinjska snicla sta li je vec sa hlebom i malo sitnog sira i za veceru mleko i keks. Mislim da bar jednom dnevno popijem casu jogurta. Jutros sam isto jeo mleko i keks pre posla(to mi je najednostavnije da spremim) na poslu opet corbica i bilo je belo meso sa prilozima pirinca i pirea, redovno salata i tri parceta rezanog hleba, evo sada sam dosao sa posla i pojeo sam porciju graska. Na poslu kada osetim glad uglavnom uzmem neku cokoladicu sa aparata ili kesicu kikirikija, a ponekada ponesem bananu od kuce. Sredom i petkom uglavnom jedem posnu hranu, tipa tunjevinu, ribu, pomfrit, dzem, ajvar, ponekad namazem margarin na hleb i stavim malo vegete itd.. Cenim da dnevno pijem prosecno izmedju 1,5 do 2,5l vode.. Nisam neki ljubitelj sokova, ali cesto znam da popijem alkohol, uglavnom pivo.. Visok sam oko 182 cm i variram izmedju 73-75 kg.. Verujem da mi ishrana nije uopste na zadovoljavajucem nivou pa eto da pitam kome bih mogao da se obratim za neki plan ishrane koji mi je neophodan za predstojece poduhvate? Uzgred do pre mesec dana sam na poslu radio po smenama, nedeljno sam menjao prva smena, treca, druga i tako nekoliko godina. Sada sam presao samo od 8-4 pa mislim da ce mi to dosta znaciti za redovan san i redovnu ishranu. Ako treba jos informacija samo kazi sta i pisem mnogo me zanima ovo... Dugacak je tekst i mozda smaram, ali veliko hvala svima.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2020, 05:04:01 posle podne »

Folklor ti je odličan kardio. Pretpostavljam da njega ne manjaš, tj broj treninga, onda bolje ograniči streetworkout na 2 ili 3x nedeljno?
Pa postepeno doziraj jer ćeš pratiti učinak.
Da ne kreneš naglo u sve to, jer postoji mogućnost kako akutnih povreda tako i hroničnih momenata u vidu pretreniranosti, što uz posao je vrlo verovatno a nije nikako poželjno.

Ili se odluči između ta dva KUD-a?

Koliko god korigovao ishranu, uz toliko aktivnosti sigurno nećeš uspeti adekvatno da se odmoriš, jer su potrebni i dani bez treninga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2020, 02:57:12 posle podne »

Najbolji "oporavak" počinje adekvatnim doziranjem trenažnih aktivnosti uz dovoljno sna...da, i sam uviđaš najbitniju kariku ;) Dakle, izbegnimo pretreniranost, koja je ključni problem ambicioznog trenažnog tempa...ne zaboravimo da "pretreniranost" nema samo fizičku već i psihičku komponentu...i naši neurotransmiteri "sagore"...

Kolege su već iznele da je adekvatna ishrana , kao i hidratacija jako bitna...

Suplementi nisu magične formule oporavka, ali svakako da vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, mogu biti od pomoći, ali bez bajkovitog učinka...

U suštini tvoje pitanje je hipotetčko, "šta bi bilo kad bi bilo", dakle, prati svoje telo, objektivno sagledaj želje i mogućnosti, nauči i da se odmoriš, preporuke kažu bar 2 puta nedeljeno potpuni odmor od treninga...sve ostalo je sa naše strane nagađanje...

« Poslednja izmena: Februar 11, 2020, 02:58:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2020, 12:46:39 posle podne »

U tvom slucaju trenutna situacija moze i da skodi a i da koristi. Gledano kako se hranis moze samo da donese vise stete. Ako bi se poradilo na ishrani, uz adekvatnu suplementaciju poput vitamina i minerala, zdravih masti itd... Mozda bi i imao benefite.

Ako ipak i ne mozes da pristis sebi da se hranis kako treba, da koristis odredjene suplemente koje treba inace da koristi svaki covjek bavio se sportom ili ne, onda ce biti bolje da se ne upustas u tu avanturu.

Svakako i kada gledamo ugao folklora i svega sto on nosi na polju fizicke aktivnosti, trebalo bi da povedes racuna o gore navedenom.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2020, 12:34:10 posle podne »

Razumeo sam to sto se tice sipki. Ipak mi se  cini da vodis dosta aktivan stil zivota,tako da bi svakako trebao vise da se posvetis ishrani. Pre ili kasnije uz neadekvatan plan ishrane tvoje telo ce doci u stanje hronicnog umora. Jos jednom kazem,bilo bi dobro da napises jedan tvoj dan po obrocima kako izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2020, 12:10:48 posle podne »

Hvala. Pa ishrana mi nije ništa specijalno, sa sela sam i jedem sve što se spremi, jedem i čorbe i meso i banane, mleko i keks kako bih vam rekao nisam probirljiv, a nisam ni osoba da po obroku jedem toliko i toliko grama proteina itd...Probe folklora u Kud-u gde su mi probe 3 puta nedeljno i nisu nekog velikog inteziteta, ali nisu ni za bacanje, a ovaj drugi Kud je malo ozbiljniji po tom pitanju ne znam baš kako precizno da vam pojasnim. Treninzi streetworkout-a nisu konstantno kidanje, ali izosim recimo u proseku 3-4 različite vežbe po 5 serija. Npr.odradim 10 serija propadanja po 10-15 kom. 5-10 serija sklekova po 10-15 kom, propadanja za tricepse itd.prosečno po 5 serija sa nekih 10-tak ponavljanja.. Nadam se da sam malo jasniji ovim odgovorom..
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2020, 11:22:24 pre podne »

Pozdrav,dobrodosao na forum. Pre nego sto pocnemo bi bilo korisno da nam napises malo vise o sebi i svojim navikama. Koliko imas godina? Da li si zdravstveno dobar? Koliko su intenzivni ti treninzi na folkloru? Pre suplementacije jako bitna stavka, kako se hranis? Bilo bi dobro da nam napises svoj dnevni jelovnik po obrocima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
aleksandar1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2020, 11:14:20 pre podne »

U velikoj sam nedoumici šta da radim i kako da iznesem sve ovo pa me zanima savet stručnih lica. Najbolje rešenje jeste da osluškujem svoje telo, ali mi koji savet neće škoditi. Već nekih 15-ak godina se aktivno bavim folklorom i kroz ceo život periodično i teretanom, ali od prošle godine sam prešao na streetworkout. Naime, juče sam se upisao u još jedan KUD(folklor) tako da sada imam probe folklora ponedeljak, utorak, četvrtak, petak i nedelja, a na 'šipke' bih išao ponedeljak, utorak i četvrtak, petak. Imam 24 godine, zdrav, prav i radim svaki dan 8 sati na poslu u smeni od 08:00-16:00h. Sada me zanima vaše mišljenje o ovolikom intezitetu, da li da se upuštamu ovo, ne bih da se povredim, da li postoji neka suplementacija kojom bih se brže oporavljao(svestan sam da je san najbitniji) ali imam veliku volju da pokušam. Svaki savet je dobrodošao na bilo kom polju, unapred veliko hvala!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 17 upita.