TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:02:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gasovi ?  (Pročitano 23563 puta)
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #73 poslato: Avgust 15, 2010, 07:43:08 pre podne »

Ja se setim odma Žikine dinastije i onog Rajka što su ga žene ispumpavale, što ga otrovala snaja Ruža :-)
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #72 poslato: Februar 03, 2010, 06:46:17 posle podne »

evo vam jedno veoma jednostavno resenje za probleme sa gasovima!

http://www.youtube.com/watch?v=97ejk5NOrR8&feature=fvst

:))))))))))))))))))))
« Poslednja izmena: Februar 03, 2010, 06:49:02 posle podne od strane Takahiro » Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #71 poslato: Februar 03, 2010, 12:41:49 pre podne »

Ovi proizvodi ce dosta pomoci :) NOW papaya Enzymes i NOW Super Enzymes ja ih koristim kad zatreba :)
Sačuvana
MANIAC
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 614

NO SURRENDER

« Odgovor #70 poslato: Decembar 29, 2009, 12:51:08 pre podne »

Citat
Normalna, zdrava osoba ima u proseku četrnaest gasova dnevno.

citam temu, umirem od smeha i pocinjem da budem zabrinut za svoje zdravlje i varenje ali mi je ova recenica vratila osmeh na lice, imam dane kada sam sudeci po ovoj recenici nenormalan ali sreca pa nisu tako cesti.  ;D
ja sam primetio da od choco energya imam gasove u zavisnosti u koje doba dana ga pijem.
Sačuvana
''NE MORAS BITI NAJBOLJI, BUDI NAJBOLJI STO MOZES"
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #69 poslato: Decembar 28, 2009, 10:25:30 posle podne »

proizvoĂ°ači gasova ;)
hahaha.. ali istina... pomaće i nana tj menta
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #68 poslato: Decembar 28, 2009, 12:22:19 posle podne »

Jedini način da nemate gasove u stomaku je da niste živi. Normalna, zdrava osoba ima u proseku četrnaest gasova dnevno. Preterano nakupljanje gasova u crevima (flatulencija) može biti neugodno ako ste u društvu, može biti uzrok bola u stomaku, ali je retko znak ozbiljnog oboljenja.
Hrana izaziva gasove

OdreĂ°ena hrana se javlja kao izazivač flatulencije (od latiskog flatus što znači vetar). Ne može sva hrana da se svari u želucu i crevima. To se posebno odnosi na dijetna vlakna i skrob. Tim ostacima se hrane bakterije normalni stanovnici creva. Pod uticajem tih bakterijskih kolonija, procesom fermentacije, proizvode se gasovi. Većina nastalih gasova nema miris, ali ga zato neki imaju tako jak, da to mora da se oseti.

U prva dva do tri sata nakon unošenja hrane, na primer pasulja, nema gasova. Posle toga počinje njihovo stvaranje i ispuštanje, pa je maksimum nakon pet časova. Zatim se količina gasova smanjuje i vraća se na predhodni nivo sedam sati nakon obroka.

Mahunarke najveći krivci

Najveći proizvoĂ°ači gasova su oligosaharidni šećeri, posebno rafinoze. Čovek ima malo enzima (alfa galaktozidaza), koji vari ove oligosaharide. Oni dospevaju u debelo crevo uglavnom nesvareni. Tu ih dočekaju bakterije, fermentišu uz obilje gasova. Ovim oligosaharidima su najbogatije mahunarke. Zato su pasulj, grašak, boranija i soja najpoznatiji izazivači gasova. Pečeni pasulj povećava stvaranje gasova za dvadeset puta.

Ovih izazivača gasova ima i u drugom povrcu, mada manje. Za mahunarkama, kao veći gasotvorci, slede kupus, prokelj, karfiol, brokoli, crni luk i repa.

Nekad ni mleko nije lako

Lakroza, mlečni šećer, je izazivač gasova kod ljudi koji nemaju dovoljno enzima laktaze, neophodnog za njegovo varenje. Kod osoba sa manjkom ovog enzima samo dve šolje slatkog mleka osam puta povećavaju stvaranje gasova. To se odnosi i na druge mlečne proizvode, ali ne i na jogurt. On je izuzetak i deluje blagotvorno.

Rastvorljiva vlakna


Rastvorljiva vlakna kao beta glukani iz mekinja i pektin iz jabuka, mogu dospeti jednim delom nesvarena do debelog creva i postati hrana bakterijama. Zato jabuke, banane i drugo voće, kao i hleb i peciva mogu biti umereni izazivači gasova.

Čak i skrobna hrana


Nekada male količine skroba mogu doći do debelog creva netaknute. Zato sva skrobna hrana kao pšenica, kukuruz, ovas, krompir, ali i hleb, peciva i testenina od belog brašna, ponekad mogu stvarati gasove.

Lek: Ă°umbir i beli luk


U narodnoj medicini (i kulinarstvu) beli luk i Ă°umbir su poznati kao antiflatulenti. Njihovim dodavanjem hrani, koja je veliki gasotvorac, smiruje se bura u stomaku. Moguće je da odatle potiče dodavanje začina pasulju, kupusu i sličnoj hrani. Dejstvo ovih začina je i eksperimentalno potvrĂ°eno.

Ublažite pasulj

U svim receptima za pasulj piše da se voda u kojoj pasulj proključa prosipa. To je upravo zbog smanjivanja gasova. Obično je dovoljno da se voda promeni dva puta, ali osetljivi mogu i do pet puta. Dva puta predhodnog dana u razmaku od po dva sata, zatim pasulj ostane potopljen preko noci, pa se ta voda prospe i još jedna.

Borba protiv gasova

Prvo trebate da utvrdite šta vama najviše izaziva gasove. Zato zapisujte šta jedete i kako se osećate i pronaći ćete vezu. Nije loše da se na taj način prvo ispita podnošenje slatkog mleka i mlečnih proizvoda. U jogurt ne sumnjajte, on je izuzetak – ne stvara gasove. Izbegavajte zaslaĂ°ivač sorbitol, koji je drugi po jačini gasotvorac, iza mahunarki. Mnogi industrijski prehrambeni proizvodi sadrže sorbitol i druge veštačke zaslaĂ°ivače, što je naglašeno u deklaraciji. Dodajte Ă°umbir, nanu (menta) i beli luk u jela koja izazivaju gasova. Pasulju menjajte više voda. Na kraju ako ovo ne pomogne izbacite hranu koja vam izaziva gasove.

Top lista proizvoĂ°ača gasova
I ako je to individualno može se izdvojiti hrana koja najvećem broju ljudi izaziva gasove
-Najveći izazivači gasova su: brokoli, prokelj, kupus, karfiol, pasulj, grasak, mleko i mlečni proizvodi (za one koji nemaju dovoljno enzima laktamaze), crni luk, soja i repa.
-Umereni izazivači gasova su: jabuke, banane, hleb i peciva, šargarepa, celer, plavi patlidžan
-Slabi izazivači gasova : jaja, riba, meso, ulje, živina, pirinač


preuzeto sa www.porodicnilekar.net

 
Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #67 poslato: Septembar 13, 2009, 02:10:37 posle podne »

nije loše da pratite koja hrana vam izaziva gasove - to u vlikoj veličini slučajeva znač ida vam ta hrana ne odgovara
(mnogo bolji i efikasnije i jeftiniji način da otkrijete na koju ste hranu "alergični")
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #66 poslato: Septembar 10, 2009, 07:49:51 posle podne »

http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=NI035

evegac link..



Uzimam u ponedeljak 2 pakovanja.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #65 poslato: Jun 05, 2009, 03:49:33 posle podne »

http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=NI035

evegac link..

inače za to je dobar i Gasvan - tablete za sisanje koje možeš da korsitiš i do 5 puta na dan
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #64 poslato: Jun 05, 2009, 02:46:49 posle podne »

Moze link?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #63 poslato: Jun 05, 2009, 12:49:50 posle podne »

probaj natrolov digest support, baš je za takve slučajeve.
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #62 poslato: Jun 05, 2009, 11:58:20 pre podne »

Hm, pa jedem uobicajne UH, najcesce pirinac, kompir, grasak, itd, al mislim da mi najveci problem prave ovsene pahuljice???
Jer jedem ih ujutro 10supenih kasika, i odmah posle 2sata, opet ovsene 6supenih kasika, po nekad ubacim i banane, joj + 8belanaca, pa to je to zar ne? Zju
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #61 poslato: Jun 05, 2009, 11:44:17 pre podne »

promeni izvor ugljenih hidrata
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #60 poslato: Jun 05, 2009, 11:37:21 pre podne »

Jaooj, od kada sam poceo da radim masu (pre 2meseca) imam skoro non stop problema sa gasovima! Vise mi je preko glave, tj ne meni vec porodici =) =) =) Inace sam aktivan cak po 3treninga dnevno imam! 6obroka, al eto gasovi su neizbezni! Dali vredi probati taj Gasvan? - Dali iko ima iskustva s'tim preparatom?
Btw. dok sam citao temu od pocetka umirao sam od smeha, jeo sam jabuku i od smeha sam se zagrcno par puta, zamalo da umrem! Stvarno ste kraljevi!
Sačuvana
Mikala
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #59 poslato: Oktobar 22, 2007, 10:02:40 posle podne »

Evo ja sam negde cuo da se u Kini kada u restoranu prdnes na taj nacin odajes pocast kuvaru koji je spremio kvalitetnu hranu. Moracu da skoknem do kineske prodavnice u najskorije vreme cisto da pozdravim gazdu.  ;D ;D ;D

Mislim da je ipak rec o podrigivanju nakon obroka kao komplimentu :)  Ne mozes da odas pocast kuvaru za nesto sto si jeo ranije tog dana :P
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.