TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:55:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 109 110 [111] 112 113 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49365 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #56 poslato: Jun 21, 2022, 06:30:09 pre podne »

Sećam se na vežbama iz psihijatrije priče jednog pacijenta. Posle završetka lečenja od alkoholizma u stacionarnoj ustanovi koje je trajalo nekoliko nedelja (ne sećam se tačno), odmah na izlasku iz ustanove, u prodavnici ispred, kupi flašu alkoholnog pića. Generalno je teško lečenje ovakve patologije.
Inače na praktičnom delu ispita iz psihijatrije sam baš imao pacijenta koji je alkoholičar. Čuo sam kakve sve izgovore može da smišlja neko sa ovim problemom. Sećam se kako je pričao da je sam od sebe krio piće. Stavi u podrum flaše, u smislu da mu treba napor da ode po piće, pa zato kao neće piti. A onda je ipak odlazio i pio. Neverovatne stvari.
Veliki je problem, slično kao i sa drugim tipovima zavisnosti.

Bar se potrudio da smisli način kako da spreci sebe....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #55 poslato: Jun 21, 2022, 06:28:51 pre podne »

"Alkoholizam je svako ponovljeno pijenje alkohola, bez obzira na količinu i učestalost koje stvara određene probleme i teškoće (zdravstvene i/ili socijalne).
Au. Ovo nisam znao.
Toliko ljudi poznajem koji svakog ili svakog srugog dana popiju casicu/casu necega..... Ne dozivljavam to kao alkoholizam.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #54 poslato: Jun 20, 2022, 07:57:58 posle podne »

Sećam se na vežbama iz psihijatrije priče jednog pacijenta. Posle završetka lečenja od alkoholizma u stacionarnoj ustanovi koje je trajalo nekoliko nedelja (ne sećam se tačno), odmah na izlasku iz ustanove, u prodavnici ispred, kupi flašu alkoholnog pića. Generalno je teško lečenje ovakve patologije.
Inače na praktičnom delu ispita iz psihijatrije sam baš imao pacijenta koji je alkoholičar. Čuo sam kakve sve izgovore može da smišlja neko sa ovim problemom. Sećam se kako je pričao da je sam od sebe krio piće. Stavi u podrum flaše, u smislu da mu treba napor da ode po piće, pa zato kao neće piti. A onda je ipak odlazio i pio. Neverovatne stvari.
Veliki je problem, slično kao i sa drugim tipovima zavisnosti.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #53 poslato: Jun 20, 2022, 07:55:35 posle podne »

2.Faza alkoholizma - Dotična osoba sve više i više pije. Postaje zavisna od alkohola. Što više pije, to više raste podnošljivost prema alkoholu. Tada se za određene osobe govori da mogu puno da popiju, a da se ni ne primeti na njima. Tako se tolerancija organizma prema alkoholu sve više i više povećava, sve dok organizam ne postane prezasićen alkoholom.
                                                                       
3.Faza nepovratnih oštećenja - Dolazi do pada tolerancije. Organizam već slabije podnosi alkohol. Dovoljne su i male količine da bi dovele do opijenosti. Na kraju su dovoljne jedna ili dve čašice.
To je strašno i za osobu koja konzumira alkohol, kao i za njegovu okolinu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #52 poslato: Jun 20, 2022, 07:44:05 posle podne »

Kod nas se sve izokrene. Ako neko kaže da nije loše popiti jednu rakiju ujutru onda ljudi shvate da treba baš svaki dan ili da može i 2-3. To nikako nije dobro.


Mislis da se ne misli na svaki dan? Mislim, ako postoji benefit i od jedne, zasto ne onda svakog dana?
Ja iako sam tvrdi zagovornik bez alkohola mislim da jedna casica dnevno ti ne bi skodilo problem je u tome sto ljudi ne bi stali kod jedne casice,vodeni mislju ako je jedna casica zdrava onda recimo 3 casice jos zdravija i na kraju alkoholizam....
Postepeno povećavaju i onda kažu da je zdravo. Znam mnoge izgovore.
I ja ne pijem. Probam nekada na nekoj proslavi po jedan, dva gutljaja. Bukvalno nisam nikad ni mogao da pijem. Taj ukus alkoholnog pića mi nikada nije prijao.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #51 poslato: Jun 20, 2022, 07:41:00 posle podne »

Kažu lekari čaša crnog vina je dobra da se popije svski dan.
Ssmo što neki to zamene za flašu.

Bilo bi bolje da je belo zdravo :D
Nestorovic preporucuje i po 1 rakicu radi cirkulacije ujturu.
To i jeste preporučljivo po jedna rakija ujutru. Samo opet, što kaže Zoltan, postane od čaše flaša. Za tako malu količinu rakije ima i dokaza o pozitivnom efektu. Čak je utvrđeno i na ćelijskom nivou kako ima pozitivan učinak.

Dakle, imam napismeno da je dobro da bih praktikovao! :D
Samo što sam mislio na čašicu. Ako ćeš flašu, onda ne smatram da sam odgovoran ;D ;D ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #50 poslato: Jun 20, 2022, 11:26:21 pre podne »

2.Faza alkoholizma - Dotična osoba sve više i više pije. Postaje zavisna od alkohola. Što više pije, to više raste podnošljivost prema alkoholu. Tada se za određene osobe govori da mogu puno da popiju, a da se ni ne primeti na njima. Tako se tolerancija organizma prema alkoholu sve više i više povećava, sve dok organizam ne postane prezasićen alkoholom.
                                                                       
3.Faza nepovratnih oštećenja - Dolazi do pada tolerancije. Organizam već slabije podnosi alkohol. Dovoljne su i male količine da bi dovele do opijenosti. Na kraju su dovoljne jedna ili dve čašice.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #49 poslato: Jun 20, 2022, 11:25:21 pre podne »

Razvoj alkoholizma ima određeni tok:

1.Faza društvene potrošnje - Osoba oseća da mu alkohol pruža zadovoljstvo i olakšanje. Zbog toga želi ponovo da pije, čime stiče naviku. Iz navike se neprimetno prelazi u zavisnost, tj. u stanje u kojoj ne može više bez alkohola.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #48 poslato: Jun 20, 2022, 11:21:31 pre podne »

"Alkoholizam je svako ponovljeno pijenje alkohola, bez obzira na količinu i učestalost koje stvara određene probleme i teškoće (zdravstvene i/ili socijalne).
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #47 poslato: Jun 20, 2022, 11:12:33 pre podne »

Pa svakodnevna konzumacija vodi ka toleranciji. Već sam napisala.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Jun 20, 2022, 07:24:06 pre podne »

Kod nas se sve izokrene. Ako neko kaže da nije loše popiti jednu rakiju ujutru onda ljudi shvate da treba baš svaki dan ili da može i 2-3. To nikako nije dobro.


Mislis da se ne misli na svaki dan? Mislim, ako postoji benefit i od jedne, zasto ne onda svakog dana?
Ja iako sam tvrdi zagovornik bez alkohola mislim da jedna casica dnevno ti ne bi skodilo problem je u tome sto ljudi ne bi stali kod jedne casice,vodeni mislju ako je jedna casica zdrava onda recimo 3 casice jos zdravija i na kraju alkoholizam....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #45 poslato: Jun 20, 2022, 06:22:28 pre podne »

Kod nas se sve izokrene. Ako neko kaže da nije loše popiti jednu rakiju ujutru onda ljudi shvate da treba baš svaki dan ili da može i 2-3. To nikako nije dobro.


Mislis da se ne misli na svaki dan? Mislim, ako postoji benefit i od jedne, zasto ne onda svakog dana?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #44 poslato: Jun 19, 2022, 06:38:34 posle podne »

Kod nas se sve izokrene. Ako neko kaže da nije loše popiti jednu rakiju ujutru onda ljudi shvate da treba baš svaki dan ili da može i 2-3. To nikako nije dobro.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #43 poslato: Jun 19, 2022, 06:10:57 pre podne »

Kažu lekari čaša crnog vina je dobra da se popije svski dan.
Ssmo što neki to zamene za flašu.

Bilo bi bolje da je belo zdravo :D
Nestorovic preporucuje i po 1 rakicu radi cirkulacije ujturu.
To i jeste preporučljivo po jedna rakija ujutru. Samo opet, što kaže Zoltan, postane od čaše flaša. Za tako malu količinu rakije ima i dokaza o pozitivnom efektu. Čak je utvrđeno i na ćelijskom nivou kako ima pozitivan učinak.

Dakle, imam napismeno da je dobro da bih praktikovao! :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #42 poslato: Jun 18, 2022, 10:53:40 posle podne »

Kažu lekari čaša crnog vina je dobra da se popije svski dan.
Ssmo što neki to zamene za flašu.

Bilo bi bolje da je belo zdravo :D
Nestorovic preporucuje i po 1 rakicu radi cirkulacije ujturu.
To i jeste preporučljivo po jedna rakija ujutru. Samo opet, što kaže Zoltan, postane od čaše flaša. Za tako malu količinu rakije ima i dokaza o pozitivnom efektu. Čak je utvrđeno i na ćelijskom nivou kako ima pozitivan učinak.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 109 110 [111] 112 113 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.