TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:57:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: da li NAC utice na krvnu sliku?  (Pročitano 1301 puta)
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96

« Odgovor #12 poslato: April 28, 2022, 07:58:10 posle podne »

Bio bih ti zahvalan, ako možeš da nam javiš kakvo je stanje tvog oca posle prestanka uzimanja N- acetilcisteina. U svakom slučaju krvarenje se javilo zbog niskog broja trombocita koji je imao. Ali videćemo da li je imalo i ovo neki uticaj.

Pozdrav, evo javljam se sa informacijama.
Prestao je da pije, i na kontroli 21.decembra imao je trombocite 83.
Ne znamo da li je to imalo neki uticaj da se smanjilo ili se samo poklopilo sa uzimanjem NAC-a.
Uzimao je twinlab nac od 600, moguce da mu je mozda doza prevelika, to nismo probavali da smanjujemo.

Da li ima neka istrazivanja recimo za alfa-lipoinsku kiselinu kao suplement, kao jedan od bitnih antioksidanasa?

Uzima svoju redovnu terapiju, ne znam jel nac ima uticaj ali oba puta se tako desilo.
 E,, sad, video sam da ima da se uzme u tabletama glutation, to sam hteo sebi svakako, e sad, posto je nac preteca glutationa, da li ce to uticati ili ne.. Pitanje je.
Mogu ti ja napisati terapiju sta uzima, ako ti to igra neku ulogu
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2022, 10:35:46 posle podne »

ALA može značajno umanjiti nivo C-reaktivnog proteina i drugih markera inflamacije. ALA doprinosi i boljoj cirkulaciji normalizacijom funkcije endotela krvnih sudova , kao i sprečavanjem agregacije trombocita. Pokazala se uspešnom u tretmanu intermitetnih klaudikacija (pojava bola uzrokovana nedovoljnim protokom krvi – posledica arterioskleroze).


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2022, 10:32:10 posle podne »

Mišljena sam definitivno da nije do NAC-a.. Da li ti otac uzima sada neku terapiju?

Što se tiče alfa LK mnogi su benefiti. Pokazano je da doprinosi smanjenju insulinske rezistencije, tako što doprinosi ubrzanju preuzimanja glukoze iz krvi u mišćno i masno tkivo.

Klinički je dokazano da primena alfa lipoinske kiseline smanjuje progresiju i olakšava simptome oštećenja nerava i smanjuje rizik za razvoj dijabetesne neuropatije i doprinosu smanjenju bola kod već prisutne dijabetesne neuropatije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 09, 2022, 02:42:24 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96

« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2022, 08:28:34 posle podne »

Bio bih ti zahvalan, ako možeš da nam javiš kakvo je stanje tvog oca posle prestanka uzimanja N- acetilcisteina. U svakom slučaju krvarenje se javilo zbog niskog broja trombocita koji je imao. Ali videćemo da li je imalo i ovo neki uticaj.

Pozdrav, evo javljam se sa informacijama.
Prestao je da pije, i na kontroli 21.decembra imao je trombocite 83.
Ne znamo da li je to imalo neki uticaj da se smanjilo ili se samo poklopilo sa uzimanjem NAC-a.
Uzimao je twinlab nac od 600, moguce da mu je mozda doza prevelika, to nismo probavali da smanjujemo.

Da li ima neka istrazivanja recimo za alfa-lipoinsku kiselinu kao suplement, kao jedan od bitnih antioksidanasa?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #8 poslato: Novembar 18, 2021, 07:34:46 posle podne »

Bio bih ti zahvalan, ako možeš da nam javiš kakvo je stanje tvog oca posle prestanka uzimanja N- acetilcisteina. U svakom slučaju krvarenje se javilo zbog niskog broja trombocita koji je imao. Ali videćemo da li je imalo i ovo neki uticaj.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2021, 02:26:16 posle podne »

Ne bi trebalo da ima. Svakako može prestati sa uzimanjem i pratiti da li ima i dalje simptome ili su se povukli. Ako je sve isto, onda definitivno nije do NAC


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Slažem se u potpunosti. Obzirom da već ima problem i terapiju treba da bude obazriviji prilikom uvođenja novih lekova ili suplemenata. Najbolje je da prestane i da rati neko vreme kako bi ustanovio. Isto neka obrati pažnju na bilo šta novo što je u tom periodu počeo da konzumira ili radi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2021, 11:26:52 posle podne »

Ne bi trebalo da ima. Svakako može prestati sa uzimanjem i pratiti da li ima i dalje simptome ili su se povukli. Ako je sve isto, onda definitivno nije do NAC


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96

« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2021, 11:07:30 posle podne »

Pitam jer sam poceo da konzumiram i dao i tati da pije. On je generalno pod terapijom jer ima nizak broj trombocita (poslednji put na terapiji je imao 80).
Posle par dana i NAC-a rece da mu je pocelo krvariti iz nosa i trombociti su 50. Poslednji put je  mereno pre oko 2 meseca, tako da ne mogu da tvrdim da ima veze sa ovim ali cisto da pitam.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2021, 08:32:25 posle podne »

Problem je što su studije o uticaju N-acetil cisteina rađene na osobama sa određenim bolestima, ali nije se našlo da utiče na sam broj trombocita. Smatra se da NAC ima svojstva antikoagulansa i da inhibira agregaciju trombocita. To znači da povećava rizik od krvarenja. Ali je to sve ispitivano, kao što sam rekao, na ljudima sa određenim bolestima koji imaju poremećenu koagulaciju, pa se N-acetil citein koristi u terapiji, kako bi povoljno uticao na smanjenje rizika od tromboze. U svakom slučaju, ne bi trebalo da utiče na sam broj trombocita, niti da dovede do nekih značajnih tegoba kod zdravih osoba.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2021, 12:59:10 pre podne »

Zdravo,
Ne postoje zvanično zabeleženi i dokazani podaci da NAC smanjuje nivo trombocita. Zabeleženi su veoma retki slučajevi da nekim putem sprečava zgrušavanje krvi i povećava rizik od krvarenja ali u tim slučajevima bili su uključeni i drugi lekovi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2021, 12:51:25 pre podne »

Nije dokazano ni u jednoj studiji barem da ja znam.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96

« Odgovor #1 poslato: Novembar 16, 2021, 07:57:49 posle podne »

Pozdrav, zanima me da li NAC moze da smanji nivo trombocita ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.