TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:34:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povrede  (Pročitano 5382 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #46 poslato: Februar 11, 2022, 08:03:30 pre podne »

Koliko ste se oporavljali od povreda tetiva i mišića?

Od povrede rotatora ramena, sa sve terapijom, bol je trajao nekoliko godina i samo je nestao na kraju.
Koliko ti je ta povreda uticala na treniranje?

U vlikoj meri jer sam osecao konstantan bol. Ali sam na kraju funkcionisao sa time.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #45 poslato: Februar 11, 2022, 01:11:57 pre podne »

Pucanje misica u lumbalnom dijelu uz iskaknje prsljena. Desilo se na deadliftu zadnja nedelje pred takmičenje. Prošlo je vec 6 godina od tada, posledice se osete s vremena na vrijeme, ali sam rehabilitavao povredu gotovo 90% i to upravo u najvećoj mjeri deadliftom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Da li ti je fizijatar objasnio kako je moglo docido toga?
Neadekvatno zagrijavanje, potom prevelika težina.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #44 poslato: Februar 11, 2022, 01:10:49 pre podne »

Pucanje misica u lumbalnom dijelu uz iskaknje prsljena. Desilo se na deadliftu zadnja nedelje pred takmičenje. Prošlo je vec 6 godina od tada, posledice se osete s vremena na vrijeme, ali sam rehabilitavao povredu gotovo 90% i to upravo u najvećoj mjeri deadliftom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Koliko je trajao oporavak i od čega se sastojao?
Oporavak je trajao 8 mjeseci.. Za neke ozbiljne kilaze je trebalo više od godinu. Strpljenje je bilo ključno, posebno u momentima kada vidiš da imas snage za puno vise, obično se tu prelomi.


Jacanje kompletnih ledja kao terapija. Jednostavno morala su čitava ledja podjednako da nose teret. Puno istezanja, good morning varijante iz više uglova i nakon određenog vremena deadlift sa gotovo praznom sipkom, sve iz početka. Ali pošto prilikom istog rade kompletna ledja,uz pravilnu tehniku i razne varijacije, definitivno najzasluznija vjezba za uopšte zdravlje ledja. Isto tako ko je radi pogrešno, a rade mnogi, najgora moguća vježba u tom slučaju.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #43 poslato: Februar 11, 2022, 01:04:04 pre podne »

Za upalu i kidanje tetive bicepsa kažu da je baš bolno i opisuju kao iritantna bol, svi navode i da ne mogu kašiku da podignu.
Da,velika je bol bila,zato su se ostali takmicari i cudili sto sam hteo da zavrsim takmicenje sa puknutim bicepsom i tetivom.Sto je jos gore posle sam morao voziti 3 sata do bolnice u Segedinu.Jeste da sam vozio sa jednom rukom ,ali bol je i onda bila velika.Probusili mi podlakticnu kost i tamo pricvrstili biceps i tetivu,tako da u levoj ruci imam 4 sarafa koji ostaje samnom dozivotno.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
To što si uradio je baš hrabro sa tvoje strane. Ali, kao što su već rekli, ne preporučujem nikome da tako nešto radi. Zaista su ozbiljne povrede u pitanju.
Naravno,i ja se slazem,ali u tom momentu velika zelja za pobedom kao i adrenalin su odradili svoje.Sa danasnjim znanjem sigurno ne bih uradio isto.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Zato je iskustvo nešto što košta... U smislu naći trenera koji će da te vodi kroz proces. Sto kod,nas bar u početku, i nije bas tako lako s obzirom na životni standard.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #42 poslato: Februar 11, 2022, 01:02:25 pre podne »

Pucanje misica u lumbalnom dijelu uz iskaknje prsljena. Desilo se na deadliftu zadnja nedelje pred takmičenje. Prošlo je vec 6 godina od tada, posledice se osete s vremena na vrijeme, ali sam rehabilitavao povredu gotovo 90% i to upravo u najvećoj mjeri deadliftom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Disk ti je iscureo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije srećom, mada posledice i danas osjetim kada pretjeram.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #41 poslato: Februar 11, 2022, 12:59:56 pre podne »

Pucanje misica u lumbalnom dijelu uz iskaknje prsljena. Desilo se na deadliftu zadnja nedelje pred takmičenje. Prošlo je vec 6 godina od tada, posledice se osete s vremena na vrijeme, ali sam rehabilitavao povredu gotovo 90% i to upravo u najvećoj mjeri deadliftom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Jesi mislio na diskus herniju?
Upravo... Prolaps diska


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #40 poslato: Februar 10, 2022, 10:41:24 posle podne »

Za upalu i kidanje tetive bicepsa kažu da je baš bolno i opisuju kao iritantna bol, svi navode i da ne mogu kašiku da podignu.
Da,velika je bol bila,zato su se ostali takmicari i cudili sto sam hteo da zavrsim takmicenje sa puknutim bicepsom i tetivom.Sto je jos gore posle sam morao voziti 3 sata do bolnice u Segedinu.Jeste da sam vozio sa jednom rukom ,ali bol je i onda bila velika.Probusili mi podlakticnu kost i tamo pricvrstili biceps i tetivu,tako da u levoj ruci imam 4 sarafa koji ostaje samnom dozivotno.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
To što si uradio je baš hrabro sa tvoje strane. Ali, kao što su već rekli, ne preporučujem nikome da tako nešto radi. Zaista su ozbiljne povrede u pitanju.
Naravno,i ja se slazem,ali u tom momentu velika zelja za pobedom kao i adrenalin su odradili svoje.Sa danasnjim znanjem sigurno ne bih uradio isto.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #39 poslato: Februar 10, 2022, 08:09:56 posle podne »

2009 sam pretrpeo pucanje levog bicepsa i tetive prilikom prevrtanja gume teske od 550 kg.Trebalo ga je prevrnuti 6 puta a meni je kod treceg pukao i biceps i tetiva,i bilo je jos 2 discipline do kraja takmicenja i ja zavrsih takmicenje sa puknutim bicepsom(vucenje kamiona i ne secam se vise koja je bila druga disciplina koju sam uradio sa puknutim bicepsom).U to vreme sam se takmicio u powerliftingu,benc presu i strongmanu imajuci 30-35 takmicenja godisnje sto je bilo prepuno i bilo je neizbezno da ce se nesto desiti.Da stvar bude jos gora te godine je puno profi strongman takmicaru pukao biceps Ervinu Katoni,Misha Kokljaevu itd.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Koliko dugo ti je trajao oporavak i od cega se sastojao?
Kao prvo morao sam na operaciju u madarsku jer kod nas ne operisu kidanje misica i tetiva.Posle opreacije 6 nedelja sam bio u polu gipsu,polu zavoju,pa terapija od 6 nedelja.Srecom pa mi se desilo u leto pa sam terapiju mogao raditi u vodi sto je puno olaksao posao,posto mi u Backoj Topoli nemamo bazen,ali imamo prelepo jezero.Kompletan oporavak je trajao nekih 3 meseca mada sam ja posle 2 meseca vec radio mrtvo sa 260 kg,srecom pa je proslo bez posledice.Sa danasnjim znanjem to ne bih uradio.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sta su ti tacno operisali? Zar misic  ne zarasta sam?
Da,zarasta,ali nece biti toliko jaka.Pukao bi opet.Zato sam pristao na operaciju.Jer kad misic zarasta sam onda puno puta ne zarasta kako treba.Kao sto sam vec pisao probusili su mi nadlakticnu kost,pripojili misic i tetivu sa 4 titanijumska srafa na kost.Doktor je rekao da ako planiram i dalje da se takmicim onda moram operisati.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Kod potpunih ruptura mišića postoji velika verovatnoća od stvaranja obimnog ožiljka, što onda smanjuje kontraktilnu moć mišića. To ožiljno (fibrozno) tkivo nema svojstva kontrakcije. Zato je i dobro što si se odlučio na operaciju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #38 poslato: Februar 10, 2022, 07:42:16 posle podne »

Pucanje misica u lumbalnom dijelu uz iskaknje prsljena. Desilo se na deadliftu zadnja nedelje pred takmičenje. Prošlo je vec 6 godina od tada, posledice se osete s vremena na vrijeme, ali sam rehabilitavao povredu gotovo 90% i to upravo u najvećoj mjeri deadliftom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Jesi mislio na diskus herniju?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #37 poslato: Februar 10, 2022, 07:40:22 posle podne »

Koliko ste se oporavljali od povreda tetiva i mišića?

Od povrede rotatora ramena, sa sve terapijom, bol je trajao nekoliko godina i samo je nestao na kraju.
Koliko ti je ta povreda uticala na treniranje?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #36 poslato: Februar 10, 2022, 07:38:31 posle podne »

Najgore po mene su bile povrede koje nisu fatalne ali sam ih zanemarivao i napravio samo jos veci problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koje na primer? Koje su bile posledice zanemarivnja?
Hronicne upala ramena. A jednom prilikom pri povredi  kuka ( pomerena karlica) sam stvarno mislio da to nije nista ,jer nisam imao nekih bolova, to me je kasnije dovelo do misicnog disbalansa jer sam sve vreme trenirao pun obim treninga pa sam i vezbe radio asimetricno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li su ti hronične upale ramena uticale na intenzitet treninga? Kako si uspeo da posle povrede kuka i nepravilnih treninga ponovo uspostaviš balans mišića?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #35 poslato: Februar 10, 2022, 07:35:57 posle podne »

Za upalu i kidanje tetive bicepsa kažu da je baš bolno i opisuju kao iritantna bol, svi navode i da ne mogu kašiku da podignu.
Da,velika je bol bila,zato su se ostali takmicari i cudili sto sam hteo da zavrsim takmicenje sa puknutim bicepsom i tetivom.Sto je jos gore posle sam morao voziti 3 sata do bolnice u Segedinu.Jeste da sam vozio sa jednom rukom ,ali bol je i onda bila velika.Probusili mi podlakticnu kost i tamo pricvrstili biceps i tetivu,tako da u levoj ruci imam 4 sarafa koji ostaje samnom dozivotno.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
To što si uradio je baš hrabro sa tvoje strane. Ali, kao što su već rekli, ne preporučujem nikome da tako nešto radi. Zaista su ozbiljne povrede u pitanju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #34 poslato: Februar 10, 2022, 07:32:16 posle podne »

Tetiva kod Bicepsa.
Oporavak preko šest meseci. Laserska terapija dve nedelje, ketonal protiv bolova sam mazao I mirovanje
Nisam mogao kašiku podići od bolova.
Simao sam je na magnetnu I rekli su mi da je tetiva izgledalo kao da je bušna ko švajcarski sir I samo što skroz nije pukla.
Ono što bih napomenuo je I to da me to nije omelo u treningu.
Ruku sam bandažirao I trenirao desnu I sve ostalo što mogu raditi bez te ruke.
A koliko dugo ti je trebalo posle da ojačaš tu ruku?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #33 poslato: Februar 10, 2022, 07:25:44 posle podne »

Odlična tema. Nadam se da će mnogima koristiti da nešto i nauče kako je dovoljan trenutak nepažnje i odsustva koncentracije, pri čemu nastane i teža povreda.

Imam prijatelje rukometasicu i koarkasa koji su pokidali rpednje ukrstene ligamente. Ono sto je karakteristicno jeste da je on osecao umor tokom treninga, a nju je nacela prehlada/neka bolest.....u tom slucaju, informacija je od glave do misica jednostavno zakasnila, misic nije doradio odredjenu akciju i desilo se kidanje ligamenata. Da se vratim na ono u sta ja verujem, a to je da pri umoru/bolesti itd. ne treba trenirati. Vasem telu treba odmor.
Istina. Nema tu šta mnogo da se doda. Treba voditi računa. Jednostavno, bolje je preskočiti trening neki dan, nego zadobiti povredu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #32 poslato: Februar 10, 2022, 11:25:57 pre podne »

Najgore po mene su bile povrede koje nisu fatalne ali sam ih zanemarivao i napravio samo jos veci problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koje na primer? Koje su bile posledice zanemarivnja?
Hronicne upala ramena. A jednom prilikom pri povredi  kuka ( pomerena karlica) sam stvarno mislio da to nije nista ,jer nisam imao nekih bolova, to me je kasnije dovelo do misicnog disbalansa jer sam sve vreme trenirao pun obim treninga pa sam i vezbe radio asimetricno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li su ti i sad vidljive posledice kod povrede kuka? Jesi li uspeo da vratiš mišiće i snagu tog dela?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.