TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 374558 Teme od strane 24812 Članovi Poslednji član: Kolebatenga

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 24, 2021, 11:06:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Testosteron  (Pročitano 53 puta)
Boban Šaranović
Entuzijasta
Na mreži Na mreži

« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2021, 08:53:29 posle podne »

Los nacin zivota utice direktno na pad testosterona. Pusenje, manjak fizicke aktivnosti, stresovi, losa ishrana, los san itd...

Da li nesto od gore navedenog zastupljeno kod tebe?

Daj malo vise informacija o sebi. Visina, kilaza, čime se bavis. Ima x nacina da se rijesi problem.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Srdjank
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2021, 02:13:24 posle podne »

Sto se tice referentnih vrednosti, mogu se razlikovati u zavisnosti od testa kojim lab. ispituje. Tako da sada imamo popularni D-Dimer sreo sam se sa 3-4 različite ref.vr. Laboratorije se snalaze, u jednom trenutku bilo je prosto nemoguće nabaviti test, ako nije lab. koja ima ozbiljan status, tako da kažem, kod uvoznika.Bice opet izgleda. Pišem o privatnim lab. Tako je i sa ref. vr. za SARS IgG, Covid. Mada se tu radi na tome da sve lab. imaju iste jedinice, BAU.
Sve u svemu treba obratiti pažnju na jedinice i ako se kontroliše određeni parametar, obavezno u istoj lab. ako već u startu imate poverenja u istu.
Inače, taj testosteron nije sjajan, nije dobro kada je na donjoj granici.
Moj savet ići kod urologa, ozbiljnog.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2021, 01:51:44 posle podne »

Pozdrav.

Bio sam kod endokrinologa zbog smanjenog nivoa energije i libida. Imam 31 godinu. Urađene su mi analize za bukvalno sve živo i sve je u redu. Problem je nivo ukupnog testosterona. Ukupan testosteron mi je 10.05 nmol/L. Slobodan testosteron mi je 56, 15 %. Za slobodan testosteron mi je doktorka rekla da je cak iznad gornje granice i da to nije problem. Takodje je rekla za nivo ukupnog testosterona da je u granici normale. Ja sam je pitao kako moze da bude ok da ja sa 31-om godinom imam donju granicu referentne vrednosti ukupnog testosterona, kao i neki star muskarac od 70 godina, s obzirom da nivo testosterona opada sa godinama? Ona mi je na to odgovorila da joj ne drzim predavanje o medicini. Pretpostavljam da ukupan testosteron treba da mi bude oko 20 otprilike, kao sto je npr. mom drugaru ili nekim drugim ljudima mojih godina? Normalan nivo ukupnog testosterona je 9-29 nmol/L jel tako( pitam jer mi ne pise na ovom izvestaju )?

Zanima me sta je najpametnije da uradim, kome da se obratim itd?

Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.18 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.