TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:31:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Supersetovi  (Pročitano 2067 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #12 poslato: Mart 17, 2022, 11:57:22 pre podne »

Ja najvise kod super setova kombinujem 2 misicne partije i to se trudim da budu leda-grudi,biceps-triceps ili kod ramena uhvatim vise vezbi pa radim 2-3 vezbe jedan posle drugog da osetim da gore misici.Godinama sam shvatio da mi ovakav trening najvise lezi za ramena,bolje reaguje nego na velike kilaze.Od velikih kilaza dobijam snagu ali ne i izgled,tako da ako hocete siroka ramena treba da probate super setove mozda ce vam pomoci kao sto je i meni pomoglo.
Da, opšte je poznato da ramena zahtijevaju veći obim treninga tj veći broj ponavljanja. Bitno je naravno i da su snažna ramena, jer nije isto raditi Snatch sa 20kg i 80kg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Naravno,potisak za ramena mi je prva vezba i posle radim ove dodatne vezbe u super seriji sa vise ponavljanja,ili recimo prvo uradim kao zagrevanje ove vezbe u super seriji i onda prelazim na stojeci ili sedeci potisak za ramena sa velikom kilazom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2022, 11:55:07 pre podne »

Ja najvise kod super setova kombinujem 2 misicne partije i to se trudim da budu leda-grudi,biceps-triceps ili kod ramena uhvatim vise vezbi pa radim 2-3 vezbe jedan posle drugog da osetim da gore misici.Godinama sam shvatio da mi ovakav trening najvise lezi za ramena,bolje reaguje nego na velike kilaze.Od velikih kilaza dobijam snagu ali ne i izgled,tako da ako hocete siroka ramena treba da probate super setove mozda ce vam pomoci kao sto je i meni pomoglo.

Da li smatras da bi isti princip imao efekta za npr. listove?
Moguce,zasto da ne.Ja jos nisam to isprobao,ali Svarceneger je sa tim principom popravio svoje listove za godinu dana.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2022, 11:33:41 pre podne »

Ja najvise kod super setova kombinujem 2 misicne partije i to se trudim da budu leda-grudi,biceps-triceps ili kod ramena uhvatim vise vezbi pa radim 2-3 vezbe jedan posle drugog da osetim da gore misici.Godinama sam shvatio da mi ovakav trening najvise lezi za ramena,bolje reaguje nego na velike kilaze.Od velikih kilaza dobijam snagu ali ne i izgled,tako da ako hocete siroka ramena treba da probate super setove mozda ce vam pomoci kao sto je i meni pomoglo.
Da, opšte je poznato da ramena zahtijevaju veći obim treninga tj veći broj ponavljanja. Bitno je naravno i da su snažna ramena, jer nije isto raditi Snatch sa 20kg i 80kg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Pa jasno....za te discipline je snaga najbitnija.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2022, 11:32:59 pre podne »

Ja najvise kod super setova kombinujem 2 misicne partije i to se trudim da budu leda-grudi,biceps-triceps ili kod ramena uhvatim vise vezbi pa radim 2-3 vezbe jedan posle drugog da osetim da gore misici.Godinama sam shvatio da mi ovakav trening najvise lezi za ramena,bolje reaguje nego na velike kilaze.Od velikih kilaza dobijam snagu ali ne i izgled,tako da ako hocete siroka ramena treba da probate super setove mozda ce vam pomoci kao sto je i meni pomoglo.

Da li smatras da bi isti princip imao efekta za npr. listove?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: Mart 16, 2022, 03:10:40 posle podne »

Ja najvise kod super setova kombinujem 2 misicne partije i to se trudim da budu leda-grudi,biceps-triceps ili kod ramena uhvatim vise vezbi pa radim 2-3 vezbe jedan posle drugog da osetim da gore misici.Godinama sam shvatio da mi ovakav trening najvise lezi za ramena,bolje reaguje nego na velike kilaze.Od velikih kilaza dobijam snagu ali ne i izgled,tako da ako hocete siroka ramena treba da probate super setove mozda ce vam pomoci kao sto je i meni pomoglo.
Da, opšte je poznato da ramena zahtijevaju veći obim treninga tj veći broj ponavljanja. Bitno je naravno i da su snažna ramena, jer nije isto raditi Snatch sa 20kg i 80kg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: Mart 16, 2022, 01:43:50 posle podne »

Ja najvise kod super setova kombinujem 2 misicne partije i to se trudim da budu leda-grudi,biceps-triceps ili kod ramena uhvatim vise vezbi pa radim 2-3 vezbe jedan posle drugog da osetim da gore misici.Godinama sam shvatio da mi ovakav trening najvise lezi za ramena,bolje reaguje nego na velike kilaze.Od velikih kilaza dobijam snagu ali ne i izgled,tako da ako hocete siroka ramena treba da probate super setove mozda ce vam pomoci kao sto je i meni pomoglo.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2022, 06:44:12 posle podne »

Ubacim često u trening npr poslednju seriju super-seta. Kombinujem uglavnom.  Dobra je stvar kada smo kratki sa vremenom i kada želimo da šokiramo malo misic.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Je l to znaci da radis dve grupe misica po treningu ili ne?
Često i tri grupe...uvijek kombinujem sem kad su noge u pitanju tj kvadriceps. Sa zadnjom kožom kombinujem često i druge particije. Moraju biti u suštini neke lakše, poput trpeza ili stomaka.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2022, 06:59:44 posle podne »

Ubacim često u trening npr poslednju seriju super-seta. Kombinujem uglavnom.  Dobra je stvar kada smo kratki sa vremenom i kada želimo da šokiramo malo misic.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Je l to znaci da radis dve grupe misica po treningu ili ne?
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2022, 07:55:26 pre podne »

Ja ih cesto koristim u treninzima sa manjim tezinama. Ponekad umesto klasicnog poligona “kruznog “ treninga napravim 5-6 stanica sa po dve vezbe i radim 6-8 minuta po 10 ponavljanja( cilj je uraditi sto vise serija).
Pokazao se kao odlican trening za pumpu misica.
Vezbe budu na primer:
Zgib-sklek
Benc press- privlak na ravnoj klupi
Biceps sa sipkom- triceps na masini
Zadnja loza- prednja loza
Trbusni- ledjni
Prednje rame( bucice ispred sebe) - letenje sa bucicama u stranu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2022, 10:38:57 posle podne »

Koristim naravno,ali retko kad suprotne misice,najcesce ga koristim kod treninga ramena i to uglavnom kao zadnju vezbu podizanje bucica ispred sebe,letenje i letenje u predklonu i to zbog pumpanja misica ili da bih sto bolje prokrvio misic.Primetio sam da mi ramena puno bolje reaguju na ovakav trening.Kada sam kratak sa vremenom onda radim leda i grudi,i nema boljeg osecaja pumpe od toga.Uglavnom radim zgibove sa sirokim hvatom sa benc presom,veslanje na T sipci sa potiskom na kosoj klupi,zgibovi sa uskim hvatom i razvlacenje,pa veslanje i propadanje da bih zavrsio trening sa pulover vezbom.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2022, 06:52:38 posle podne »

Ubacim često u trening npr poslednju seriju super-seta. Kombinujem uglavnom.  Dobra je stvar kada smo kratki sa vremenom i kada želimo da šokiramo malo misic.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2022, 09:05:18 pre podne »

Da li radite supersetove?

Supersetovi podrazumevaju nacin vezbanja gde radite dve uzastopne vezbe suprotnih misicnih partija.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.