TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:25:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49381 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #506 poslato: Novembar 26, 2022, 05:04:52 posle podne »

S obzirom da je alkoholizam i socijalna bolest smatra se da ukupno registrovani broj alkoholiþara treba
pomnožiti sa 3 da bi se dobio priblian broj lica ugroženih od alkoholizma.
Naime svaki alkoholičar ugrožava još 3 drage osobe pored sebe. Ne pati samo onaj koji ima zavisnost, već i ljudi koji ga vole.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #505 poslato: Novembar 26, 2022, 05:01:13 posle podne »

Ne znam u kom kontekstu je Dušan spomenuo "ugrožavanje svog ili tuđeg zdravlja". To me je podstaklo da alkoholizam, kao i većina bolesti zavisnosti ne pogađaju samo osobu koja pije nego još 3 osobe u njenom okruženju. Otuda i pravilo u statistici alkoholizma 3x3.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #504 poslato: Novembar 25, 2022, 06:20:23 posle podne »

Savetujem svakome da se trudi da vodi izbalansiran život i tako doprinese svome zdravlju. I kao što sama definicija zdravlja kaže- fizičko, psihičko i socijalno blagostanje, tako se treba truditi i da na svim poljima budemo ostvareni.

Zaboravio si cetvrti aspekt zivota.
Nisam ja zaboravio :) Naveo sam samo definiciju zdravlja SZO- Zdravlje predstavlja potpuno fizičko, psihičko i socijalno blagostanje, a ne samo odsustvo bolesti i bespomoćnosti.
Koji bi ti aspekt dodao? Duhovni?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #503 poslato: Novembar 25, 2022, 05:48:20 posle podne »

Savetujem svakome da se trudi da vodi izbalansiran život i tako doprinese svome zdravlju. I kao što sama definicija zdravlja kaže- fizičko, psihičko i socijalno blagostanje, tako se treba truditi i da na svim poljima budemo ostvareni.

Zaboravio si cetvrti aspekt zivota.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #502 poslato: Novembar 25, 2022, 05:46:33 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Uvek će biti onih koji nalaze izgovore za svoje ponašanje i generalno način života.

Je l mislis da postoji covek koji se savrseno pridrzava samo zdravih zivotnih navika?
Ta osoba onda ima opsesivno-kompulzivni poremećaj, koji je konkretno vezan za ishranu.

Upravo o tome ja pricam. Svasta nesto nije zdravo, ali jednostavno niej u ljudskoj prirodi da nema bar neku "manu".
Slažem se. Ali treba se truditi da koliko-toliko vodimo zdrav život. Treba da nam to bude cilj, a ne da nalazimo izgovore i narušavamo svoje zdravlje.

Svakako se slazem sa time!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #501 poslato: Novembar 25, 2022, 05:46:05 posle podne »

Baš mislim da javno ne treba pravdati i iznositi opravdanja. Ljudi to olako shvate i prihvate.

Ok, da, moze biti i toga. Podrzavam.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #500 poslato: Novembar 25, 2022, 05:45:29 posle podne »

Ne može sve biti apsolutno ispravno ali nije  dobro da se ne ide u propast pod izgovorom "niko nije savršen/ispravan".

To svakako. Pricamo o mogucnostima, ne apsolutu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #499 poslato: Novembar 25, 2022, 05:45:01 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Uvek će biti onih koji nalaze izgovore za svoje ponašanje i generalno način života.

Je l mislis da postoji covek koji se savrseno pridrzava samo zdravih zivotnih navika?
Znam da nema,ili vrlo malo,ali Voleo bih da verujem u to.

Mislim da treba biti realan....
Da sam uvek bio realan nikad ne bih bio svetski prvak.I onda su svi oko mene rekli da nema sanse da to uradim isto kao i posle operacije kada su mi rekli da ce mi leva ruka ostati paralisana.Nisam bio realan.VEROVAO sam u to da cu moci da pomeram ruku,kao i u to da cu jednog dana postati svetski sampion i uspeo sam u to.
Zato verujem i u to da ako makar 1 covek od njih puno koji cita ovaj forum poslusa nas savet onda smo vec nesto dobro ucinili!!!!

Po meni to ne znaci biti realan vec uporan i sa jasnim ciljem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #498 poslato: Novembar 25, 2022, 05:43:50 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Zato sam i rekao ko HOCE moze da uradi a ko NECE taj ce smisljati samo IZGOVORE.

Ok i hoces da mi kazes da ti nista stetno ne konzumiras?
Ako mislis na alkohol i cigare onda moram reci NE.Jedino stetno sto koristim je junk food kad mi je cheat meal,ali i to retko i ja odredujem kad cu.

Ne, mislio sam generalno na sve....
I onda ti kazem da je junk food i to onda kada mi je cheat day.

To je odlicno, zaista.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #497 poslato: Novembar 25, 2022, 05:43:21 posle podne »

Apsolutno za sve štetno ne treba tražiti izgovor. Samo neke stvari se svrstavaju u bolesti, s razlogom, neke ne.

Jasno, ali verujem da ljudi moraju imati "neki luft".
Slazem se,ali taj luft kako ga nazivas gde pise da mora biti lose po zdravlje?

Pa ne mora, niti mislim iskljucivo na zdravlje. Neko jede slatko, neko pije alkohol, neko krade, neko vara zenu, itd.....ne postoji covek koji radi sve apsolutno ispravno.
Da,ali taj koji pije alkohol utice na zdravlje i to iz prve ruke.
Naravno da ne postoji takav covek,to nisam ni rekao,niko nije savrsen,samo nije svejedno sta radis.

Kao sto sam i u rpethodnom napisao, da, ugrozavas sebe ili nekog drugoga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #496 poslato: Novembar 25, 2022, 05:42:32 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Uvek će biti onih koji nalaze izgovore za svoje ponašanje i generalno način života.

Je l mislis da postoji covek koji se savrseno pridrzava samo zdravih zivotnih navika?
Ta osoba onda ima opsesivno-kompulzivni poremećaj, koji je konkretno vezan za ishranu.

Upravo o tome ja pricam. Svasta nesto nije zdravo, ali jednostavno niej u ljudskoj prirodi da nema bar neku "manu".
Mana da,ali nije svejedno koja mana. ;)

Pa sad, ugrozavas li svoj ili tudji zivot.....duboka je tema.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #495 poslato: Novembar 25, 2022, 03:39:40 posle podne »

Ne može sve biti apsolutno ispravno ali nije  dobro da se ne ide u propast pod izgovorom "niko nije savršen/ispravan".
Bravo,jako lepo receno!!!Apsolutno se slayem!!!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #494 poslato: Novembar 24, 2022, 09:58:45 posle podne »

Savetujem svakome da se trudi da vodi izbalansiran život i tako doprinese svome zdravlju. I kao što sama definicija zdravlja kaže- fizičko, psihičko i socijalno blagostanje, tako se treba truditi i da na svim poljima budemo ostvareni.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #493 poslato: Novembar 24, 2022, 09:54:44 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Uvek će biti onih koji nalaze izgovore za svoje ponašanje i generalno način života.

Je l mislis da postoji covek koji se savrseno pridrzava samo zdravih zivotnih navika?
Ta osoba onda ima opsesivno-kompulzivni poremećaj, koji je konkretno vezan za ishranu.

Upravo o tome ja pricam. Svasta nesto nije zdravo, ali jednostavno niej u ljudskoj prirodi da nema bar neku "manu".
Slažem se. Ali treba se truditi da koliko-toliko vodimo zdrav život. Treba da nam to bude cilj, a ne da nalazimo izgovore i narušavamo svoje zdravlje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #492 poslato: Novembar 24, 2022, 05:54:00 posle podne »

Baš mislim da javno ne treba pravdati i iznositi opravdanja. Ljudi to olako shvate i prihvate.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.