TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:52:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako se najefikasnije izboriti sa dijarejom  (Pročitano 1699 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #22 poslato: Januar 25, 2022, 01:08:07 pre podne »

Kod dijareja čaj od dunjinog lista je jako o dobar. Uz dobar probiotik (2-3 dnevno), radi čuda. Konkretno meni kada se desi ja treniram sve normalno, pijem tečnost do iznemoglosti, trčim svako malo u wc, ali na kraju izdjem kao pobjednik


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #21 poslato: Januar 19, 2022, 09:26:22 posle podne »

Generalno meni kada se dogodi, izbaci me iz ritma totalno. Treba mi od 7-10 dana da se vratim u formu i na rezim ishrane


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zasto pojedini dr savetuju istu radi nadoknade elektrolita?
A na šta si mislio ovde?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #20 poslato: Januar 19, 2022, 09:25:06 posle podne »

Inače čaj od nane je izuzetan kod svih problema sa verenjem, kao i kod pojave dijareje.

A uticaj caja od kamilice?
Može i čaj od kamilice. Utiče na varenje. Generalno je zdrav, jer deluje protiv upala. Verujem da mnogima prija, jer ima blag ukus.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #19 poslato: Januar 18, 2022, 11:37:12 posle podne »

Nije loša stvar i venskim putem da se nadoknade tečnost, elektroliti i dodaju vitamini. To svakako malo ubrzava oporavak.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #18 poslato: Januar 18, 2022, 11:36:16 posle podne »

Generalno meni kada se dogodi, izbaci me iz ritma totalno. Treba mi od 7-10 dana da se vratim u formu i na rezim ishrane


Sent from my iPhone using Tapatalk
Potpuno je normalan takav osećaj, posebno za ljude koji su navikli da budu aktivni... Tom prilikom se osećaju kao da nisu svoji i da nisu ni za šta. Nekada jednostavno mora da se odleži i sačeka da prođe. Koliko god smešno zvučalo mirovanje jeste najbolji lek za virus.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #17 poslato: Januar 18, 2022, 11:34:14 posle podne »

Da li je pristup: slani stapici, plazma, dvopek, kuvani pirinac i supa iz kesice dobar pristup? :)
Može biti. Sve što si naveo ne iritira stomak mada slažem se sa kolegom povodom supe.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2022, 09:30:26 posle podne »

Inače čaj od nane je izuzetan kod svih problema sa verenjem, kao i kod pojave dijareje.

A uticaj caja od kamilice?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Januar 18, 2022, 09:30:08 posle podne »

Generalno meni kada se dogodi, izbaci me iz ritma totalno. Treba mi od 7-10 dana da se vratim u formu i na rezim ishrane


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zasto pojedini dr savetuju istu radi nadoknade elektrolita?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2022, 07:07:07 posle podne »

Inače čaj od nane je izuzetan kod svih problema sa verenjem, kao i kod pojave dijareje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2022, 07:06:27 posle podne »

Generalno meni kada se dogodi, izbaci me iz ritma totalno. Treba mi od 7-10 dana da se vratim u formu i na rezim ishrane


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svako različito reaguje. A problem je, kao što sam već pisao, pre svega nedovoljan unos vode i elektrolita. Ponekad čovek treba bukvalno sam sebe da natera da nešto popije ili malo pojede. Veći problem je povraćanje. Tada je najbolje gaziranu vodu sipati u čašu, sačekati malo da izvetri i onda uzimati samo po gutljaj gazirane vode u razmacima. To se preporučuje uvek.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2022, 07:03:01 posle podne »

Da li je pristup: slani stapici, plazma, dvopek, kuvani pirinac i supa iz kesice dobar pristup? :)

U principu sve što si naveo je dobro. Ne bih savetovao supu iz kesice, pre svega zbog sadržaja mononatrijum glutamata. Ali ovo sve što si naveo može se primenjivati u toj situaciji. Svakako da treba svako da jede ono što mu u tom trenutku prija.
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2022, 03:56:30 posle podne »

Generalno meni kada se dogodi, izbaci me iz ritma totalno. Treba mi od 7-10 dana da se vratim u formu i na rezim ishrane


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2022, 02:51:17 posle podne »

Da li je pristup: slani stapici, plazma, dvopek, kuvani pirinac i supa iz kesice dobar pristup? :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2022, 07:23:06 posle podne »

U svakom slučaju, Anita je već pomenula, probiotik uvek primenjivati kod dijareje i to je veoma važno. Antibiotike ne primenjivati, jer se može javiti veći problem, kada taj antibiotik uništi i normalnu crevnu floru, pa onda uzročnik dijareje može još više da se razmnoži. Antibiotik primeniti samo u slučaju kada je reč o bakterijskoj infekciji, a to može pokazati i nalaz krvne slike, kao i nalaz bakterija u stolici.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2022, 07:20:33 posle podne »

Smatram da se nikada ne treba prikrivati uzrok, te da lekove za sprečavanje dijareje treba izbegavati, već potražiti uzrok, koji kao što je napomenuto može biti virus, bakterija, toksin, ali i protozoe i helminti (gliste). Tako da ako zaustavimo dijareju, problem nije suštinski rešen, a može doći do pogoršanja stanja, jer sprečavanjem izlučivanja stolice ujedno sprečava i izlučivanja uzročnika.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.