TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:02:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49266 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #401 poslato: Oktobar 27, 2022, 08:57:52 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)

Znam x primera gde su majke pravile od svojih cerki "manekenke" i sponzoruse. Tako da.....
O tome je bila jedna cela emisija na TLC gde su roditelji iz Amerike nosali svoje cerke kod frizera,pa da im prave nokte,haljine itd da bi se takmicili na izboru najlepseg deteta amerike....
Znam. Nisam gledao, ali sam viđao reklame. Vidi se sva iskompleksiranost roditelja. Mislim da ipak treba pogledati takve emisije i videti kako ne treba da se radi.
To mi je i bio cilj sto sam spomenuo,da se vidi i ta strana zivota i kako to negativno utice na razvoj deteta.
Naravno. Zaista je dobro pogledati i takve emisije i analizirati šta sve ljudi rade.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #400 poslato: Oktobar 27, 2022, 04:52:29 posle podne »

To je svakako mnogo bolje nego potiskivanje i negiranje problema. Sve krene kao bezazlena loša navika, a može daleko da dogura.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #399 poslato: Oktobar 27, 2022, 11:21:02 pre podne »

Takođe, kao jedan od bitnih faktora u sticanju loših navika naveli su reklamiranje alkohola. Jako sam pozitivno iznenađena koliko lepo rezonuju, iako svi danas govore da je omladina povodljiva.
Ja sam stekla utisak da mnogi stariji nisu svesni ovoga.
Da,puno rezonuju,svesni su i ne kriju to,otvoreno govore o tim/takvim stvarima.Cak i o resavanjima takvih stvari.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #398 poslato: Oktobar 27, 2022, 11:19:41 pre podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)

Znam x primera gde su majke pravile od svojih cerki "manekenke" i sponzoruse. Tako da.....
O tome je bila jedna cela emisija na TLC gde su roditelji iz Amerike nosali svoje cerke kod frizera,pa da im prave nokte,haljine itd da bi se takmicili na izboru najlepseg deteta amerike....
Znam. Nisam gledao, ali sam viđao reklame. Vidi se sva iskompleksiranost roditelja. Mislim da ipak treba pogledati takve emisije i videti kako ne treba da se radi.
To mi je i bio cilj sto sam spomenuo,da se vidi i ta strana zivota i kako to negativno utice na razvoj deteta.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #397 poslato: Oktobar 27, 2022, 11:18:47 pre podne »

Koja rešenja vidite kao načine za zdravu ishranu učenika?

Da prepuju obroke i nose sa sobom...mislim, zdravije opcije nema. Ali realno gledajuci, koliko ucenika ce nositi hranu u skolu?
To ne znam,ali znam da moj nosi.To sve zavisi od vaspitanja i primera koja dajes.Jeste da mu cesto jos i dan danas pomazem u pripremanju tih jela,ali zna sta  radi,sta i koliko jede. ;)

Bravo, ovo super zvuci. Zaista sam mislio da ne postoje deca koja nose uzinu u skolu.
I u osnovnu skolu je nosio jer ono sto su dobijali je cesto bilo pokvareno,ali onda jos nije pazio na ishranu,jeo je svasta.Sada vec bira da to bude zdravije.

Davali su im u skoli pokvarenu hranu??
Da,dobili su kiflu sa virslom a moj sin izvadio virslu iz znatizelje jer je virsla imao cudan ukus i bila je zelena.
Šta tu može da se kaže. To je nezamislivo da se desi u bilo kom objektu, a da ne govorim o prodaji hrane u okviru škola.
Apsolutno se slazem!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #396 poslato: Oktobar 25, 2022, 09:25:48 posle podne »

Takođe, kao jedan od bitnih faktora u sticanju loših navika naveli su reklamiranje alkohola. Jako sam pozitivno iznenađena koliko lepo rezonuju, iako svi danas govore da je omladina povodljiva.
Ja sam stekla utisak da mnogi stariji nisu svesni ovoga.
Zanimljiva zapažanja. Odlično su uvideli na koje se sve načine utiče da se pospeši konzumiranje alkohola.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #395 poslato: Oktobar 25, 2022, 07:44:56 posle podne »

Takođe, kao jedan od bitnih faktora u sticanju loših navika naveli su reklamiranje alkohola. Jako sam pozitivno iznenađena koliko lepo rezonuju, iako svi danas govore da je omladina povodljiva.
Ja sam stekla utisak da mnogi stariji nisu svesni ovoga.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #394 poslato: Oktobar 25, 2022, 07:42:52 posle podne »

Skoro sam baš pričala sa srednjoškolcima na temu alkohola. Oni isto potvrđuju da je društvo to koje nameće nezdrave navike u piću i hrani. Ali deca su itekako svesna da je tu problem i u karakteru.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #393 poslato: Oktobar 23, 2022, 08:57:15 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)

Znam x primera gde su majke pravile od svojih cerki "manekenke" i sponzoruse. Tako da.....
O tome je bila jedna cela emisija na TLC gde su roditelji iz Amerike nosali svoje cerke kod frizera,pa da im prave nokte,haljine itd da bi se takmicili na izboru najlepseg deteta amerike....
Znam. Nisam gledao, ali sam viđao reklame. Vidi se sva iskompleksiranost roditelja. Mislim da ipak treba pogledati takve emisije i videti kako ne treba da se radi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #392 poslato: Oktobar 23, 2022, 08:55:40 posle podne »

Koja rešenja vidite kao načine za zdravu ishranu učenika?

Da prepuju obroke i nose sa sobom...mislim, zdravije opcije nema. Ali realno gledajuci, koliko ucenika ce nositi hranu u skolu?
To ne znam,ali znam da moj nosi.To sve zavisi od vaspitanja i primera koja dajes.Jeste da mu cesto jos i dan danas pomazem u pripremanju tih jela,ali zna sta  radi,sta i koliko jede. ;)

Bravo, ovo super zvuci. Zaista sam mislio da ne postoje deca koja nose uzinu u skolu.
I u osnovnu skolu je nosio jer ono sto su dobijali je cesto bilo pokvareno,ali onda jos nije pazio na ishranu,jeo je svasta.Sada vec bira da to bude zdravije.

Davali su im u skoli pokvarenu hranu??
Da,dobili su kiflu sa virslom a moj sin izvadio virslu iz znatizelje jer je virsla imao cudan ukus i bila je zelena.
Šta tu može da se kaže. To je nezamislivo da se desi u bilo kom objektu, a da ne govorim o prodaji hrane u okviru škola.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #391 poslato: Oktobar 23, 2022, 03:47:51 posle podne »

Mada konstantno pričanje i davanje dobrog primera mnogo više utiču na dete nego bilo kakvo društvo.
Ovo je moj moto i ja tako vaspitavam svog sina evo vec sedamnaestu godinu,a i ja sam tako vaspitavan.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #390 poslato: Oktobar 23, 2022, 03:46:03 posle podne »

Koja rešenja vidite kao načine za zdravu ishranu učenika?

Da prepuju obroke i nose sa sobom...mislim, zdravije opcije nema. Ali realno gledajuci, koliko ucenika ce nositi hranu u skolu?
To ne znam,ali znam da moj nosi.To sve zavisi od vaspitanja i primera koja dajes.Jeste da mu cesto jos i dan danas pomazem u pripremanju tih jela,ali zna sta  radi,sta i koliko jede. ;)

Bravo, ovo super zvuci. Zaista sam mislio da ne postoje deca koja nose uzinu u skolu.
I u osnovnu skolu je nosio jer ono sto su dobijali je cesto bilo pokvareno,ali onda jos nije pazio na ishranu,jeo je svasta.Sada vec bira da to bude zdravije.
Posebno to što je mnogo puta hrana totalno neodgovarajućeg kvaliteta po školskim kantinama, kao i trafikama, koje su u okviru školskog dvorišta ili u blizini škole. Ne mogu ni da zamislim na šta sve može da se naiđe.
Recimo sto je kod mene "izbio osigurac"  je bio kad su dobili kiflu sa virslom a kifla zelena....to su u skoli dobili.

Ja sam u soku da su im to dali, iskreno.
I ja jos uvek iako se to desilo pre oko 4 godine
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #389 poslato: Oktobar 23, 2022, 03:45:19 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)
Neki roditelji pokušavaju da svoje neostvarene želje ostvare preko svoje dece, što naravno da nije u redu. Onda deca budu nezadovoljna. Svako je ličnost za sebe i treba ga pustiti da sam izabere čime će se baviti.

I takvih slucajeva znam milion, i u sportu i u drugim poljima....sopstvene komplekse lece na deci..
I ja znam ali to za mene nisu ljudi nego su bolesnici,trebalo bi im oduzeti decu.Njima dete ne sluzi da bi ih voleli i odgajali kako treba,nego da bi nad njima ziveli svoj zivot!!!!Takve roditelje odmah streljati!!!A decu pustiti da zive svoj zivot!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #388 poslato: Oktobar 23, 2022, 03:43:38 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)

Znam x primera gde su majke pravile od svojih cerki "manekenke" i sponzoruse. Tako da.....
O tome je bila jedna cela emisija na TLC gde su roditelji iz Amerike nosali svoje cerke kod frizera,pa da im prave nokte,haljine itd da bi se takmicili na izboru najlepseg deteta amerike....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #387 poslato: Oktobar 23, 2022, 03:42:13 posle podne »

Koja rešenja vidite kao načine za zdravu ishranu učenika?

Da prepuju obroke i nose sa sobom...mislim, zdravije opcije nema. Ali realno gledajuci, koliko ucenika ce nositi hranu u skolu?
To ne znam,ali znam da moj nosi.To sve zavisi od vaspitanja i primera koja dajes.Jeste da mu cesto jos i dan danas pomazem u pripremanju tih jela,ali zna sta  radi,sta i koliko jede. ;)

Bravo, ovo super zvuci. Zaista sam mislio da ne postoje deca koja nose uzinu u skolu.
I u osnovnu skolu je nosio jer ono sto su dobijali je cesto bilo pokvareno,ali onda jos nije pazio na ishranu,jeo je svasta.Sada vec bira da to bude zdravije.

Davali su im u skoli pokvarenu hranu??
Da,dobili su kiflu sa virslom a moj sin izvadio virslu iz znatizelje jer je virsla imao cudan ukus i bila je zelena.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.