TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:23:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za spoljasni deo butine  (Pročitano 2074 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2022, 09:23:41 pre podne »

Cetvrta vezba je Hack cucanj.Na ovoj spravi isto stavite stopala sto nize na platformu da bi vasi misici bili celo vreme kontrahovani i ovde je vazno pozicija stopala,koja treba da bude blago prema unutra.
Peta vezba je cucanj sa jednom nogom sa bucicama u ruci tzv split squat
Sesta vezba sissy cucanj gde vam i ne treba teg ako ide dovoljno duboko.Druga stvar sto sam dodatno radio kod ove vezbe da bih jos vise opteretio moje butine da sam se trudio da sto sporije idem dole u cucanj.
Isto tako jako dobra vezba za spoljasni deo butine su mali iskoraci bilo da vam je teg u rukama ili na ledima,bitno je da to budu mli iskoraci jer ako radite velike onda ce opet vise "raditi" zadnja loza i zadnjica.
Naravno nisam uvek radio sve ove vezbe nego sam izabrao 4 vezbe i to rotirao na treninzima.Serije su isle 5 serija a ponavljanja izmedu 8-15.Sa ovim sam pocinjao trening nogu da bi presao na zadnju lozu i zavrsio sa listovima i trbusnjacima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2022, 09:15:07 pre podne »

Vezbe za spoljasni deo butine tojest vastus lateralis.Posto sam tokom svoje bodi bilding karijere imao problem sa ovom misicnom grupom morao sam dodatno da obratim paznju i da ih sto bolje aktiviram da rastu.Snagu u nogama sam imao,falio mi je taj spoljasni deo butine koji daje butini tu velicinu,sirinu butina.
Izdvojio bih nekoliko vezbi koji su mi pomogli da povecam taj problematican misic za mene.Ako imate slicne probleme mozda ce i vama dobro doci ovi saveti.
Prva vezba je prednji cucanj.Prednji cucanj  je bolji od redovnog cucnja u tom smislu da se kod ove vezbe vise aktiviraju misici butine,manje zadnjice i zadnje loze.
Druga vezba je leg pres.Kao sto sam vec rekao preko 30 godina sam pravio istu gresku kao i vecina jer sam stavljao nogu na gornji deo leg pres masine i sa time vise opteretio zadnju lozu nego misice butine.Znaci stavite na donji deo i bolje cete osecati misice butine.Druga bitna stavka je pozicija stopala,morate ih uvek staviti blago prema unutra kako bi dodatno opteretili spoljasni deo butine.
Treca vezba je nozna extenzija.Kod ove vezbe je jako vazno da ne ispruzite noge do kraja da bi misic bio konstantno pod naoporom,kao i pozicija stopala.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.