TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:08:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Onine / trening kod kuce  (Pročitano 1904 puta)
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2021, 06:34:33 pre podne »

Cao svima. Tokom proteklih godinu dana  sam u 2 navrata pokusao da vezbam uzivo sa trenerom, medjutim uvek je nakon svega par nedelja ta saradnja otpala jer nismo uspeli obostrano da se dogovorimo oko dinamike treninga odnosno nismo vremenski uspeli da se uklopimo.  Buduci da sam definitivno otpisao tu opciju do daljnjeg a zelim da ipak nastavim sa vezbanjem, znacile bi mi neke vase povratne informacije.

1. kakvo je vase misljenje o online treninzima? razmisljao sam i o YT ili nekim drugim kanalima ali nazalost jos uvek nisam toliko odmakao da bih mogao samostalno da radim vezbe. Pokusavao sam da pronadjem neke trenere za online (nisam se cimao previse) , ali sam neposredno nakon toga krenuo uzivo pa sam batalio tu pricu. Svakako mislim da bi mi vise odgovarala ta opcija, jer neko moze i da te "prati" u neku ruku, ali nisam siguran da li mozda postoje neki YT kanali gde mozes kvalitetne informacije da pronadjes. Da li imate neke savete i eventualno predloge za trenera ili YT kanal?

2. sta bi mi od opreme u stanu bilo neophodno? Ne bih zeleo da se rasplinem vec da uzmem nesto basic od opreme za pocetak, pa da vidimo za jedan vremenski period kako ide prica cela, a zeleo bih da radim umereno. Jasno je da nije isti efekat kao i u teretani ali ne bih ni zeleo da treninzi budu neefikasni odnosno nedovoljno jaki.

3. da li postoji neki sport tj fizicka aktivnost koja bi mogla da zameni ovo? Cuo sam da ljudi spominju Calisthenics, ali mi se nekako cini da fizicko jos uvek ne bih mogao takve vezbe da radim, zbog fizicke (ne)spremnosti. Predlagali su mi i neke od sportova ali mi to nema mnogo smisla, jer mi je cilj minimalno gubljenje masnih naslaga i oblikovanje tj sticanje misicne mase


I generalno vasa misljenja u vezi sa trening kod kuce vs u teretani, da li je trening kod kuce manje efikasan nego u teretani i slicno

Hvala unapred
Ukoliko vladas tehnikama izvodjenja vezbi mozes uz relativno malo sredstava da pravis solidne treninge. Jedna sipka sa tegovima,bucice ili gume za vezbanje zavrsavaju posao. Naravno da efekat nece biti kao negde u teretani ali je svakako bolje nego da be radis nista u tom vremenskkm razmaku dok se ne organizujes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2021, 11:10:59 posle podne »

Pozdrav,

Online mentorstvo je dobra i losa stvar. Losa sto nemate fizički kontakt, dobra sto i bez fizickog kontakta moze dosta toga da se objasni i ispravi.

Problem nastaje kod vjezbaca sa jako malo ili nimalo iskustva, tu definitivno predlazem mentora sa kojim ce taj neko imati fizicki kontakt, bar odredjen period dok ne pohvata osnove tehnike.

Sto se tice teretane i kućne varijante vjezbanja, apsolutno teretana. Kucna varijanta iskljucivo ako se bas nema vremena za posjetu nekog fitness centra, ali smatram da 3x nedeljno po 1h moze svako da izdvoji.

Od sportova imas raznih varijanti za ono sto ti zelis, ali svakako odlazak u teretanu, regulisana ishrana je siguran put ka ostvarenju cilja.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Maj 08, 2021, 08:16:47 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
slowitdown
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2021, 05:07:41 posle podne »

Cao svima. Tokom proteklih godinu dana  sam u 2 navrata pokusao da vezbam uzivo sa trenerom, medjutim uvek je nakon svega par nedelja ta saradnja otpala jer nismo uspeli obostrano da se dogovorimo oko dinamike treninga odnosno nismo vremenski uspeli da se uklopimo.  Buduci da sam definitivno otpisao tu opciju do daljnjeg a zelim da ipak nastavim sa vezbanjem, znacile bi mi neke vase povratne informacije.

1. kakvo je vase misljenje o online treninzima? razmisljao sam i o YT ili nekim drugim kanalima ali nazalost jos uvek nisam toliko odmakao da bih mogao samostalno da radim vezbe. Pokusavao sam da pronadjem neke trenere za online (nisam se cimao previse) , ali sam neposredno nakon toga krenuo uzivo pa sam batalio tu pricu. Svakako mislim da bi mi vise odgovarala ta opcija, jer neko moze i da te "prati" u neku ruku, ali nisam siguran da li mozda postoje neki YT kanali gde mozes kvalitetne informacije da pronadjes. Da li imate neke savete i eventualno predloge za trenera ili YT kanal?

2. sta bi mi od opreme u stanu bilo neophodno? Ne bih zeleo da se rasplinem vec da uzmem nesto basic od opreme za pocetak, pa da vidimo za jedan vremenski period kako ide prica cela, a zeleo bih da radim umereno. Jasno je da nije isti efekat kao i u teretani ali ne bih ni zeleo da treninzi budu neefikasni odnosno nedovoljno jaki.

3. da li postoji neki sport tj fizicka aktivnost koja bi mogla da zameni ovo? Cuo sam da ljudi spominju Calisthenics, ali mi se nekako cini da fizicko jos uvek ne bih mogao takve vezbe da radim, zbog fizicke (ne)spremnosti. Predlagali su mi i neke od sportova ali mi to nema mnogo smisla, jer mi je cilj minimalno gubljenje masnih naslaga i oblikovanje tj sticanje misicne mase


I generalno vasa misljenja u vezi sa trening kod kuce vs u teretani, da li je trening kod kuce manje efikasan nego u teretani i slicno

Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.