TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:05:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za spoljasni deo butine  (Pročitano 2072 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #17 poslato: Jun 29, 2022, 01:18:14 posle podne »

Vezbe za spoljasni deo butine tojest vastus lateralis.Posto sam tokom svoje bodi bilding karijere imao problem sa ovom misicnom grupom morao sam dodatno da obratim paznju i da ih sto bolje aktiviram da rastu.Snagu u nogama sam imao,falio mi je taj spoljasni deo butine koji daje butini tu velicinu,sirinu butina.
Izdvojio bih nekoliko vezbi koji su mi pomogli da povecam taj problematican misic za mene.Ako imate slicne probleme mozda ce i vama dobro doci ovi saveti.
Prva vezba je prednji cucanj.Prednji cucanj  je bolji od redovnog cucnja u tom smislu da se kod ove vezbe vise aktiviraju misici butine,manje zadnjice i zadnje loze.
Druga vezba je leg pres.Kao sto sam vec rekao preko 30 godina sam pravio istu gresku kao i vecina jer sam stavljao nogu na gornji deo leg pres masine i sa time vise opteretio zadnju lozu nego misice butine.Znaci stavite na donji deo i bolje cete osecati misice butine.Druga bitna stavka je pozicija stopala,morate ih uvek staviti blago prema unutra kako bi dodatno opteretili spoljasni deo butine.
Treca vezba je nozna extenzija.Kod ove vezbe je jako vazno da ne ispruzite noge do kraja da bi misic bio konstantno pod naoporom,kao i pozicija stopala.
Da li se pri takvim treninzima u bodibildingu rade nekada i male misicne grupe? Recimo misici kuka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja mislim da to zavisi od pojedinca do pojedinca jer recimo u pocetku ni ja nisam radio sve dok nisam shvatio kako sitnice pozitivno uticu i na tehniku i na snagu i gde su odlucivali bukvalno kilogrami morao sam raditi sve sto sam mogao da bih sto bolje napredovao.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Jun 29, 2022, 01:16:37 posle podne »

Treća vjezba je Smith mašina. Dajem prednost u odnosu na slobodan cucanj jer si stabilniji. Noge su blago u stranu i malo više naprijed.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Vidis kod ove vezbe je mene bolelo koleno,ja sam umesto ove radio prednji cucanj.
Svakako kolena bole jer se cucanj u pwl razlikuje od cucnja od bb. Položaj šipke posebno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Da,ali je bol bila toliko velika i dugo je trajala da se nisam mogao skoncentrisati na vezbu od bola.Mada meni je polozaj sipke zbog krutosti skoro ista,malo je samo niza sada kada radim powerlifting cucanj.Trebao bih jos nize.
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #15 poslato: Jun 29, 2022, 06:23:35 pre podne »

Vezbe za spoljasni deo butine tojest vastus lateralis.Posto sam tokom svoje bodi bilding karijere imao problem sa ovom misicnom grupom morao sam dodatno da obratim paznju i da ih sto bolje aktiviram da rastu.Snagu u nogama sam imao,falio mi je taj spoljasni deo butine koji daje butini tu velicinu,sirinu butina.
Izdvojio bih nekoliko vezbi koji su mi pomogli da povecam taj problematican misic za mene.Ako imate slicne probleme mozda ce i vama dobro doci ovi saveti.
Prva vezba je prednji cucanj.Prednji cucanj  je bolji od redovnog cucnja u tom smislu da se kod ove vezbe vise aktiviraju misici butine,manje zadnjice i zadnje loze.
Druga vezba je leg pres.Kao sto sam vec rekao preko 30 godina sam pravio istu gresku kao i vecina jer sam stavljao nogu na gornji deo leg pres masine i sa time vise opteretio zadnju lozu nego misice butine.Znaci stavite na donji deo i bolje cete osecati misice butine.Druga bitna stavka je pozicija stopala,morate ih uvek staviti blago prema unutra kako bi dodatno opteretili spoljasni deo butine.
Treca vezba je nozna extenzija.Kod ove vezbe je jako vazno da ne ispruzite noge do kraja da bi misic bio konstantno pod naoporom,kao i pozicija stopala.
Da li se pri takvim treninzima u bodibildingu rade nekada i male misicne grupe? Recimo misici kuka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2022, 12:55:57 posle podne »

Treća vjezba je Smith mašina. Dajem prednost u odnosu na slobodan cucanj jer si stabilniji. Noge su blago u stranu i malo više naprijed.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Vidis kod ove vezbe je mene bolelo koleno,ja sam umesto ove radio prednji cucanj.
Svakako kolena bole jer se cucanj u pwl razlikuje od cucnja od bb. Položaj šipke posebno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2022, 12:54:06 posle podne »

Trebalo bi naglasiti koja tacno presa, koji nagib je u pitanju.
Kod mene je pres za noge od 45 stepeni,verujem da je i kod Bobana tako.
Upravo... Položaj naslov na može da se mijenja, kod mene je uvijek malo više naslon podignut


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2022, 11:39:18 pre podne »

Treća vjezba je Smith mašina. Dajem prednost u odnosu na slobodan cucanj jer si stabilniji. Noge su blago u stranu i malo više naprijed.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Vidis kod ove vezbe je mene bolelo koleno,ja sam umesto ove radio prednji cucanj.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2022, 11:38:43 pre podne »

Druga vjezba obično bude šut. Jedna pa.druga noga. Koljeno je blago ka unutra a prsti gledaju ka gore. Pokret je skracen i mišić konstantno pod tenzijom. Opseg ponavljanja je do otkaza.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sto se sutiranja tice i ja sam ponekad radio odvojeno u smislu prvo leva noga pa desna a ponekad zajedno,da se telo ne bi navikao,bitno je da je misic stalno pod tenzijom.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2022, 11:37:15 pre podne »

Korisne metode, pomoći će nekom svakako.

Kod mene su malo drugačije metode. Za spoljni dio kvada se najviše oslanjam na presu. Noge su postavljenje nisko, ne previše široko i prsti gledaju blago ka spolja. Ka unutra opet mi vise dominira unutrašnji kvad.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sve je uglavnom manje-vise isto osim polozaja stopala,izgleda da to svako mora sam da iskusi sta je dobro za njega.Vezbe su sve iste.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2022, 11:35:34 pre podne »

Trebalo bi naglasiti koja tacno presa, koji nagib je u pitanju.
Kod mene je pres za noge od 45 stepeni,verujem da je i kod Bobana tako.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2022, 06:32:16 pre podne »

Trebalo bi naglasiti koja tacno presa, koji nagib je u pitanju.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2022, 07:08:32 posle podne »

Hack cucanj i iskorak su takođe odlične varijante, bitno je samo naci položaj koji opterećuje spoljnu glavu koja generalno mnogima fali


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2022, 07:06:11 posle podne »

Treća vjezba je Smith mašina. Dajem prednost u odnosu na slobodan cucanj jer si stabilniji. Noge su blago u stranu i malo više naprijed.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Jun 27, 2022, 07:05:20 posle podne »

Druga vjezba obično bude šut. Jedna pa.druga noga. Koljeno je blago ka unutra a prsti gledaju ka gore. Pokret je skracen i mišić konstantno pod tenzijom. Opseg ponavljanja je do otkaza.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2022, 07:03:29 posle podne »

Korisne metode, pomoći će nekom svakako.

Kod mene su malo drugačije metode. Za spoljni dio kvada se najviše oslanjam na presu. Noge su postavljenje nisko, ne previše široko i prsti gledaju blago ka spolja. Ka unutra opet mi vise dominira unutrašnji kvad.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2022, 09:24:13 pre podne »

Ovaj je sistem meni davalo rezultate za spoljasni deo butine.
Koje je vasa metoda za poboljsanje tog misica?Slobodno podelite sa nama.
Ili ako vam je problem zadao neki drugi misic onda nam recite koji je misic u pitanju i sta ste radili da bi ih poboljsali?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.