TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 02:50:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Klinka za L-carnitine..  (Pročitano 8463 puta)
anima88
Gost
« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2007, 11:06:40 posle podne »

Ajde bre kakve su to prozivke na forum-u bre nije vam ovo mesto za takve stvari!
Ne mojte da se glupirate ako ocete da prozivate nekoga mars na neko drugo mesto ovde su ljudi ok i nema smaranja!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #26 poslato: Maj 15, 2007, 07:53:18 posle podne »

nisam imao nameru da prozivam ili da vredjam BILO KOGA
ali me konstantno osudjuju jer sam jedini u teretani koji trenira duze od 6 meseci a da nisam nista koristio
meni to uposte ne smeta
Pa da meni to smeta ja bi ih sve iznapusavao i oterao u 3 pma a ovako mi je samo smesno i jos volim kada ih neko podbode sto piju sve i svasta a isti su kao i pre toga!
I samo lepo kazem ja sam gluperda i nemam pojma a vi nastavite tako
jos jednom kazem nisam imao nameru nikoga da vredjam
i da je svako odgovoran za sebe
samo sam trazio savet nista vise
ok?


Racunam da smo se razumeli i nadam se da moje pisanje vise nece biti pogresno tumaceno kao uvreda na bilo ciji racun jer ja na to najvise pazim!

Verujem da se bilo ko od vas do sada mogao i uveriti u to citajuci moje postove i da "najtezim" pitanjima prilazim sa duznim  postovanjem u skladu sa geslom: "NEMA GLUPIH PITANJA VEC GLUPIH ODGOVORA".

Dakle na meni je mnogo veca  odgovornost i zaista se trudim da svakom od VAS forumasa ukazem duzno pre svega ljudsko postovanje a onda i deo kolegijalnosti kao ucesnicima ovog foruma koji nije ni moj ni vas vec NAS!

Sportski pozdrav!
« Poslednja izmena: Maj 17, 2007, 12:56:30 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #25 poslato: Maj 15, 2007, 05:32:21 posle podne »

E owako prvo sto si mene izvredjao na PM,je posebna prica pogotovo sto si me optuzio da trpam steroide u dupe.....I nazvao me da ne kazem sada kako.....Ovaj sajt sluzi za informisanje i za sto zdravije treniranje i ishranu.....Ovde i da hoces neces saznati nista o upotrebi steroida..........Odnosno niko ti nece tacno reci sta treba da radis,jer ovaj sajt ne sluzi tome.....Ako vec za sebe kazes da si glup.Uzmi kupi pansport "bibliju" za 120 dinara i procitaj.....Mozda ces se tada opametiti......I samim tim neces planuti na svaki komentar upucen indirektno tebi.....

I rezime svega ako mislis da je korigovanje ishrane cilj da se uspe u "aktivnom" treniranju GRESIS....Samo mozes da minimalno napredujes....Lepo od tebe sto si 3 godine trenirao na suvo,ali samo si sebi otezao.Jer preparati koji se mogu kupiti u pansportu nisu STEROIDI niti stete organizmu kada se pravilno koriste....Ukoliko mislis da ti nisu potrebni,tu gresis jer sama ishrana ne moze isporuciti dovoljno potrebnih belancevina,vitamina,minerala,UH,amino kiselina itd za kratko vreme nakon treninga i u toku celog dana sto dovodi do sporog napredovanja......

Sto se tice L-karnitina i kardio treninga.....Dobar je za to jer pomaze samom brzem deponovanju masti do mitohondrija gde se razlazu u energiju....I zato ga vecina ljudi i koristi kao "aerobni" sagorevac jer se najbolje pokazuje u tracanju,voznji bicikla itd...
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
copava_glista
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #24 poslato: Maj 15, 2007, 04:50:54 posle podne »

nisam imao nameru da prozivam ili da vredjam BILO KOGA
ali me konstantno osudjuju jer sam jedini u teretani koji trenira duze od 6 meseci a da nisam nista koristio
meni to uposte ne smeta
Pa da meni to smeta ja bi ih sve iznapusavao i oterao u 3 pma a ovako mi je samo smesno i jos volim kada ih neko podbode sto piju sve i svasta a isti su kao i pre toga!
I samo lepo kazem ja sam gluperda i nemam pojma a vi nastavite tako
jos jednom kazem nisam imao nameru nikoga da vredjam
i da je svako odgovoran za sebe
samo sam trazio savet nista vise
ok?
« Poslednja izmena: Maj 15, 2007, 04:54:51 posle podne od strane copava_glista » Sačuvana
"Quod inicio viciousum, est non potest tractu temporis convalescere"
mikiveliki
Gost
« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2007, 04:28:49 posle podne »

100% mislite da sam gluperda
pa i jesam jer se ne razumem u hemiju e pa jbg treniram vec 3 god na suvo samo korigujem ishranu da mi odgovara treningu i to je to
tako da se potpuno upravu jer ne znam nista o preparatima
zato sam i pitao

JA NE ZNAM STA JE SA DANASNJOM GENERACIJOM ALI TOLIKO STE BRATE MEAKNI DA CIM SE U VAZDUHU NAZRE I POMISAO NA KRITIKU KOJA JE UPUCENA VAMA VI ODMA PUKNETE!!!?!?!

STO JE JOS GORE OVDE NI NAJMANJE NIJE O TOME BILO NI RECI...

"To sto bi ti napisao i ja mislim isto..." u prevodu znaci da sam ja licno veliki skeptik da ce l-karnitin uraditi bilo sta po pitanju znacajnije degradacije masnog tkiva a ne da je nick copava glista gluperda, KRAJ CITATA!
Sačuvana
copava_glista
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #22 poslato: Maj 15, 2007, 02:12:10 posle podne »

"Quod inicio viciousum, est non potest tractu temporis convalescere"
ova izreka je moj moto 
samo male korekcije na sebi i to je to !!!!!!!!!
Sačuvana
"Quod inicio viciousum, est non potest tractu temporis convalescere"
copava_glista
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #21 poslato: Maj 15, 2007, 01:40:30 posle podne »

100% mislite da sam gluperda
pa i jesam jer se ne razumem u hemiju e pa jbg treniram vec 3 god na suvo samo korigujem ishranu da mi odgovara treningu i to je to
tako da se potpuno upravu jer ne znam nista o preparatima
zato sam i pitao
Sačuvana
"Quod inicio viciousum, est non potest tractu temporis convalescere"
mikiveliki
Gost
« Odgovor #20 poslato: Maj 13, 2007, 07:28:45 posle podne »

ja bih napisao nesto al netju :D

To sto bi ti napiso mislim i ja isto...
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #19 poslato: Maj 11, 2007, 10:52:04 posle podne »

ja bih napisao nesto al netju :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Maj 10, 2007, 05:02:03 posle podne »

Copava glisto: DA
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #17 poslato: Maj 10, 2007, 12:00:35 posle podne »

Citao sam ovo sto je miki napisao pa me zanima moze li se uzeti lcarnitine a da mi je ishrana proteinska i da radim kardio?
znaci samo me zanima odgovor da ili ne!!!!!!!

Uzmi l-karnitin i dodaj gas!
Sačuvana
copava_glista
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2007, 11:10:13 posle podne »

Citao sam ovo sto je miki napisao pa me zanima moze li se uzeti lcarnitine a da mi je ishrana proteinska i da radim kardio?
znaci samo me zanima odgovor da ili ne!!!!!!!
Sačuvana
"Quod inicio viciousum, est non potest tractu temporis convalescere"
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #15 poslato: April 30, 2007, 08:48:39 pre podne »

Hvala
Znaci kada radim kardio da uzmem a ne sada

kad budes zadovoljan sa masom koju si stekao pa krenes na definiciju uz odgovarajucu ishranu i ako hoces suplementaciju, onda da uzmes.
jer ako hoces istovremeno da dobijas masu a ishrana ti je takva da jedes puno, pogotovo uh neces uspeti da znacajno dobijas na masi a istovremeno se definises.
moguce je polako dobijati na kvalitetnoj masi gde nece biti potrebna definicija sli to ne vredi ako kreces sa tacke gde nisi dovoljno definisan.

pozz  ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #14 poslato: April 29, 2007, 11:41:21 posle podne »

svaka cast Miki, sadrzajno i skroz tacno, dotice se svih bitnih tema u ovom slucaju.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
mikiveliki
Gost
« Odgovor #13 poslato: April 29, 2007, 10:23:44 posle podne »

Kao prvo Hvala svima na odgovoru.
Nisam hteo da ulazim u detalje mada sam trebao.
Mene je interesovalo samo da li ima efekta ako uzmem L - carnitin jer trenutno radim na masi.
Ishranu sam korigovao prema terningu za masu. Zadovoljan sam izgledom ali bi hteo da imam plocice na stomaku pa sam posle treninga u gym-u poceo da trcim izmedju 2-4 km a danima kada pravim pauzu vozim bicikl dao bg i nazad + uvece trcanje(naravno uz vezbe za trbusne misice).Rezultati su vidljiivi ali to nije to.
Pa sam hteo da uzmem L - Carnitine ali nisam znao ima li efekta uzimati a raditi masu.
Ako mislite da je ok pokusacu.
Jos jednom HVALA SVIMA na odgovorima

Da bi ti odgovor bio malo jasniji uci cemo u sustinu delovanja L-karnitina...

Ova AK pomaze sagorevanje masnoca i pri tome dobijenu energiju telo moze koristiti kao izvor za svoj fizicki rad. Sve ovo se desava u nasim celijam i to u onim delovima koji se zovu mitohondrije. Ove organele su nase fabrike za proizvodnju energije. dakle, u tvom slucaju kako si na masi ne vidim ni jedan razlog da upotrebom l-karnitina u bilo kom segmentu osujetis sebe u svojoj nameri da steknes vecu misicnu masu.

Iz cele price sledi logican zakljucak da vise l-karnitina moze ppomoci ukupno vecoj raspolozivosti u pogledu energije za misini rad a time i za sam trening. Ako se pri tome doda cinjenica da l-karnitin prevashodno u toj svovj misiji angazuje masnoce kao primarni izvor sigurno je da ce doci i do delimicne izmene u pravcu smanjena kolicine masnog tkiva.

Ovo nikako ne treba shvatiti kao jednostavno resenje za istovremeno mrsavljenje i dobijanje na "cistoj" misicnoj masi jer vrednosti metabolickih reakcija sa l-karnitinom u gl. ulozi ukuopo gledavsi nisu velike. Jos vaznija cinjenica je da telo u uslovima teskog fizickog rada kakv je trening za masu prvo koristi glikogen i glikozu kao gorivo da bi tek nakon sto su ovi prvobitni izvor znacajno smanjeni prelazi na tzv alternativne energetske izvore kao sto je mast. Cak i u ovim ekstremnim uslovima kada je nivo secera u krvi izrazito nizak telo nece sagorevati jedino masnoce vec naprotiv bice to kombinacija sa AK.
Veliki energetski deficit po pravilu uvek znacajno angazuje proteine kao gorivo i nase telo uvodi u fazu katabolizma, stanje prilicno nepozlejno za svakog ko iole ozbiljno radi na masi.

U zakljucku...nivo potrosnje masnoca bice odredjen pre svega matabolickim zakonitostima u korelaciji sa tipom fizicke aktivnosti.  Iz ovog sledi da bez obzira koliko veliku kolicinu l-karnitina unosili u telo  ( najvece doze idu i do 5-6 g) vase telo nece znacajnije angazovati masnoce ako vas tip treninga nije adekvatnog karaktera...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.