TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:38:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana kod bolesti jetre  (Pročitano 3195 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #64 poslato: Septembar 07, 2022, 02:34:49 posle podne »

Malo logike samo treba da se uključi.
Ili da se saslusa mladi brat. :D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #63 poslato: Septembar 06, 2022, 08:34:35 posle podne »

Malo logike samo treba da se uključi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #62 poslato: Septembar 05, 2022, 12:23:35 posle podne »

Veoma poučno iskustvo. Srećom nju je organizam na vreme upozorio.
Kazem ti od onda ide svugde sa flasom vode u ruci i svima prica kako treba sto vise piti vodu,kao sto jehovini svedoci idu pa pricaju.Salu na stranu,ali to ju je umnogome promenilo,hvala Bogu.Ranije sam joj i ja rekao sto je doktor rekao,ali ko sam ja da bih znao. ;) 5 godina mladi brat,sta on zna.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #61 poslato: Septembar 04, 2022, 08:35:26 posle podne »

Je l nam možeš reći kakvih je posledica imala? Simptomi koji su bili?
Vece posledice hvala Bogu nije imala,simptomi su bili kao i kod dehidriranja plus blagi bolovi u bubrezima i gusta krv.Ona je otisla kod lekara sa tim blagom bolom u bubrezima misleci da se blaga upala bubrega u pitanju,i vec prilikom vadenja krvi joj je sestra koja je vadila krv rekla da joj je jako gusta krv,bukvalno je jedva kapalo kako ona prica i posle kada su stigli rezultati onda je lekar pitao za njene svakodnevne obicaje kao i to koliko vode pije i da opise jedan svoj dan.Kada je lekar sve to saslusao objasnio joj je da tako vise ne moze,moze doci do ozbiljnih posledica i da iz korena mora promeniti svoje svakodnevne obicaje i poceti piti vodu i da ako moze totalno smanji kafu.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Odlično je prošla. Eto koliko je kofein kao diuretik uticao da dođe do povećanja gustine krvi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #60 poslato: Septembar 04, 2022, 02:56:27 posle podne »

Veoma poučno iskustvo. Srećom nju je organizam na vreme upozorio.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #59 poslato: Septembar 04, 2022, 10:44:43 pre podne »

Je l nam možeš reći kakvih je posledica imala? Simptomi koji su bili?
Vece posledice hvala Bogu nije imala,simptomi su bili kao i kod dehidriranja plus blagi bolovi u bubrezima i gusta krv.Ona je otisla kod lekara sa tim blagom bolom u bubrezima misleci da se blaga upala bubrega u pitanju,i vec prilikom vadenja krvi joj je sestra koja je vadila krv rekla da joj je jako gusta krv,bukvalno je jedva kapalo kako ona prica i posle kada su stigli rezultati onda je lekar pitao za njene svakodnevne obicaje kao i to koliko vode pije i da opise jedan svoj dan.Kada je lekar sve to saslusao objasnio joj je da tako vise ne moze,moze doci do ozbiljnih posledica i da iz korena mora promeniti svoje svakodnevne obicaje i poceti piti vodu i da ako moze totalno smanji kafu.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #58 poslato: Septembar 01, 2022, 08:38:26 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.

Kamo sreće da ste toliko retki. Pa danas uglavnom ljudi piju sok umesto vode kad ožedne.
To je jako zalosno,i sto sam jos primetio da ljudi piju kafu umesto vode .
Ovo sad prvi put čujem/vidim.
Moja rodenda sestra do svoje tridesete godine je pila tursku kafu na litre dnevno i nijednu kap vode nije pila osim one sa kojom je skuvala kafu.Naravno jedno vreme se mogla izvuci sa tim,ali posle duzeg vremena njoj se javilip roblemi i onda joj je lekar objasnio da je dosla u 5 do 12 i ako hoce da ostane ziva i da spasi unutrasnje organe mora pod hitno da pocne da pije cistu vodu i da prestane sa turskom kafom.E od onda ona i na wc ide sa flasom vode u ruci i hvala Bogu nema nikakvih  posledica.
Zanimljivo kako je uspevala sa diuretikom, kao što je kofein, da ostane hidrirana. Definitivno joj se tečnost iz kafe raspoređivala u organizmu. Dr Anita je pitala za simptome. I mene baš interesuje šta se sve desilo tvojoj sestri.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #57 poslato: Septembar 01, 2022, 04:23:23 posle podne »

Je l nam možeš reći kakvih je posledica imala? Simptomi koji su bili?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #56 poslato: Septembar 01, 2022, 01:09:02 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.

Kamo sreće da ste toliko retki. Pa danas uglavnom ljudi piju sok umesto vode kad ožedne.
To je jako zalosno,i sto sam jos primetio da ljudi piju kafu umesto vode .
Ovo sad prvi put čujem/vidim.
Moja rodenda sestra do svoje tridesete godine je pila tursku kafu na litre dnevno i nijednu kap vode nije pila osim one sa kojom je skuvala kafu.Naravno jedno vreme se mogla izvuci sa tim,ali posle duzeg vremena njoj se javilip roblemi i onda joj je lekar objasnio da je dosla u 5 do 12 i ako hoce da ostane ziva i da spasi unutrasnje organe mora pod hitno da pocne da pije cistu vodu i da prestane sa turskom kafom.E od onda ona i na wc ide sa flasom vode u ruci i hvala Bogu nema nikakvih  posledica.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #55 poslato: Avgust 31, 2022, 09:56:29 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.

Kamo sreće da ste toliko retki. Pa danas uglavnom ljudi piju sok umesto vode kad ožedne.
To je jako zalosno,i sto sam jos primetio da ljudi piju kafu umesto vode .
Ovo sad prvi put čujem/vidim.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #54 poslato: Avgust 31, 2022, 01:01:39 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
Nisam ponosan na taj period zivota i drago mi je da sam izvukao zivu glavu.Bilo je to vrlo poucno za mene!!!
Verujem da jeste, ali mi nije jasno kako si uspevao tako da utoliš žeđ.
Pio sam dotle dok nisam mogao vise ni gutljaj da popijem,mozda sam jos bio zedan,ali fizicki nije blo vise mesta gde da stane voda.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #53 poslato: Avgust 31, 2022, 01:00:41 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.

Kamo sreće da ste toliko retki. Pa danas uglavnom ljudi piju sok umesto vode kad ožedne.
To je jako zalosno,i sto sam jos primetio da ljudi piju kafu umesto vode .
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #52 poslato: Avgust 31, 2022, 12:59:18 posle podne »

Ja sam tokom srednje skole pio od 2-3l gaziranog soka dnevno, vodu nisam unosio uopste.....Sada se zgrozim kada pomislim na to sta sam uradio svom organizmu tada.
Ja sam isto to radio sa ledenim cajom i leti i zimi.

Zaista smo uzasni i ocajni primeri za mlade- u tom dobu.
Ili ako okrenes onda smo izvrsni primeri za to kako NE treba da radis. ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #51 poslato: Avgust 29, 2022, 09:56:39 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.
Verujem da ste i ti Dušane i Miki primeri za Ginisa kako da se ne unosi voda u organizam.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #50 poslato: Avgust 29, 2022, 09:54:32 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
Nisam ponosan na taj period zivota i drago mi je da sam izvukao zivu glavu.Bilo je to vrlo poucno za mene!!!
Verujem da jeste, ali mi nije jasno kako si uspevao tako da utoliš žeđ.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.