TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:01:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 23 kg manje, ali tek pocetak, kako dalje?  (Pročitano 628 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2023, 02:53:36 posle podne »

Meso u bilo kom obliku,a sto se UH tice pirinac,krompir i integralna testa.Kod krompira samo nemoj pomfrit,a kod mesa nemoj one koje nisu prirodne.Probaj sto je vise moguce sam da spremas dan unapred,jer onda znas sta unosis u svoj organizam.
Sto se suplemenata tice kazein je dobar,ali ja bih to pio uvece pre nego sto legnem,a preko dana mozes bilo koji whey,multivitamin,glutamin,nesto za zglobove i to je uglavnom to.Naravno moze jos,ali ovo su neke osnove.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2023, 11:41:39 pre podne »

Meso je uvek dobra opcija. Ja sam i za pileće, juneće, svinjetinu i druge vrste. Bitan je i način pripreme. Bolje dinstano, dakle malo vode i malo maslaca.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2023, 11:38:24 pre podne »

Slažem se. Konzerve sa ribom se mogu konzumirati samo povremeno. Jeste da je lakše da se to pojede, jer je već gotov obrok, ali nisam pristalica namirnica u konzervama. Postoji mogućnost da se metali iz konzerve nađu i u tim namirnicama.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2023, 12:51:54 posle podne »

Dobro je hranu sa sobom nositi ako je to moguće.
Ono što sam spremio ipak je najbolje jer znaš šta si stavio.
Riblje konzerve i nisu baš najbolja opcija sem ponekad.
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2023, 12:19:40 pre podne »

Hvala na odgovoru, vidim da je jedino rešenje poneti svoju hranu, ako je to nekada moguće. Šta mislite o mesu, i recimo konzervi ribljeg mesa?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2023, 03:14:59 posle podne »

Što se tiče saveta oko treninga, evo naši sportisti će ti dati odlične savete, kao i sve u vezi sa suplementacijom. Ja mogu samo da ti kažem da whey protein je najbolje da uzmeš posle treninga. Obično i glutamin isto posle treninga za bolji oporavak.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2023, 03:12:42 posle podne »

Što se tiče ishrane, rekao bih ti da je bino ako bi mogao da spremiš nešto i poneseš neki zdraviji obrok na posao. Pusti pljeskavicu, nego ako si u mogućnosti da spremiš unapred recimo piletinu i pirinač. Navodim samo jedan od najčešćih obroka svih sportista, i onda to poneseš na posao. Kasniji obrok ti je bolji, nego samo kazein. Zato bi trebalo i to da bude neko meso sa povrćem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2023, 03:09:14 posle podne »

Pozdrav. Lepo je što si smršao i samo nastavi dalje. Mi ovde svi pružamo podršku svakome ko je voljan da nešto pozitivno uradi za svoje zdravlje.
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2023, 08:45:09 posle podne »

Da se prestavim, posto svaka dijeta i cilj je pomalo drugačiji.Imao sam 127 zadnji put (april) i resio sam da pocnem dijetu. Prvo sam startovao sa jutarnjim ovsenim, ručak kao i svaki drugi u 11 i posle toga nista do ujutru. Kasnije sam izbacio sve sećere osim u voću i belo brašno. To sam pojačao sa trbušnjacima , vežbama za ledja, struk, dodao amino kiseline. Pojačavao sam dalje, sa vežbama opterećenja, kazein, i stigao do 103 kg. Sve super, cilj mi je bio 108, ali imam još uvek kaiš sala oko stomaka baš veliki, mišići su mi spali, ne preterano. Vidim da može i planiram tek da počnem, kada već mi ide.
Sledeće hoću da ubacim wey, glutamin, l-carnitin, nastavim amino i kazein noću.
Planiram da vežbe dovedem do savršenstva, tu mi treba najviše savet, kada, koliko da ne preforsiram,  koje serije, kada bicikla, hoću ploćice i kraj.
Uglavnom radim ujutru pre posla, prvo moje vežbe za S kriviu kičmu, oko 200 trbušnjaka, plankt na 100 načina, i tu već se umorim. Posle toga radim jednu grupu, recimo biceps, sutra triceps, dalje ledja, ramena, noge. Uveče ako imam snage(zbog posla ponovim) ili vožnja bicikle(to zavisi od više faktora vremena i vremenske prognoze).

Gde grešim, šta da menjam, 45 godina, hoću sve.
Kada kako uzimati preparate.
Kakve vežbe serije i pauze odmori, NA OVO AKCENAT NAJVIŠE.
Ishrana? Sve o ishrani, uglavnom na poslu pojedem pljeskavicu ili tako nešto, ujutru je tropik musli sa jogurtom. Da li uopšte može kazein da menja popodnevni obrok?
Suplementi, ujutru pre vežbanja tri tablete, posle vezbanja tri tablete. Posao, na poslu obično neku pljeskavicu. Popodne kada dodjem kući pre vežbanja tri tablete amino, vežbe, tri tablete, kazein, krevet.
Ponekad prekršim ali to je 10 procenata.
Zanima me kada najbolje deluje l carnitin, verujem whey posle  treninga, kazin noć, amino pre i posle treninga, glutamin kada?
Svaki savet dobrodošao, pišite, jako mi je potrebna pomoć i znanje, u mom okruženju nemam nikakvu podršku, baš ni malo, rešen sam i neću da stanem, unapred zahvalan svima.




Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.