TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 08:45:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana kod bolesti jetre  (Pročitano 3184 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #49 poslato: Avgust 29, 2022, 09:52:49 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
E to ni meni nije jasno. Ja i posle nezaslađene limunade ožednim. Samo voda mi može utoliti žeđ.
Ja znam kako jedan stariji lekar savetuje pacijente- uz svaku šolju čaja treba da se popije još i čaša vode. Tako da te razumem.
Još kao mali sam primećivao da ne mogu da utolim žeđ sokom, već samo vodom.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #48 poslato: Avgust 29, 2022, 02:01:44 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.

Kamo sreće da ste toliko retki. Pa danas uglavnom ljudi piju sok umesto vode kad ožedne.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #47 poslato: Avgust 29, 2022, 11:11:46 pre podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
E to ni meni nije jasno. Ja i posle nezaslađene limunade ožednim. Samo voda mi može utoliti žeđ.

Drugacije i ja sada funkcionisem, ali tada je ejdnostavno to prolazilo....hvala Bogu bez posledica.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #46 poslato: Avgust 29, 2022, 11:10:57 pre podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.

Veruj mi da ne znam ni sam. Bukvalno slucaj jedan u milijardu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #45 poslato: Avgust 29, 2022, 11:10:18 pre podne »

Ja sam tokom srednje skole pio od 2-3l gaziranog soka dnevno, vodu nisam unosio uopste.....Sada se zgrozim kada pomislim na to sta sam uradio svom organizmu tada.
Ja sam isto to radio sa ledenim cajom i leti i zimi.

Zaista smo uzasni i ocajni primeri za mlade- u tom dobu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #44 poslato: Avgust 29, 2022, 11:09:43 pre podne »

Evo još jednog primera iz prakse: Mlađi muškarac, rekreativno se bavi sportom svakodnevno, ne pije alkohol ali pije 1.5- 2.5l Kole dnevno. U 33ćoj godini je imao masnu celu jetru, mali deo je bio nepovratno oštećen.

kako je doslo do toga da sazna za taj problem?
Krenuo je stomak da se "naduje" sve češće, a i nabacio je par kilograma što mu je bilo čudno jer je fizički dosta aktivan pa je odrađena osnovna laboratorija.

Sva sreca pa se podvrgao ispitivanju, tu je ispao odgovoran prema sebi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #43 poslato: Avgust 29, 2022, 11:08:39 pre podne »

Kola ili bilo koja gazirana pića. Svaka dugotrajna upotreba dovodi do oštećenja, kao i kod alkoholizma.

Jasno. Ali hvala Bogu pa nisam na sebi osetio tu negativnu stranu. Svakako ne bih preporucio nekome da se kocka i isproba moju teoriju!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Avgust 29, 2022, 08:45:22 pre podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
Nisam ponosan na taj period zivota i drago mi je da sam izvukao zivu glavu.Bilo je to vrlo poucno za mene!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #41 poslato: Avgust 29, 2022, 08:44:29 pre podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
E to ni meni nije jasno. Ja i posle nezaslađene limunade ožednim. Samo voda mi može utoliti žeđ.
Onda sam pio jos ledenog caja.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #40 poslato: Avgust 28, 2022, 10:52:39 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
E to ni meni nije jasno. Ja i posle nezaslađene limunade ožednim. Samo voda mi može utoliti žeđ.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #39 poslato: Avgust 28, 2022, 07:59:39 posle podne »

Ne znam samo kako ste obojica uspeli da ne unosite vodu. Ipak razna pića koja sadrže šećere, na kraju dovode do relativne dehidratacije, odnosno uvek je potrebno da se unese i voda, kako bi se nadomestio taj unos šećera, kao osmotski aktivne supstance.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #38 poslato: Avgust 28, 2022, 06:13:06 posle podne »

Ja sam tokom srednje skole pio od 2-3l gaziranog soka dnevno, vodu nisam unosio uopste.....Sada se zgrozim kada pomislim na to sta sam uradio svom organizmu tada.
Ja sam isto to radio sa ledenim cajom i leti i zimi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #37 poslato: Avgust 20, 2022, 06:46:23 posle podne »

Danas je čvrsto utvrđena uloga jetre koja jedina metaboliše odnosno razgrađuje kofein. Dok je razgradnja kofeina u zdravih ispitanika u proseku trajala 3,8 sati, u jetrenih bolesnika za razgradnju iste količine kofeina bilo je prosečno potrebno 19 sati. Dakle, s obzirom na navedeno, ako imate cirozu jetre nastojte izbegavati konzumiranje pića koja sadrže kofein.

Da li je taj broj sati kod zdravog coveka zabrinjavajuc ili ne?
Znam da je organizmu potrebno najvise da razgradi meso?
Nije zabrinjavajući ali je na neki način upozorenje. S obzirom na to da sveže ceđenim sokovima treba oko pola sata do sat, onda je preko 3 sata ovde već mnogo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #36 poslato: Avgust 20, 2022, 06:41:50 posle podne »

Evo još jednog primera iz prakse: Mlađi muškarac, rekreativno se bavi sportom svakodnevno, ne pije alkohol ali pije 1.5- 2.5l Kole dnevno. U 33ćoj godini je imao masnu celu jetru, mali deo je bio nepovratno oštećen.

kako je doslo do toga da sazna za taj problem?
Krenuo je stomak da se "naduje" sve češće, a i nabacio je par kilograma što mu je bilo čudno jer je fizički dosta aktivan pa je odrađena osnovna laboratorija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #35 poslato: Avgust 20, 2022, 06:40:30 posle podne »

 Kola ili bilo koja gazirana pića. Svaka dugotrajna upotreba dovodi do oštećenja, kao i kod alkoholizma.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.