TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:28:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49403 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1136 poslato: Jul 25, 2023, 04:46:31 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
To sam i ja primetio,znaci ili je van sezona ili nema treninga i onda oni kao da hoce da nadoknade...mada mi to uopste nije jasno jer sa tim samo svoje telo ugrozava....
Verovatno je to neki luft, izbacivanje napetosti, bar oni tako pravdaju.
To je unistavanje organizma.
Slažem se ali ko će znati njihove razloge...
Zato što mnogi nemaju psihijatra ili psihologa u svom timu stručnjaka, a naročito ne kada su ekipni sportovi u pitanju.
To je mnogo važno zbog njih samih da imaju nekog u timu ko bi ih saslušao i usmerio negde da nađu luft.
Često se navodi Đoković kao primer- kako je izgledala njegova igra dok nije imao psihološku podršku, a kako posle toga. Potpuno drugačije.

I ishrana. Ali da ne izuzmemo i duhovnog vodica. Vrlo bitna stavka.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1135 poslato: Jul 25, 2023, 04:45:26 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
To sam i ja primetio,znaci ili je van sezona ili nema treninga i onda oni kao da hoce da nadoknade...mada mi to uopste nije jasno jer sa tim samo svoje telo ugrozava....
Verovatno je to neki luft, izbacivanje napetosti, bar oni tako pravdaju.
To je unistavanje organizma.
Slažem se ali ko će znati njihove razloge...
Razlog za opijanja mislim da bi svi mi ovde imali,samo je pitanje volje ili karaktera da se to ne uradi,nego sve te stvari negde drugde da ispolji a ne u vidu alkohola.
Slažem se sa svim, samo ne nose se svi isto i ne vide svi isto jednu pojavu ili situaciju.
Slažem se. Nekome je lakše da se napije, nego da rešava konkretne probleme.

Velikom broju ljudi. Neki cak i ne prepoznaju zasto piju...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1134 poslato: Jul 25, 2023, 04:44:28 posle podne »

Miki, odlično je što si uočio svoje nedostatke i prestao sa lošom navikama. Kada bi svi tako gde bi nam kraj bio.
Hvala ti puno!
Mada sam perfekcionista i zelio bih jos malo da smanjim hranu,samim tim i telesnu tezinu i mozda bih onda bio zadovoljan,mada bih onda okruzenje oko sebe "gnjavio" da i oni zive tako. ;D
Perfekcionizam ne samo da podiže kriterijume vezane za tebe, već i za ljude u okolini, tako da i tu treba znati kad stati.
Sada vec i to znam,ali trebalo je MNOGOOOOO strpljenja od strane familije i vremena da stignemo dotle.
Treba napora da se to shvati. Uglavnom ljudi perfekcionizam smatraju dobrom crtom.
I jeste dobra stvar,samo treba znati granice.
Znam to i po sebi. Može to da predstavlja veliki hendikep, kada se ode u krajnost. Moramo da znamo kada da zakočimo.

Najteze, ali najisplatljivije. Definitivno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1133 poslato: Jul 25, 2023, 04:43:34 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
To sam i ja primetio,znaci ili je van sezona ili nema treninga i onda oni kao da hoce da nadoknade...mada mi to uopste nije jasno jer sa tim samo svoje telo ugrozava....
Verovatno je to neki luft, izbacivanje napetosti, bar oni tako pravdaju.
To je unistavanje organizma.
Slažem se ali ko će znati njihove razloge...
Zato što mnogi nemaju psihijatra ili psihologa u svom timu stručnjaka, a naročito ne kada su ekipni sportovi u pitanju.

Skuplji klubovi imaju..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1132 poslato: Jul 25, 2023, 04:42:47 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
Naročito dosta piju i kada su takmičenja.
To toliko često nisam primetila ali za pauze jesam.
Bila čak i naša fudbalska reprezentacija pre nekoliko godina, gde se videlo kako igrači piju i puše. Uslikali su ih. Posle su goreli svi mediji.

A sto eveopskim klubovima organizuju zurke sa sve devojkama 😁
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1131 poslato: Jul 25, 2023, 04:41:53 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
Naročito dosta piju i kada su takmičenja.
Auuuu to tek nije dobro!
Kakav primer onda pokazuje mladima????
Primer da treniraš nešto i da onda uveče izađeš, pa krene alkohol, cigare i da ne kažem koje još supstance.

Potpuno pogresno, ali neki tako naprosto zive. Pogledaj i NBA....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1130 poslato: Jul 25, 2023, 03:14:38 posle podne »

Nisam baš ot početka ispratila konverzaciju o nedostupnim divljim predelima ali sad videh da ste spominjali.
Napomenula bih da kod nas ima itekako mnogo divljih brdsko-planinskih delova na jugu Srbije. Recimo ispod Vranja i Kuršumlije, nisu poznati, retko ko zalazi tamo. Zato ako tražite izazov preporučujem
 Svakako nije kao Amazon ali za početak je dovoljan izazov.
Možemo da se dogovorimo nekada svi da idemo. Mada vidim ja da ćemo na putu za šumu da završimo u kafani ;D ;D ;D

Prvo u kafanu pa u sumu 😁
Ali Dule bez alkohola u kafani! ;)

Sta cemo onda u kafanu? 😁
U može biti dobre kliše i provoda i bez alkohola. Bitna je energija i raspoloženje koje ponesemo sa sobom.
Bas to kazem.Sto klise?Ja stvarno znam da se dobro osecam ako je drustvo dobro.Za to mi nije potreban alkohol.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1129 poslato: Jul 25, 2023, 03:13:19 posle podne »

Mislim da je opšti zaključak da alkohol ne treba uopšte uzimati ili što manje.
Ja sam za to da se uopste ne koristi.

Tvoje misljenje.
Naravno i stojim iza toga iz vise razloga i kao sportista i kao obican covek.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Slažem se i podržavam!
Hvala ti,vec sam pomislio da sam sam i da  samnom nesto nije u redu,ali sad vec vidim da smo na dobrom putu.
Ima dosta ljudi koji su antialkoholičari samo oni manje pričaju o tome i manje se primećuju pošto je postalo društveno poželjno da može da se popije i da je red da se nazdravi.
da,i ta pojava mi nikad nece biti jasna!Ja sam ponosan sto sam antialkoholicar i uopste mi ne smeta.Ko hoce neka pije,ja znam da necu a znam i zasto necu.
E to jeste strašno što su antialkoholičari uvek na meti podsmeha i kritikovanja.
Uvek sam ismevan zbog toga,doduse sada vec ne od strane drugara,oni su vec prihvatili da ja ne pijem,nego od strane poznanika i od onih koji me ne znaju,ali sada se vec ne nerviram zbog toga.
Mene su nekada zezali neki drugovi, ali ne nešto preterano. Ali uvek je to predmet šale kada neko ne pije. Nekima je u početku bilo i čudno što ne pijem.

Na daj, sta se koga tice da li pijes ili ne...
Naravno da se ne tice,ali to u svojim tinejdzerskim godinama i nije svejedno....mnogi zbog toga i piju kako ne bi ih vrsnjaci zezali sto ne piju....

Za pusenje sam primetio, ali za pice nisam.... kad sam bio klinac....
Jer si odrastao u takvoj okolini koja je vise prihvatala alkohol od cigareta. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1128 poslato: Jul 25, 2023, 03:12:27 posle podne »

Nisam baš ot početka ispratila konverzaciju o nedostupnim divljim predelima ali sad videh da ste spominjali.
Napomenula bih da kod nas ima itekako mnogo divljih brdsko-planinskih delova na jugu Srbije. Recimo ispod Vranja i Kuršumlije, nisu poznati, retko ko zalazi tamo. Zato ako tražite izazov preporučujem
 Svakako nije kao Amazon ali za početak je dovoljan izazov.
Možemo da se dogovorimo nekada svi da idemo. Mada vidim ja da ćemo na putu za šumu da završimo u kafani ;D ;D ;D

Prvo u kafanu pa u sumu 😁
Ali Dule bez alkohola u kafani! ;)

Sta cemo onda u kafanu? 😁
Da pijemo kafu ili neku dobru limunadu. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1127 poslato: Jul 25, 2023, 03:11:41 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
To sam i ja primetio,znaci ili je van sezona ili nema treninga i onda oni kao da hoce da nadoknade...mada mi to uopste nije jasno jer sa tim samo svoje telo ugrozava....

Nisu svi isti. Nekima prosto treba psihicki luft....
Svakome treba samo neko zna gde da potrazi taj luft i da mu to ne steti organizmu.A taj luft svako mora da nade sta najbolje odgovara.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1126 poslato: Jul 25, 2023, 03:10:37 posle podne »

Miki, odlično je što si uočio svoje nedostatke i prestao sa lošom navikama. Kada bi svi tako gde bi nam kraj bio.
Hvala ti puno!
Mada sam perfekcionista i zelio bih jos malo da smanjim hranu,samim tim i telesnu tezinu i mozda bih onda bio zadovoljan,mada bih onda okruzenje oko sebe "gnjavio" da i oni zive tako. ;D

Pusti svakog da zivi svoj zivot. 😁
Naravno. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1125 poslato: Jul 25, 2023, 03:09:36 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
To sam i ja primetio,znaci ili je van sezona ili nema treninga i onda oni kao da hoce da nadoknade...mada mi to uopste nije jasno jer sa tim samo svoje telo ugrozava....
Verovatno je to neki luft, izbacivanje napetosti, bar oni tako pravdaju.
To je unistavanje organizma.
Slažem se ali ko će znati njihove razloge...
Zato što mnogi nemaju psihijatra ili psihologa u svom timu stručnjaka, a naročito ne kada su ekipni sportovi u pitanju.
To je mnogo važno zbog njih samih da imaju nekog u timu ko bi ih saslušao i usmerio negde da nađu luft.
Ne mora da bude iz tima moze i neko "spolja" samo da potraze pomoc.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1124 poslato: Jul 25, 2023, 03:08:38 posle podne »

Inače je veliki paradoks ali ni malo retka pojava da mnogi sportisti piju ili puše ili oba. Čini mi se da najčešće konzumiraju alkohol u većim količinama čim imaju priliku za neku pauzu od treninga.
To sam i ja primetio,znaci ili je van sezona ili nema treninga i onda oni kao da hoce da nadoknade...mada mi to uopste nije jasno jer sa tim samo svoje telo ugrozava....
Verovatno je to neki luft, izbacivanje napetosti, bar oni tako pravdaju.
To je unistavanje organizma.
Slažem se ali ko će znati njihove razloge...
Razlog za opijanja mislim da bi svi mi ovde imali,samo je pitanje volje ili karaktera da se to ne uradi,nego sve te stvari negde drugde da ispolji a ne u vidu alkohola.
Slažem se sa svim, samo ne nose se svi isto i ne vide svi isto jednu pojavu ili situaciju.
Sa tim se slazem,ali zasto je lakse posegnuti za alkoholom i cigarama nego posegnuti za profesionalnu pomoc?Prva ce ti unistiti organizam a drugi ce ti pomoci kako da prevazides teskoce.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1123 poslato: Jul 25, 2023, 03:07:14 posle podne »

Miki, odlično je što si uočio svoje nedostatke i prestao sa lošom navikama. Kada bi svi tako gde bi nam kraj bio.
Hvala ti puno!
Mada sam perfekcionista i zelio bih jos malo da smanjim hranu,samim tim i telesnu tezinu i mozda bih onda bio zadovoljan,mada bih onda okruzenje oko sebe "gnjavio" da i oni zive tako. ;D
Perfekcionizam ne samo da podiže kriterijume vezane za tebe, već i za ljude u okolini, tako da i tu treba znati kad stati.
Sada vec i to znam,ali trebalo je MNOGOOOOO strpljenja od strane familije i vremena da stignemo dotle.
Treba napora da se to shvati. Uglavnom ljudi perfekcionizam smatraju dobrom crtom.
I jeste dobra stvar,samo treba znati granice.
Granice treba znati u svemu. Uglavnom ljudi sa postavljanjem istih imaju najviše problema. Zdrave granice su veći deo mentalnog zdravlja.
Upravo tako,to je osnova svega i u sportu ali i u zivotu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #1122 poslato: Jul 25, 2023, 11:52:26 pre podne »

Nisam baš ot početka ispratila konverzaciju o nedostupnim divljim predelima ali sad videh da ste spominjali.
Napomenula bih da kod nas ima itekako mnogo divljih brdsko-planinskih delova na jugu Srbije. Recimo ispod Vranja i Kuršumlije, nisu poznati, retko ko zalazi tamo. Zato ako tražite izazov preporučujem
 Svakako nije kao Amazon ali za početak je dovoljan izazov.
Možemo da se dogovorimo nekada svi da idemo. Mada vidim ja da ćemo na putu za šumu da završimo u kafani ;D ;D ;D

Prvo u kafanu pa u sumu 😁
Ali Dule bez alkohola u kafani! ;)

Sta cemo onda u kafanu? 😁
U može biti dobre kliše i provoda i bez alkohola. Bitna je energija i raspoloženje koje ponesemo sa sobom.
Samo je važno u kakvom smo društvu. Kada je prijatno društvo, onda je provod zagarantovan.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.