TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:35:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Predlog za pod kucne teretane  (Pročitano 1027 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2021, 09:07:21 posle podne »

S' obzirom na to da ti je sprat, hidroizolacija ti nije potrebna. Ali, ako imas samo betonsku plocu bez termoizolacije i kosuljice od gore, verujem da ti se moze javiti problem sa bilo kojom direktnom finalnom podlogom odgore.....Svakako sam za gumu koju mozes videti po crossfit salama, ali resi sloj izmedju.
Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2021, 05:38:52 pre podne »

Prostoriju na spratu pomocne zgrade trenutno adaptiram u prostor za kucnu teretanu, nekih 30 kvadratnih metara.

Podloga je betonski pod koji cu malo da sam ispoliram u "uradi sam" varijanti, preko toga ide kvalitetnija boja za beton a za sloj preko nisam jos uvek opredeljen. Neke prevelike izolacije poda od vlage mi nisu previse bitne, uostalom, u istoj prostoji ce biti postavljen mobilan klima uredjaj. Dakle, sloj iznad ce biti defintivan. Pretpostavljam da bi trebalo da je u pitanju gumeni pod solidne debljine.
 

 Uglavnom vidim da se po teretanama dosta koristi taj gumeni mozaik pod koji se uklapa kojim nisam previse odusevljen jer mi je jasno da se izmedju sastava i ispod skuplja prasina a druga stvar je da ih je vecina napravljena od jeftine reciklirane gume koja se dosta kruni i raspada vremenom. Takodje, verovatno zbog namene, cena ovakvim resenjima je dosta porasla i ne ide mi u skladu sa ovim prethodno nabrojanim nedostacima.

  Jel ima neko mozda pametniji predlog u smislu odrzavanja ili cene?

 Ima li nekih gumenih industrijskih podova koji nisu namenjeni teretanama a mogu da se iskoriste u istu namenu?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.