TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:29:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 50486 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #521 poslato: Novembar 29, 2022, 06:27:11 posle podne »

Pokušali su da zabrane alkohol i u srednjem veku pa je došlo do prohibicije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #520 poslato: Novembar 29, 2022, 01:50:11 posle podne »

Navela bih da je alkoholizam smatran bolešću i pre nove ere, tako da to NIJE nikakva "moderna" bolest ili nešto ŠTO SE RANIJE SMATRALO NORMALNIM, A DANAS NE.

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.

Rimska država je svojim zakonima posebno zabranjivala pijenje ljudima mlađim od 30 godina, jer se smatralo da su te godine najvažnije za stvaranje porodice i potpuno fizičko i intelektualno sazrevanje.
Trebalo bi uvesti neke zabrane u ispijanju alkohola na određenim mestima ili neke slične zabrane, koje bi dale veći doprinos u suzbijanju alkoholizma. Nisam naravno za te drastične mere, kao u antičko doba, ali svakako da treba uvesti neke kaznene mere, recimo novčane. Da vidimo kako to deluje na redukciju unosa alkohola.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #519 poslato: Novembar 29, 2022, 01:46:28 posle podne »

MOje misljenje je da predavanjima,edukacijama mozemo mladima ukazati na to koliko je alkohol stetan a naravno i sopstvenim primerom.
Apsolutno tako. I lepo si rekao- svojim primerom. Moramo početi od sebe i pokazati da treba voditi zdrav život, koliko je to moguće u uslovima u kojima živimo. I da opijanja ne predstavljaju ništa dobro po organizam.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #518 poslato: Novembar 29, 2022, 10:33:28 pre podne »

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.
Mozda bi to opet trebalo uvesti,sigurno bi bilo manje opijanja.
Salu na stranu ovako rigoroznu kaznu ne,ali neke bih sigurno uveo kako bi mladi izgubili volju u tome da se takmice ko ce vise popiti.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #517 poslato: Novembar 28, 2022, 06:23:40 posle podne »

Kod nas je u Dušanovom zakoniku je jedan član posvećen kažnjavanju alkoholičara.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #516 poslato: Novembar 28, 2022, 06:23:02 posle podne »

Navela bih da je alkoholizam smatran bolešću i pre nove ere, tako da to NIJE nikakva "moderna" bolest ili nešto ŠTO SE RANIJE SMATRALO NORMALNIM, A DANAS NE.

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.

Rimska država je svojim zakonima posebno zabranjivala pijenje ljudima mlađim od 30 godina, jer se smatralo da su te godine najvažnije za stvaranje porodice i potpuno fizičko i intelektualno sazrevanje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #515 poslato: Novembar 28, 2022, 06:18:02 posle podne »

Edukacija je po meni najbolja mera prevencije. Kada bi ljudi znali posledice alkoholizma mnogo bi drugačije postupali sa alkoholom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #514 poslato: Novembar 28, 2022, 11:56:30 pre podne »

MOje misljenje je da predavanjima,edukacijama mozemo mladima ukazati na to koliko je alkohol stetan a naravno i sopstvenim primerom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #513 poslato: Novembar 27, 2022, 09:06:02 posle podne »

Situacija je dosta loša. Da li imate neke ideje koje biste smatrali adekvatnim za suzbijanje ovog problema?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #512 poslato: Novembar 27, 2022, 04:43:22 posle podne »

Prema poslednjim istraživanjima Evropske komisije svaki peti stanovnik Evropske unije star između 15 i 24 godine redovno i prekomerno pije alkohol. U Srbiji, prema istraživanju Instituta za zaštitu zdravlja ,,Batut” oko 50 odsto mladih povremeno pije alkoholna pića, 20 odsto se povremeno opija, a njih sedam odsto redovno pije. Istraživanja Instituta  ,,Batut” pokazuju da se u proseku prvo pijanstvo u Srbiji doživljava sa 13,5 godina, a najkasnije u 20. godini života. Znaci zavisnosti prosečno se javljaju oko 21,5 godina, dok na lečenje mladi dolaze između 25 i 27 godine. U Beogradu, od ukupnog broja lečenih alkoholičara, skoro polovinu čine mladi od 30 godina.
Auuuuu,znao sam da je losa situacija,ali nisam mislio da je ovako losa....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #511 poslato: Novembar 27, 2022, 04:41:11 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Uvek će biti onih koji nalaze izgovore za svoje ponašanje i generalno način života.

Je l mislis da postoji covek koji se savrseno pridrzava samo zdravih zivotnih navika?
Znam da nema,ili vrlo malo,ali Voleo bih da verujem u to.

Mislim da treba biti realan....
Da sam uvek bio realan nikad ne bih bio svetski prvak.I onda su svi oko mene rekli da nema sanse da to uradim isto kao i posle operacije kada su mi rekli da ce mi leva ruka ostati paralisana.Nisam bio realan.VEROVAO sam u to da cu moci da pomeram ruku,kao i u to da cu jednog dana postati svetski sampion i uspeo sam u to.
Zato verujem i u to da ako makar 1 covek od njih puno koji cita ovaj forum poslusa nas savet onda smo vec nesto dobro ucinili!!!!

Po meni to ne znaci biti realan vec uporan i sa jasnim ciljem.
Iste te vrline su potrebne kako bih imali sto manje lose mane ili lose navike. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #510 poslato: Novembar 27, 2022, 04:40:08 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Zato sam i rekao ko HOCE moze da uradi a ko NECE taj ce smisljati samo IZGOVORE.

Ok i hoces da mi kazes da ti nista stetno ne konzumiras?
Ako mislis na alkohol i cigare onda moram reci NE.Jedino stetno sto koristim je junk food kad mi je cheat meal,ali i to retko i ja odredujem kad cu.

Ne, mislio sam generalno na sve....
I onda ti kazem da je junk food i to onda kada mi je cheat day.

To je odlicno, zaista.
Hvala ti puno!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #509 poslato: Novembar 27, 2022, 04:39:40 posle podne »

Znači ako nekome odgovara neki narkotik, onda nalazi opravdanje da se odlično oseća kada koristi tu konkretnu supstancu.
Isto tako se nalaze razlozi i za alkohol i cigare.

I za slatkise i za brzu hranu i za smanjenje sati sna, i tako mozemo u nedogled.
Uvek će biti onih koji nalaze izgovore za svoje ponašanje i generalno način života.

Je l mislis da postoji covek koji se savrseno pridrzava samo zdravih zivotnih navika?
Ta osoba onda ima opsesivno-kompulzivni poremećaj, koji je konkretno vezan za ishranu.

Upravo o tome ja pricam. Svasta nesto nije zdravo, ali jednostavno niej u ljudskoj prirodi da nema bar neku "manu".
Mana da,ali nije svejedno koja mana. ;)

Pa sad, ugrozavas li svoj ili tudji zivot.....duboka je tema.
Prvo uvek krenes od sebe.I ako je dobra mana i ako je losa mana.Kada hocemo na nesto da uticemo onda od sebe krecemo i sa nasim dobrim primerom mozemo uticati na druge.Tema jeste duboka,ali resenje jednostavno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #508 poslato: Novembar 26, 2022, 05:09:01 posle podne »

Prema poslednjim istraživanjima Evropske komisije svaki peti stanovnik Evropske unije star između 15 i 24 godine redovno i prekomerno pije alkohol. U Srbiji, prema istraživanju Instituta za zaštitu zdravlja ,,Batut” oko 50 odsto mladih povremeno pije alkoholna pića, 20 odsto se povremeno opija, a njih sedam odsto redovno pije. Istraživanja Instituta  ,,Batut” pokazuju da se u proseku prvo pijanstvo u Srbiji doživljava sa 13,5 godina, a najkasnije u 20. godini života. Znaci zavisnosti prosečno se javljaju oko 21,5 godina, dok na lečenje mladi dolaze između 25 i 27 godine. U Beogradu, od ukupnog broja lečenih alkoholičara, skoro polovinu čine mladi od 30 godina.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #507 poslato: Novembar 26, 2022, 05:08:53 posle podne »

Iznela bih ovom prilikom i statističke podatke o alkoholizmu kod mladih. Čisto informativno i da bi ljudi shvatili zašto i koliko je štetno propagiranje bilo kakvog pijenja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.