TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:32:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49364 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #416 poslato: Oktobar 30, 2022, 03:33:25 posle podne »

Čak je sponzor jednog humanitarnog basket turnira bila vodka.
A da, sponzori svih festivala i većine velikih humanitarnih događaja je alkohol.
Bas vodka ili smirnoff ice npr?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #415 poslato: Oktobar 30, 2022, 03:32:49 posle podne »

Takođe, kao jedan od bitnih faktora u sticanju loših navika naveli su reklamiranje alkohola. Jako sam pozitivno iznenađena koliko lepo rezonuju, iako svi danas govore da je omladina povodljiva.
Ja sam stekla utisak da mnogi stariji nisu svesni ovoga.

Iskreno, ne znam gde su videli uopste reklame alkoholnih pica?
Mozda pivo?
Pivo se reklamira na sve strane. Sponzori emisija, koncerata, "spektakla" su uvek alkoholna pića.

Rekoh pivo, ali ostale vrste alkohola nigde nisam video....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #414 poslato: Oktobar 29, 2022, 08:44:58 posle podne »

Čak je sponzor jednog humanitarnog basket turnira bila vodka.
A da, sponzori svih festivala i većine velikih humanitarnih događaja je alkohol.
Odlično si primetila i jeste to veliki paradoks, da alkoholna pića sponzorišu sportske događaje. To očigledno znači da treba svi nešto da pijemo, dok gledamo utakmice.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #413 poslato: Oktobar 29, 2022, 08:40:53 posle podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)
Neki roditelji pokušavaju da svoje neostvarene želje ostvare preko svoje dece, što naravno da nije u redu. Onda deca budu nezadovoljna. Svako je ličnost za sebe i treba ga pustiti da sam izabere čime će se baviti.

I takvih slucajeva znam milion, i u sportu i u drugim poljima....sopstvene komplekse lece na deci..
Stvarno je žalosno, zbog tih ljudi, jer će ceo život biti nezadovoljni. Ne kažem da je posao nešto najvažnije u životu. Ali ipak je to nešto čemu posvećujemo veliki deo života. Ako neko radi nešto što mu nije bio izbor, već su mu roditelji nametnuli, onda će sigurno biti nesrećan.

Vecina ljudi se ne pronalazi u onome sto radi, ali da- ako te je tek enko primorao na nesto, tek je onda problem.
Istina je. Mnogi obavljaju neki posao, jer su uspeli nekako da se zaposle, a totalno su nezadovljni konkretnim poslom, koji ih uopšte ne ispunjava.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #412 poslato: Oktobar 29, 2022, 03:04:25 posle podne »

 Čak je sponzor jednog humanitarnog basket turnira bila vodka.
A da, sponzori svih festivala i većine velikih humanitarnih događaja je alkohol.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #411 poslato: Oktobar 29, 2022, 03:03:21 posle podne »

Takođe, kao jedan od bitnih faktora u sticanju loših navika naveli su reklamiranje alkohola. Jako sam pozitivno iznenađena koliko lepo rezonuju, iako svi danas govore da je omladina povodljiva.
Ja sam stekla utisak da mnogi stariji nisu svesni ovoga.

Iskreno, ne znam gde su videli uopste reklame alkoholnih pica?
Mozda pivo?
Pivo se reklamira na sve strane. Sponzori emisija, koncerata, "spektakla" su uvek alkoholna pića.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #410 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:37:09 pre podne »

To je svakako mnogo bolje nego potiskivanje i negiranje problema. Sve krene kao bezazlena loša navika, a može daleko da dogura.
Da,nasa generacija i starije generacije su to radile,potiskivali i negirali i vidis dokle smo dogurali.Naravno ne svi,uvek ima izuzetaka,ali uglavnom tako je bilo.Vreme ce pokazati da oni,danasnja deca to bolje rade,odmah se suocavaju sa problemom.

Zato u svakoj generaciji imaju oni koji zatvore krug svoje porodice i promene neke stvari.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #409 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:35:51 pre podne »

Takođe, kao jedan od bitnih faktora u sticanju loših navika naveli su reklamiranje alkohola. Jako sam pozitivno iznenađena koliko lepo rezonuju, iako svi danas govore da je omladina povodljiva.
Ja sam stekla utisak da mnogi stariji nisu svesni ovoga.

Iskreno, ne znam gde su videli uopste reklame alkoholnih pica?
Mozda pivo?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #408 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:34:42 pre podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)

Znam x primera gde su majke pravile od svojih cerki "manekenke" i sponzoruse. Tako da.....
O tome je bila jedna cela emisija na TLC gde su roditelji iz Amerike nosali svoje cerke kod frizera,pa da im prave nokte,haljine itd da bi se takmicili na izboru najlepseg deteta amerike....
Znam. Nisam gledao, ali sam viđao reklame. Vidi se sva iskompleksiranost roditelja. Mislim da ipak treba pogledati takve emisije i videti kako ne treba da se radi.

jasno, ali vec vidim nekoga ko ce doci na ideju da bas to uradi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #407 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:33:42 pre podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)
Neki roditelji pokušavaju da svoje neostvarene želje ostvare preko svoje dece, što naravno da nije u redu. Onda deca budu nezadovoljna. Svako je ličnost za sebe i treba ga pustiti da sam izabere čime će se baviti.

I takvih slucajeva znam milion, i u sportu i u drugim poljima....sopstvene komplekse lece na deci..
I ja znam ali to za mene nisu ljudi nego su bolesnici,trebalo bi im oduzeti decu.Njima dete ne sluzi da bi ih voleli i odgajali kako treba,nego da bi nad njima ziveli svoj zivot!!!!Takve roditelje odmah streljati!!!A decu pustiti da zive svoj zivot!

Koliko samo ajbnih licnosti ima takvih i niko ih javno ne lincuje. A od nekud mora primer krenuti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #406 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:32:13 pre podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)

Znam x primera gde su majke pravile od svojih cerki "manekenke" i sponzoruse. Tako da.....
O tome je bila jedna cela emisija na TLC gde su roditelji iz Amerike nosali svoje cerke kod frizera,pa da im prave nokte,haljine itd da bi se takmicili na izboru najlepseg deteta amerike....

Bravo, odlican primer. Tu se lepo vide i profili tih majki kao i kakve postanu te devojcice.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #405 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:31:09 pre podne »

Koja rešenja vidite kao načine za zdravu ishranu učenika?

Da prepuju obroke i nose sa sobom...mislim, zdravije opcije nema. Ali realno gledajuci, koliko ucenika ce nositi hranu u skolu?
To ne znam,ali znam da moj nosi.To sve zavisi od vaspitanja i primera koja dajes.Jeste da mu cesto jos i dan danas pomazem u pripremanju tih jela,ali zna sta  radi,sta i koliko jede. ;)

Bravo, ovo super zvuci. Zaista sam mislio da ne postoje deca koja nose uzinu u skolu.
I u osnovnu skolu je nosio jer ono sto su dobijali je cesto bilo pokvareno,ali onda jos nije pazio na ishranu,jeo je svasta.Sada vec bira da to bude zdravije.

Davali su im u skoli pokvarenu hranu??
Da,dobili su kiflu sa virslom a moj sin izvadio virslu iz znatizelje jer je virsla imao cudan ukus i bila je zelena.

Sve zelim da poverujem da je bio neki senf.....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #404 poslato: Oktobar 29, 2022, 09:30:08 pre podne »

U moju osnovnu skolu je npr. isla jedna devojcica koja je jela jabuku za uzinu.....to je to.....sto je svima realno bilo precudno. E, ona je posle toga postala "manekenka" , pa dalje i dalje.....
Eto vidis,ona je vec onda znala sta hoce.

Ja bih rekao da je mama znala sta hoce, ali ok, moje misljenje.
Sa tim se ne slazem,jer dzabe su moji hteli da ja postanem doktor nauka ili profesor kao i cela familija kada sam ja hteo biti svetski prvak u benc pressu!!! ;)
Neki roditelji pokušavaju da svoje neostvarene želje ostvare preko svoje dece, što naravno da nije u redu. Onda deca budu nezadovoljna. Svako je ličnost za sebe i treba ga pustiti da sam izabere čime će se baviti.

I takvih slucajeva znam milion, i u sportu i u drugim poljima....sopstvene komplekse lece na deci..
Stvarno je žalosno, zbog tih ljudi, jer će ceo život biti nezadovoljni. Ne kažem da je posao nešto najvažnije u životu. Ali ipak je to nešto čemu posvećujemo veliki deo života. Ako neko radi nešto što mu nije bio izbor, već su mu roditelji nametnuli, onda će sigurno biti nesrećan.

Vecina ljudi se ne pronalazi u onome sto radi, ali da- ako te je tek enko primorao na nesto, tek je onda problem.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #403 poslato: Oktobar 28, 2022, 02:30:13 posle podne »

To je svakako mnogo bolje nego potiskivanje i negiranje problema. Sve krene kao bezazlena loša navika, a može daleko da dogura.
Da,nasa generacija i starije generacije su to radile,potiskivali i negirali i vidis dokle smo dogurali.Naravno ne svi,uvek ima izuzetaka,ali uglavnom tako je bilo.Vreme ce pokazati da oni,danasnja deca to bolje rade,odmah se suocavaju sa problemom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #402 poslato: Oktobar 27, 2022, 09:01:21 posle podne »

To je svakako mnogo bolje nego potiskivanje i negiranje problema. Sve krene kao bezazlena loša navika, a može daleko da dogura.
Apsolutno se slažem. Bude to prvo da se krene sa takvim navikama u društvu, a onda se razvije zavisnost. Isto je i sa alkoholnim pićima i sa cigarama.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 19 upita.