TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:37:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gasovi ?  (Pročitano 23561 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #13 poslato: Mart 04, 2007, 12:13:07 pre podne »

Kad smo već kod gasova... kako sam se danas najeo pasulja! Onog domaćeg "prdavca"... jbg, morao sam sebe da nateram da ostanem kod kuće i učim. "Cilj opravdava sredstva"  ;D ;D ;D
« Poslednja izmena: Mart 04, 2007, 12:25:27 pre podne od strane DHEA » Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2007, 10:37:29 posle podne »

Ja sam bio kod lekara zbog toga i rekao mi je da uzmem neke enzime za varenje a u pansportu imas acidofilus tablete koje su isto pomoc varenju. Takodje je rekao da je jako bitno zvakati hranu i to 20 do 30 puta svaki zalogaj jer kada su mali zalogaji treba manje vremena da se svari hrana a samim tim i manja kolicina kiseline u zelucu. Takodje treba malo obratiti paznju na kombinovanje hrane jer recimo 8 belanaca i dve case mleka su ubitacne sto se gasova tice. Nemam vise tih problema a i stomak mi je uvucen a ranije sam bio ko zaba. Bukvalno sam mogao da osinem kada sam hteo koliko sam bio naduvan. Samo nemoj da odes kod lekara i da kazes da stalno prdis kao sto je moj drugar rekao na sistematskom. kakav lik ;D ;D ;D

E vidis kod mene je stomak kao da sam trudan u trecem ili cetvrtom mesecu i kad isoustim gasove nekako mi lakne ali se stomak ne smanji znacajno  i nemam mnogo sala na stomaku , ranije kad mi je stomak bio ravan nisam imao tih probllema .

Mislim da imam isti problem koji si ti imao , mozes malo vise da mi kazes kako si resio taj problem , da li su ti ti enzimi pomogli.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
cof
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2007, 06:25:08 posle podne »

Kolicina gasova prvenstveno  zavisi od toga da li je hrana termicki obradjena ili ne, zatim kako je mi zvacemo i kombinujemo sa drugom hranom. Mislim da to nema veze sa unosom proteina nego je to zato sto mi uglavom uzimamo proteine kroz jaja mleko, proteinski prasak opet sa mlekom i tako dalje. Znaci gomila namirnica koje izazivaju gasove i jos kada tu ubacis kevinu sarmu ili tako nesto to bude cernobilj...


da, ponovo sam bio neprecizan, mislio sam na odoru (da ne kazem miris) gasova, tacnije da je mnogo gori kada se unosi dosta mesa i proteina bogatih sumporom.....

http://altmedicine.about.com/cs/dietarytherapy/a/Flatulence.htm
deo:
Odorous Flatulence and Gas
Sačuvana
Čašu meda jošt niko ne popi
što je čašom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2007, 03:43:25 posle podne »

Ma dajte... kolitis pa se ne puštaju gasovi.. :)

U svakom slučaju mislim da smo našli (bar) jedan tvojih problema tj gasova..

Gasvan tablete se prodaju u svakoj apoteci i nisu skupe..

Što se tiče hrane.. enzimi kojima varimo hranu nisu kod svakog isti.. neko bolje vari jednu, neko drugu hranu.. prema tome izbegavajte onu hranu koja vas nadima i zamenite onom koja ne nadima (ovsene raženim pahuljicama npr.).. nemojte biti tvrdoglavi i onda mi se žalite što se ništa nije poboljšalo...

I ne zaboravi da poslušaš savete Viktora becara.. čovek ima iskustva ;)
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2007, 12:45:50 posle podne »

Da, da kolitis je neprijatno oboljenje...imao si srece sto te to nije zadesilo!
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2007, 12:43:14 posle podne »

dobro je dok mozes da prdis ne bi valjalo da ne mozes da prdis , tj. da imas kolitis (mislim da se tako zove bolest)
Sačuvana
Viktor Becar
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 210

« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2007, 10:08:18 pre podne »

Kolicina gasova prvenstveno  zavisi od toga da li je hrana termicki obradjena ili ne, zatim kako je mi zvacemo i kombinujemo sa drugom hranom. Mislim da to nema veze sa unosom proteina nego je to zato sto mi uglavom uzimamo proteine kroz jaja mleko, proteinski prasak opet sa mlekom i tako dalje. Znaci gomila namirnica koje izazivaju gasove i jos kada tu ubacis kevinu sarmu ili tako nesto to bude cernobilj...
Sačuvana
cof
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2007, 09:39:41 pre podne »

isti problem i kod mene, i to iskljucivo kad krenem da strogo kontrolisanu ishranu....
zato sam i pokrenuo onu temu za ispitivanje reakcije na hranu

ja sumnjam na ovsene pahuljice, ali nisam siguran

mislim da postoji neka korelacija izmedju povecanog unosa proteina i ovog problema, zbog raspadanja mesa ima vise sulfida i valjda je to ono sto pravi problem(sulfata sulfida sumpora , nesto od toga, a doktorka ce nam reci tacno sta)

takodje visak magnezijuma mozda da izazove gasove
Sačuvana
Čašu meda jošt niko ne popi
što je čašom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.
Viktor Becar
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 210

« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2007, 11:23:47 posle podne »

Ja sam bio kod lekara zbog toga i rekao mi je da uzmem neke enzime za varenje a u pansportu imas acidofilus tablete koje su isto pomoc varenju. Takodje je rekao da je jako bitno zvakati hranu i to 20 do 30 puta svaki zalogaj jer kada su mali zalogaji treba manje vremena da se svari hrana a samim tim i manja kolicina kiseline u zelucu. Takodje treba malo obratiti paznju na kombinovanje hrane jer recimo 8 belanaca i dve case mleka su ubitacne sto se gasova tice. Nemam vise tih problema a i stomak mi je uvucen a ranije sam bio ko zaba. Bukvalno sam mogao da osinem kada sam hteo koliko sam bio naduvan. Samo nemoj da odes kod lekara i da kazes da stalno prdis kao sto je moj drugar rekao na sistematskom. kakav lik ;D ;D ;D
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2007, 11:06:29 posle podne »


1. da li si i kako promenio hranu? ako jesi vidi šta si promenio možda ti ne odgovara hrana

2. uzmi Gasvan tablete - možeš ih uzimati i do 4-5 dnevno, nemaju neželjenih efekata

3. jedi polako, svaki zalogaj žvaći temeljito, ne jedi halapljivo


Pa nisam mnogo promenio osim sto sam povecao malo proteine ali cisto sumnjam da je od toga  zato sto sam ih imao i ranije .

Gasvan tablete gde ih ima i kolko kostaju , probacu sa njima.

jedem ne halapljivo nego drcno kao da mi je to zadnje uzivam u htrani , joa ako ne jedem jedno 5 sati tad sam kao PIT BUL kad mu prineses meso , mozda i ne sazvakam kako treba .
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2007, 10:48:46 posle podne »

Sad i ja znam zasto sam pun gasova :D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2007, 10:44:30 posle podne »


1. da li si i kako promenio hranu? ako jesi vidi šta si promenio možda ti ne odgovara hrana

2. uzmi Gasvan tablete - možeš ih uzimati i do 4-5 dnevno, nemaju neželjenih efekata

3. jedi polako, svaki zalogaj žvaći temeljito, ne jedi halapljivo
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2007, 10:29:29 posle podne »

Jel zna neko kako da se resim gasova jer ko kod mene to pocelo u nenormalnim kolicinama ?
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.148 sekundi sa 17 upita.